Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják h nem keresnek...

Miért mondják h nem keresnek jól a pedagógusok?

Figyelt kérdés
Tanár szeretnék lenni de mki lebeszél mert hogy azok nem keresnek jól. Hát persze az ügyvédekhez képest biztos nem keresnek jól. De am szerintem nem annyira gáz a fizetésük. Az összes tanárom, volt tanárom, tanár ismerösöm nagyon jól áll. Akkor meg minek panaszkodnak? Megengedhetik maguknak h havonta vegyenek márkás ruhákat, minden nyáron elmennek nyaralni még ha nem is külföldre, de másnak még annyira se telik... Szerintetek megéri tanárnak lenni?
2009. ápr. 12. 21:23
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
82%
NE MENJ TANÁRNAK!Nekem mindkét szülőm tanár.Nincsen állás,kevés a fizetés,rosszak a gyerekek,nagyon fársztó.
2009. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet az ovónökkel?
2009. ápr. 13. 11:43
 13/33 anonim ***** válasza:
95%

nayukam ovonö... 3 diplomaja van, es meg rengeteg kepezes, mert 7 evente el kell vegeznie valamilyen akkreditalt tanfolyamot, ami a szakmahoz tartozik. Tagovodavezetökent keres 115 ezer ft-ot... most van 20-ig 3 ezer ft-ja, miutan befizette a szamlakat, kifizette az alberletet. De imadja. Az ovoda az elete, es nagyon sikeres a szakmajaban Europa szinten. Ha ugy jön össze, akkor több is meg van, mert hivjak elöadasokat tartani, meg cikkeket ir, de ez idöszakos. 7 ev alatt felepitett egy maganovit, amire 3 eves a varolista, de nem annyiert csinalja, hogy abbol meggazdagodjon, amit megertek, mert akkor az a reteg nem tudna kifizetni, akikkel ö szeret es tud együtt dolgozni, hanem azokat, akik 3 evesen 5 nyelvet varnak el a gyereküktöl, ami nem normalis.

Növerem szinten ovonö, ö is ezt szereti csinalni, de ö meg masik kategoria. Neki a parja keres annyit, hogy ö azzal foglalkozhasson, amit szeret csinalni, mert el tudja tartani, mernökkent. Növerem, amig csoprotban volt 90 ezer ft-ot keresett, most GYES-en van a picikkel. Gyönyörü szakma, komolyan, hihetetlen felelösseg, keves szakma, de ezektöl a gyerekektöl rengeteg szeretet kapsz, de csak ugy, mint a tanari palyahoz, ehhez is nagy elhivatottsag szükseges. Itt fix-en napi 6 orat dolgozol, de pl nalunk anyu mindig hoz haza munkat, nem is keveset, bar ö szelsöseges eset, komolyan. Raadasul a szüneteik is meg vannak. De megelni belöle, csak ugy siman... haaaat..... Gondolj bele: kezdö ovonökent, ha allami oviba kerülsz nyolcvan akarhany ezer ft-ot kapsz... ha maganoviba... na, ott a legtöbb ovi valamennyivel többet keres, de ne szazezrek villogjanak a szemed elött, es raadasul nem 6 orat dolgoznak erte, es sokkal jobban meg kell szenvedniük a szülökkel, gyerekekkel, mert magasabbak az elvarasok, ami erthetö, es termeszetesen ez nem altalanos, csak amikben en voltam maganovikban, azokban volt igy.

2009. ápr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
De miért nem becsülik meg a tanárokat? Ők azok akik továbbadják a tudást, miért nem kapnak több elismerést?! Megkéne becsülni öket mint erkölcsileg és mondjuk a fizrtéssel is. Ha ők nem lennének akkor nem lennének mérnökök meg orvosok sem.
2009. ápr. 13. 15:17
 15/33 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem becsülik meg a tanárt, senki sem megy tanárnak, csak azok, akiket máshová nem vesznek fel. Az ilyenek általában nem szakmájuk kiválóságai. Ha ilyenek tanítanak, egy idő után egyre butább diákok kerülnek ki az iskolákból. Hogy kiknek és miért érdeke, hogy a fiatalság butuljon, azt mindenkinek a fantáziájára bízom...

De igaza volt annak, aki a pedagógust a nemzet napszámosának nevezte.

2009. ápr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Én nem tudok válaszolni a kérdésedre, de leírom az én esetemet.

Nyelvszakos hallgatóként kezdtem az egyetemet, és akkor még eszem ágában sem volt tanárnak menni. Aztán a 2. évben kiderült, hogy mivel egyszakos vagyok, kell vmilyen specializáció a szakhoz. Mivel kis tanszék, és nem is a legismertebb szak volt, ahová jártam, specializáció egy volt: a tanárszak. Nem volt mit tenni, belevágtam. Utáltam az összes egyetemi előadást, mert pocsékok voltak (szerintem), de az utolsó 5. évben minden megváltozott. Akkor jött az oktatástechnológia és a tanári gyakorlat, ami mindent megváltoztatott. Azoknak legalább volt értelme! Az első tanítási gyakorlatom után úgy jöttem ki, hogy én ezt akarom csinálni!

Azóta befejeztem az egyetemet, 2 hónapra rá pedig munkát kaptam egy nyelviskolánál, de remélem szeptembertől találok egy középiskolai állást, mert hiába, a nyelviskola jobban fizet, mégsem olyan stabil munka, mert hiába kezd el egy diák egy szintet a nyelvből, nem biztos, hogy folytatni is fogja.

