Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik felmondást válaszam?...

Melyik felmondást válaszam? Hogy fogjak hozzá meg írni, vagy kérjem ügyvéd segítségét?

Figyelt kérdés
Határozatlan idejű munka szerződésem van és már 10 éve dolgozom a munkahelyemen.Most lehetőségem van váltani egy jobban fizető és helyben levő munkahelyre,ahol már voltam is próba munkán és megfeleltem.De nem szeretném letölteni a felmondási ídőt.Én úgy gondoltam hogy azzonali hatállyal felmondok,de nem tudom mi ennek a menete.Tudna segíteni valaki??
2009. ápr. 13. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondhatsz fel a felmondási idő letöltése nélkül. Ezt csak akkor tehetnéd, ha valami olyan nagy sérelem ért volna, ami ezt igazolja.

Ez a szabály a munkáltatódat védi, hoszen fel kel vennie valakit a munkakörödre, a folyó ügyeidet át kell adnod, le kell számolnod...stb.

Természetesen a munkáltató ettől eltekinthet, de akkor ezt neked meg kell beszélned vele.

Tehát se egyedül, se ügyvéddel nem tudod kikerülni a felmondási időt, ez a munkáltatódon múlik.

2009. ápr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Felmondási időd felét le kell töltened, ettől mondjuk a munkáltatód eltekinthet, úgyhogy a legtisztább, ha megbeszéled vele. Amúgy ha felmondasz, nem jár a munkanélküli segély, úgyhogy a legjobban a közös megegyezéssel jársz te is, meg a munkáltatód is.
2009. ápr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mostani munkahelyed vezetőjével meg tudod beszélni, hogy ne kötelezzenek a felmondási idő letöltésére akkor már másnap kezdhetsz az új munkahelyen. Ez csak a mostani munkáltatód hozzáállásán múlik.
2009. ápr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg biztos már az új állásod, akkor legjobban úgy jártok mindketten, ha gyorsan beszélsz a jelenlegi munkáltatóddal.

Szerintem beszéljetek meg egy konkrét időpontot, amíg még ott dolgozol: adj neki pár hetet, hogy új embert keressen, és még legyen egy heted legalább őt betanítani, ha egyedül dolgozol, vagy van olyan munkád, amihez csak te értesz.


Ha közös megegyezéssel váltok el, akkor ezért még akár egy időt ki is fizethet neked, amíg nem dolgozol.

2009. ápr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha korrekt a munkáltatód, a végkielégítésed egy részét is hajlandó közös megegyezéssel kifizetni. Én azt tenném, hogy közös megegyezéses szerződésbontásra terjeszteném be az igényem, amely azt tartalmazza, hogy megfizeti a végkielégítésed felét és eltekint a felmondási időtől, azzal a kikötéssel, hogy a munkaköröd megfelelően átadod és egy hónapig, ha szükséges és a kellő mértékben rendelkezésére állsz, ha problémája van.


Ez már tárgyalási alap lehet.


Amúgy nagyobb az esélyed a közös megegyezésre, ha valakit javasolsz is a munkakörödre. Ezzel nagy mértékben tehermentesíted a munkáltatód.

2009. ápr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket!
2009. ápr. 13. 20:27
 7/7 anonim válasza:
Én is most léptem ki nem rég,mert elegem lett a munkehelyemből.Kb a nap felénél bekattantam ,felmentem megírni a felmondást és azonnal el is jöttem.Nem dolgoztam le a 30 napot se,december végén léptem ki,a kilépőpapíromra meg azt írták hogy február 2.-án megszűntettem a munkaviszonyom.(hozzáadták a 30 napot)
2009. ápr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!