Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják h nem keresnek...

Miért mondják h nem keresnek jól a pedagógusok?

Figyelt kérdés
Tanár szeretnék lenni de mki lebeszél mert hogy azok nem keresnek jól. Hát persze az ügyvédekhez képest biztos nem keresnek jól. De am szerintem nem annyira gáz a fizetésük. Az összes tanárom, volt tanárom, tanár ismerösöm nagyon jól áll. Akkor meg minek panaszkodnak? Megengedhetik maguknak h havonta vegyenek márkás ruhákat, minden nyáron elmennek nyaralni még ha nem is külföldre, de másnak még annyira se telik... Szerintetek megéri tanárnak lenni?
2009. ápr. 12. 21:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy vitatkozós téma! Nekem a rokonságban van egy pár tanár, rohadtul "sajnálom" őket!!!

Több okból, lehet, hogy valamit ki is hagyok, szóval sorolom:

1. az iskolai szüneteik (őszi, téli, tavaszi, nyári) szabadok, nem kell azon szenvedniük, hogy hová teszik a gyereküket

2. a legtöbb múzeumba, parkba ingyen mennek be pl. Ópusztaszer

3. kedvezményesen utazhatnak

4. szeretnék én is bruttó 150 ezret + a különórák, ezek ugye nem bejelentett, adózott jövedelmek

5. heti 20-22 órás munkahét

6. közalkalmazottak, tehát minden kedvezmény megilleti őket pl. lakásvásárlásnál a hitellehetőség, plusz 13. havi fizetés

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Szóval ismerek pár tanárt, általánosságban mindegyiknek lakása vagy háza van, nem 500 ezres autóval járnak.

Mielőtt jönnének a kritikák, mert ezért tuti lepontoznak... még annyit, hogy a türelem és a kedvesség sem mindegyik tanárnak az erős oldala.

Miért nem tisztelik őket? Mert nincs tekintélyük.

2009. ápr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem találgatás tárgya. A közalkalmazotti bér minimumot kormány rendelet szabályozza.

Itt megtalálod a bértáblát:

[link]


Egy tanár keresetéhez max annyit lehet még hozzászámolni, hogy tart e valahol tanfolyamot, van e magán tanítványa. Persze ehhez olyan szak szükséges, amit emberek szoktak magán óra vagy tanfolyam keretében is tanulni.

2009. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
39%
Én az olyan tanárokat becsülöm, akik mögött van tudás. Pl. történelem, matek, magyar... Testnevelés? Röhej, pláne, ha ez az egy "ága" van. A nyelvtanárok viszont nagyon magas összegekért vállalnak magán órát, az viszont már nagyképűség!
2009. ápr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
80%

16:58-nak:

Nem teljesen értek Veled egyet. Én pont a magánóráknak köszönhetem, hogy van nyelvvizsgám, mert ha csak annyi tudást kaptam volna, amit az iskolában adnak, akkor soha nem tudtam volna megszerezni a nyelvvizsgát. Arról meg nem a tanár tehet, hogy ilyen gyenge a nyelvi tanterv a magyar iskolákban.

2009. ápr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:
84%
miért mondják, hogy nem keresnek jól? hát mert nem keresnek jól és még meg sem becsülik őket.
2009. ápr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Én a 23:09-es vagyok ismét.

Nekem apám, anyám tanár, már 30 éve vannak a pályán. Apám iskolaigazgató. Jó magam is tanítottam 3 évig egy szakközépiskolában, nagyon szerettem, de pont a fizetés miatt hagytam ott ezt a pályát. Miután átnyergeltem a multi világba, 1-2 év után több lett a fizetésem, mint apámnak, akit már említettem, hogy iskola igazgató 3 diplomával.

Én akkor még csak 5-6 éve dolgoztam, ő már akkor 30 éve. Szerinted meg vannak becsülve? Nem! Pedig én is a tanáraimnak köszönhetem, hogy sikerült egy nagy cégnél felsővezetői pozícióba kerülnöm. Ugyan én tanultam, de ők tanítottak.


Az én véleményem, hogy csak akkor menj tanárnak, ha hivatásodnak érzed, ellenkező esetben meg fogod utálni és ez a tanári teljesítményedet is le fogja rontani.

2009. ápr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos, sok olyan tanár van, akik nem tanárnak valók. Vagy sz...-úl tanítanak, vagy egyszerűen bunkók.

Nekem is van a családban több tanár is, de ettől függetlenül akkor is a véleményem amit korábban már leírtam. Persze ők is tudnak sírni, sajnálni kell őket. Az egyik család (mert mind a ketten tanárok) új építésű lakást vásároltak, a 2. új autót vették meg, mert az 5 éves Ignis öreg volt és kicsi is. Sajnálom őket!!!

Ja, és a felsorolásomból még azt is kihagytam, hogy különböző utalványokat kapnak pl. könyv, ruha, iskolaszer stb.

Véleményem változatlan: nem sajnálom őket, ha nem tetszik nekik, akkor váltsanak!

A nyelvtanárokra visszatérve, egy szóval sem írtam azt, hogy minek vannak, sőt hülyék lennének nem pénzé tenni a tudásukat, én az óradíjaikra értettem! Egyébként én is magánnyelvtanárnál tanultam.

2009. ápr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
ha CSAK egy suliban tanitasz napi par orat, ugy valoban nem igazan jol fizeto allas. ha viszont olyan tantargyat tanitasz amibol van erettsegi,stb ami kulon felkeszitot igenyel akkor azzal nagyon is jol tudsz keresni es ugy mar megeri. a legtobb szulo 1 halom penzt kepes kifizetni csak h ugy erezze o megtett mindent a bunko gyermeke jovoje erdekeben es a gyerekeknek 90%nak nincs annyi onszorgalma h leuljon a fenekere tanulni, igy a magan ora mar csak a noszogatasert suzkseges. na meg a suliban csak hulyeskedik, nem figyel, hazit nem ir, nem csoda h bukik. egyszerre 2-3 oraert (amire lehet 2-3gyereket is bevenni mondvan h legyen versenyszellem ami hajtsa oket) el lehet venni fejenkent 3-10.000Ft-t, amire meg ado sincs. ugyh ha jol csinalod nagyon is megeri tanarnak lenni!!!!
2009. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

15:21-nek:

"ha jol csinalod nagyon is megeri tanarnak lenni!!!!" - ez azért egy kicsit túlzott kijelentés, de a többivel, amit írtál, azzal teljes egészében egyet értek.


Lényeg a lényeg, aki jól akar élni - és itt most az anyagi dolgokra gondolok - az ne menjen tanárnak. Nyelvtanárnak sem!!! Nálunk a cégnél dolgoznak HR-en logisztikán nyelvtanárok, mert azt mondták, hogy igy több pénz keresnek.


Meg egyébként is... az menjen tanárnak, aki a pénztől elvonatkoztatva a tanítás szeretete miatt választotta ezt a pályát. Mindenki más nem oda való!

2009. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
10:14: nyelvet megéri tanítani, ha valaki mellé bevállal x magántanítványt is. Sokan ezt mégsem teszik meg, mert nem akarják magukat este/hétvégén lekötni. A tanári pályának is meg vannak az előnyei, csak nem szabad annak tanárnak mennie, aki csak azért csinálná, mert nincs más...nagyon gondold meg, ha tanárnak mész kérdező, mert ha bölcsész vagy természettudományos diplomákat szerzel, utána azokkal nem nagyon fogsz tudni mást csinálni.
2009. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!