Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg van még olyan, aki...

Tényleg van még olyan, aki hetvenezer forintért dolgozik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 19:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%

"A kedves kormánynak borzasztó/lehetetlen nehéz helyrehozni 8 év rémtetteit"


A kedves kormány az elmúlt 2 évben lassan már több "rémtettet" tett, mint az előző 8 év alatt...

SOHA a rendszerváltás óta nem voltak az életkörülmények itthon ilyen rosszak, mint ma.

2011. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
62%

Előzőnek.OK-OKOZAT, amit egy fagyatékkal élő miniszterelnök(Apró Antal veje-tudod ő az az ember aki szerepet vállalt annak a napnak a gyalázatában amit ma ünnepeltünk) majd a másik miniszterelnök, akit 9 öngyilkos ember nevezett meg halála okaként a libabotrány miatt(ebben több százan nincstelenné lettek-bár elismeri, dehát ez van, nincs vád, nincs bűncselekmény)és kiváló kollegái, pl. az adócsalással elkapott pénzügyminiszter, a jegybankelnök, aki kikéri magának, hogy az országból obsorttal kimentett milliárdjait számon kérik(igen,tudodo ő volt az, akit Gyurcsánnyal együtt Svájc többször figyelmeztett, hoyg tegyenek valamit, mert a magyar gazdaság nem fog ennyi devizahitelt elbírni, figyelmeztessék a lakosságot-és a hülye még mindig tagad, bár ott van egy másik kormáyn jelentése) a Zuschlagok, a Hagyók a te helyzetedért ők sokat tettek, hoyg ma ilyen csalódott légy.Igen, tudod, ők azok akik hazudtak éjjel-nappal.

A jelenlegi kormány 8 évvel 10 éve 58% államadóssággal adta át a kasszát, két éve 87%-al vették át(és ez az ami ellen egyszerűen nem tudtok ész érvet felhozni, ti mind akik életetek bukását a kormányban látjátok), és a világgazdasági válság akkor még friss volt, a hatásai csak utána kezdőttek.

A te nyomorodat nem ők okozták, hanem az imádottaid, csak ezeket megszoktad szidni, mert te a tipikus termékük vagy, akinek szüksége van a vad kapitalistáknak.Demagóggal lecsitított, érveket nem látó, csak érzelmi alapon működő(mondhatnám egyszerűbb) választó.A te életed nem 2 év alatt omlott össze.Gondold át.

2011. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem havi 320 órában, hanem napi 4-ben, közmunkásként - hivatalosan napi 4, egyébként inkább 6 vagy 8... És már a minimálbér fele sem jár...
2011. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%

20.56. Te gyönyörűen beveszed a Fidesz-maszlagot.

Az ország állapotáért nem CSAK az elmúlt 8 év a felelős,hanem az elmúlt 20.

A Fidesz az előző kormányzása alatt is sok hitelt vett fel. Legalább annyit,ha nem többet lopott,mint Hagyóék.

A Kaja Ibrahim ügy, a Happy End és Ezüst Hajó KFT, a soha nem használt beléptető kapuk és még lehetne sorolni. Vagy Orbán Tokaji szőlő vásárlása,vagy a Haris-közi lakásügye.

Mindegyik piszkos ügy volt,csal Polt Péter eltüntette.

Amikor átadták a költségvetést,az hamis volt. Nem szerepetették az államháztartás kiadásai között az autópálya építés költségeit,hanem valamelyik banknál számolták el. Erről elfelejtenek beszélni.

Amit pedig most tesznek,az a legnagyobb szemétség. A kis embereket sarcolják,azért hogy a gazdagok még gazdagabbak legyenek. Az egykulcsos adó 3-400 milliárd hiány okoz. Ha ez nem lenne,nem kellene ennyi megszorítás sem.

A kérdezőnek: felénk nagyon sokan kénytelenek megélni ennyiből. Sőt,örülnek,ha egyáltalán van munkájuk. Hiába van szakmájuk,diplomájuk,sok éves gyakorlatuk,ha nincs munkahely.,és a vállalkozók ott használják ki őket,ahol tudják.

2011. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Van. És meg is él belőle.

Én Pesten élek, a havi jövedelmem 50 ezer. Ennek a fele elmegy lakhatásra, a másik feléből megy minden más. Mondjuk diák vagyok, így legalább a bérlet olcsóbb. Az étkezést max. 15 ezerből megoldom, zöldséglevest, dödöllét, csirkeszárnyat és hasonlókat eszem. És maradt 5 ezrem, ebből 1-2 ezer jut szórakozásra, egy színház vagy opera és egy buli fér bele, de nem minden hónapban szoktam menni. Meg ruhákra, turiból, vateráról, satöbbi. Igaz, nekem a barátnőim is segítenek, egyikük rendszeresen kap ruhákat valami amerikai rokonától és ha nem tetszik, azt nekem szokta adni. Fodrász évente egyszer azért belefér, más már nem nagyon.

Más kérdés, hogy engem kábé az tart életben, hogy a diploma után jobb lesz. De egyre kevésbé hiszek benne..

2011. okt. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Van sajnos, én amíg vidéken megyeszékhelyen laktam, szintén dolgoztam 78.000 ft-ért, volt ahol nyolc óráért még ennyit sem akartak adni. Annyi szerencsém van, hogy egy lakást örököltem, de a rezsi így is 30-40, a maradék 30-40-ből meg éljen meg az ember.. Beültetném a kedves parlamenti honfitársainkat így dolgozni meg élni, meglátjuk hogy sikerülne. Szerencsére Budapesten jobb a helyzet, kb fél éve költöztem fel. Itt ugyan azért a munkáért háromszor annyit(!!!) kapok mint vidéken, egy csinos minigarzonban lakok egyedül a VI. kerületben. Így albérlet +rezsi összesen olyan 50 körül van, a maradékból pedig kényelmesen elvagyok egyedül.
2011. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Én minden héten 40órát dolgozok 4műszakban.Ez azt jelenti,hogy hét elején délelőtt megyek,péntekre már este megyek.Így kapok 72000ft-ot.
2011. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen alacsonyak a bérek,mert van,aki ennyiért is elvállalja. Amíg a birka magyar 70ezerért is elmegy dolgozni,addig miért fizetne a cég többet,hülye lenne.
2011. okt. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Nagynéném 55 évesen a testvérével (nagymamámmal)él...sokáig varrónő volt, de bezárták a varrodát...munkát nem kap sehol...23 ezer forintból "él"......ez undorító a kormány részéről...

én 2 diplomával nem találok állást..pályakezdő vagyok, 0 ft. a jövedelmem....pedig nem válogatok munka terén....szóval ha 70 ezerből élhetnék, örülnék...

2011. okt. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Utolsó,azt elárulod,milyen 2 diplomáról beszélünk ill. milyen nyelveken tudsz?
2011. okt. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!