És nem érdekel a pénz! anyukám egyedül nevelt engem és a tesómat, világéletében minimálbért keresett, megtanított spórolni, így én egy átlagos tanári fizetésből még spórolni is tudok. Szóval ha elhivatottságból akarsz tanár lenni, akkor hajrá!

2009. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :D

Utolsónak: Milyen nyelvet tanítassz? Jó vagyok angolból de nem tudom h elég jó vagyok-e ahhoz h egyetemen is bírjam...azt mondják ott nagyon nehéz...Vélemény?

2009. ápr. 13. 21:17
 18/33 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Én már írtam korábban, hogy tanár vagyok. Többek között angol szakon végeztem. Csak akkor menj angolra, ha bírod a sok irodalmat, nyelvészetet, mert magával a nyelvvel nem nagyon fogsz foglalkozni. Sokan azért hagyják ott a szakot, mert arra számítanak, hogy majd ott megtanulnak angolul, pedig nem igazán. kb. 40% irodalom volt, 40% nyelvészet, 10% kultúra és 10% konkrétan nyelvóra (első vagy van ahol még második év során van egy kis stílusgyakorlat, ennyi). Tényleg elég húzós, a mai bolognai rendszerben pedig nem is nagyon vágnék bele, mert csak egy szakos lehetsz. Mellé meg jön egy (sehol figyelembe nem vett, semmitérő) minor. Szóval mindenképp mester szintet is kell belőle végezni, egyszakos angol tanárokból meg Dunát lehetne rekeszteni. Én 3 szakos voltam, mégsem volt könnyű elhelyezkedni. Ált. a sulik úgy keresnek tanárt, hogy a szakpárosokat részesítik előnyben: keresnek angol-számtech vagy angol-magyar tanárt...rengetegen eleve így adják fel a hirdetést. Nyelvszakkal még csak-csak el lehet önmagában helyezkedni, de pl. egy sima magyar szakkal már nem annyira. Nyelvet lehet tanítani privátban is meg van rá igény (főleg a ritkábbakra: francia, spanyol meg orosz szakra pl. kevesen mennek, ott nagyobb a lehetőség). Én azt mondom, hogy ha a nyelvek érdekelnek, érdemes legalább kettőre specializálódni a mai világban főleg, ha az egyik az angol. A nyelvszakok anno nem voltak könnyűek bár egyetemenként változó a nehézségi szint. Mára viszont a bologna-rendszer szétzúzta azt is, ami volt, kb. fele tananyag kikerült az oktatásból, szóval nem hiszem, hogy olyan nagy dolog elvégezni egy angol szakot. Csak az más kérdés, hogy mennyire fogsz tudni elhelyezkedni egy sima angol szakos diplomával pl. 10 év múlva, mikor nagyon sok embernek lesz ilyen. Sokan ott is hagyják, azt hiszem, hogy kb. 120-an kezdtünk összesen és 30 ember végezte el. Sokan abban a tévhitben vágtak bele, hogy majd egyből tolmácsok lesznek, ha ezt elvégzik, de ez nem így működik.
2009. ápr. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
80%
Mert azt halljak hogy allandoan sztrajkolnak a fizetesemelesert!de van nehany tanar ismerosom,persze egyetemen tanitanak,hat ok nem panaszkodnak:400ezerft a fizu:)en tutira elvegzem a pedagogiat,de nem azert mert egyeseknek mien nagy a fizetesuk,csak azert mert szeretek tanitani:)nekem is egyfele hobbim lesz,remelem!Ja es nem hiszem h barmeik tanar is a fizetesebol megy kirandulni!minel nagyobb a jovedelem annal nagyobb a kiadas!es aki eljut addig hogy egyetemen tanitson oda rengeteg ido kell es penz!szoval akinek semmije sincs annak semmi eseje!
2009. ápr. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:
100%
Szia! Tudom, hogy már sok válaszod érkezett, én mégisírok neked. Legszivesebben én is lebeszélnélek a tanári pályáról, de akkor ki tanítaná gyerekeinket. Éppen tíz éve tanítok német nyelvet egy általános iskolában. Két diplomám van, tanító is vagyok, de csak németet tanítottam alsóban. Annak idején én is nagy lelkesedéssel indultam neki, szorgalmasan készültem az órákra, nagy terveim ötleteim voltak, amik mára megfogyatkoztak. Nem csak a diákoktól kapott negatív viselkedés, hanem az anyagi oldala is elvette a kedvem. Bevallom 90 ezer forintot viszek haza. Két diplomával! Annyi szerencsém van, hogy magánórákkal majdnem mégegyszer ennyit megkeresek. Így viszont reggel 8-este 6-ig tanítok. Az sem igaz, hogy 4-5 órát kell naponta tanítani. Lyukasórákkal együtt majdnem minden nap fél kettőkor végeztem. Ezek mellet ott vannak a heti értekezlet, fogadóóra, szülői, anyák napja, szülők nevelők bálja, kirándulások, táboroztatás, versenyek, és a legújabb a digitális napló. (Hála istennek ebből most kimaradok, mert gyesen vagyok.)Egyéb juttatások is lassan megfogyatkoznak: 13. havi fiz., kaja pénz, ruha pénz, könyv támogatás..... A legbosszantóbb az egészben, hogy a gyeskekkel szemben semmi eszközöd nincs a fegyelmezésre! Ha nem tudod őket kordában tartani, akkor rossz pedagógus vagy, ha bekeményítesz, megjelenik a szülő, panaszkodik a főnöknél vagy egyszerűen kioszt. És még mesélhetném.... A barátnőm óvónő, rengeteg türelemmel, kedvességgel és elhivatottsággal és mégis sokat panaszkodik. Szóval tudnék még mesélni....
2009. ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!