Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges, hogy hátránnyal...

Lehetséges, hogy hátránnyal indulok egy állásinterjún, ha túlsúly van rajtam?

Figyelt kérdés
160 cm, 75 kg, 32 éves nő vagyok. Természetesen nem a szépségiparra gondolok, hanem pl. ügyfélszolgálat, telefonos munka, bolti eladó, betanított munka és ilyesmik.
2011. szept. 19. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt finoman se nevezném túlsúlynak...ha szimpatikus vagy és megfelelő a tudásod, úgyis alkalmaznak. Sportolni meg nem ártana.
2011. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Biztos, hogy hátránnyal indulsz. Pontosabban nem kapod meg azokat az előnyöket, amiket esetleg ha karcsú lennél, megkapnál. Ráadásul ha ketten vagytok versenyben azonos kvalitásokkal az állásért, akkor bizony valószínűleg ez lesz a döntő.

(figyelem! az általam leírtakkal nem értek egyet, de attól még a jelenség sajna igaz)

2011. szept. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ez annyira nagyon sok súlytöbblet lenne? Végülis csak 15 kg. Volt már 70 kg súlytöbbletem is.(
2011. szept. 19. 15:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, dehogy hátrány! Ha ötcsillagos szállodába akarnál jelentkezni recepciósnak, vagy egy fittnesszklubb büféjébe eladónak, akkor biztos hátrány lenne, de az általad említett munkáknál biztosan nem az. Sőt, én szivesebben vásárolok egy normális külsejű eladónál, mint egy pálcikaembernél, és ezzel biztos nem vagyok egyedül. Bátran jelentkezz, legyél ápolt, hozzádillő ruhában és tuti megkapod az állást!
2011. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*fittnesszklub*
2011. szept. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan esetekben igaz ahol a vékony egyéneket preferálják:

Sport-fitness terülten, recepciós, hostess munka, légi utaskísérő... de az általad felsorolt munkák esetében nem valószínű

2011. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!