Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem akarnak fizetni a munkámér...

Nem akarnak fizetni a munkámért. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Professzionális grafikai munkákat végeztem egy bizonyos cégnek egy héten keresztül.


Most nem akarják kifizetni a képeket. A nagyobb munkát igénylő képekre meg egyszerűen azt mondták nem tetszik nekik. (ez már eleve gyanús volt)


Máshol pixelenként kell 10 ezret fizetni.... Én most gyakorlatilag ingyen prezentáltam nekik az új terméküket egy héten át.


2011. okt. 8. 16:44
 1/7 A kérdező kommentje:
És a legjobb, hogy ezt ki sem mondják, az ígéretek ellenére, miután elküldtem amit kértek, megszakadt velük a kapcsolatom. Most írtam nekik egy e-mailt, hogy hétfőn feljelentést teszek az ügyvezető, és a cég ellen. Talán erre reagálnak, de nem hiszem, hogy fizetni fognak.
2011. okt. 8. 16:46
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi van a szerződésetekben?
2011. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
A megbízónak mindig igaza van, akkor is, ha nem. Ha nem tetszik neki a munkád, akkor nem fizet érte. Ezért kell pontos szerződést írni. Ez megvolt?
2011. okt. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
továbbra is, mi van a szerződésedben?
2011. okt. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nincs szerződésük. az informatika világában gyakori a maszekolás.

Viszont amikor egy kezdőből haladó-profi stb lesz, akkor tudni fogja, hogy előleget kell kérni az ismeretlen ügyfelektől.


Mellesleg elég azt megmondani a cégnek, hogy nálad van minden psd (ha ps-el csináltad pl) meg egyéb vázlatok ,stb, amivel bizonyítani tudod, hogy a szerzői jogok téged illetnek meg, ergó ha nem is fizetnek, felhasználniuk nem szabad.


Más kérdés, hogy egy ilyen per utána a BSA v más menne e ellenőrizni hozzád.



a pixelenként 10k pedig túlzó, ahogy valszeg a "Professzionális grafikai munkákat" is.

2011. okt. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jott a valasz: te hülye vagy?????? Kulfoldon vagyok.


Hétfőn leszek, de te beteg vagy. És ezt komolyan mondom.

2011. okt. 8. 17:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Levonhatod a tanulságot: soha ne adj oda semmit használható formában, amíg nem kapod meg a pénzt! Megnézhetik a te gépeden, és ha kifizették, vihetik. Neten keresztül csak régi, megbízható ügyfeleknek szabad dolgozni.
2011. okt. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!