Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúgtak! Hol találok munkát?

Kirúgtak! Hol találok munkát?

Figyelt kérdés

Idén nem vettek fel az egyetemre. Próbaidőn voltam műszaki eladóként egy tesco áruházban. Kirúgtak, mert elkéstem egy napon.


Viszont jelenleg munkanélküli vagyok és nem igazán találok mást. Esetleg tudna valaki valami extrém megoldást? Külföldi munka, ahol nem kell fizetni, akár hajóra is elmegyek dolgozni.. Eu-pair? Vagy vállaljak diákmunkát OKJ képzés mellett? Szeretnék ha lehet már jövő héten munkába állni.


2011. aug. 5. 14:52
 1/9 A kérdező kommentje:

fájó, hogy amit csináltam, az a munkanélküliek álommelója (: csodával határos módon jutottam be, és amilyen könnyen jött, olyan könnyen ment egy jó kis elalvással.


De most mit csináljak. Ha oda így felvettek valószínűleg máshova is felvennének. Csak keresgélnem kéne.

2011. aug. 5. 14:58
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább au-pair-re gondoltál nem? Nem rossz ötlet a külföld, ha egy évet dolgozni akarsz egyetem előtt. De ahhoz több idő kell, megfelelő munkát, közvetítőt találni + papírok.

Olyan helyet nem tudok, ahol jövő héten kezdhetnél, ha találsz szólj nekem is...keress interneten, cégek honlapjain, a helyi munkaügyiben, esetleg munkaközvetítő cégen keresztül.

2011. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A vicc az, hogy amikor pár szót személyesen akartam beszélni az áruházvezetővel, aki elrendelte a kirúgatásomat, meg akartam győzni róla, hogy 1-részt soha többet nem fordul elő, másrészt 1 hónapig megint nem lesz ember a műszaki pultban. A hr-essel az élén az egész csapat szinte kitoloncolt az áruházból. Akikkel meg jóban voltam csak csóválták a fejűket és bíztattak, hogy ennél csak jobbat találok. Hát igen. De vegyenek már emberszámba. Mi az, hogy nem tudok beszélni pár szót az áruházvezetővel és már aznap a jelenlétem nélkül kiléptetnek? A kurv@ @nyjukat. Megértem én kurv@ra, hogy akcióváltás volt meg hétvége meg minden, de könyörgöm mi ez? Nem loptam el semmit, nem csaltam. Tisztességesen dolgoztam, ezt az elalvást leszámítva és ez a hála?
2011. aug. 5. 15:01
 4/9 A kérdező kommentje:
oké, hát körbenézek. egyenlőre nem tudom mit kezdjek magammal :/
2011. aug. 5. 15:02
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Hallottál már olyanról hogy következetesség? Szerinted ha egy próbaidőn lévőt nem rúgnak ki azért mert elkésett, másként kifejezve nem teljesítette munkahelyi kötelességeit akkor a többi dolgozó mit fog gondolni? Akikben benne van a lustaságra a hajlam azok többször is elkésnének aztán joggal mutogathatna bárki bárkire hogy de miért őt se rúgták ki engem miért rúgjanak ki... Amit nem kell ecsetelnem egy nemzetközi hipermarketlánc működőképességét semmiképpen sem lendítené előre. Magánvállalkozásnál aztmondom egyedi esetekben csak-csak, előre odaszólva mikor fény derül hogy nem ér be valaki aztán csak megoldják a hibát a főnökkel közösen, de ebben az esetben úgy érzem nem jogos az önérzeted, meg a kurtázásokkal megfűszerezett hisztid sem.
2011. aug. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
előző, te még biztos sose aludtál el, lehet, hogy egyáltalán nem is alszol, mert egy gép vagy
2011. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"te még biztos sose aludtál el, lehet, hogy egyáltalán nem is alszol, mert egy gép vagy"


Na nem azért, de a mai világban nem szabad olyan ziccert adni a munkaadónak, hogy mondjuk elalszol. Erre azonnal ugranak, mivel nem a cég van rád szorulva, hanem neked van szükséged a cégre! És ez alapján a gondolatmenet alapján aki elalszik, pláne próbaidősként, abból az jön le hogy nem érdekel a munka, nem készülsz a munkára! Egy multicég pedig nem vacilál azon hogy kirúg-e vagy sem! A mi cégünknél még egy több nyelven beszélő, kétdiplomás mérnököt is kirúgtak 20 perc késésért! Akkor mit akar egy átlagos eladó?

2011. aug. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
jogos. nekem nem az a bajom, hogy kirúgtak, hanem az, hogy emberszámba sem vettek. és amikor kultúráltan szóban erősködtem már hívni akarták a biztonságiakat. WTF???????????????
2011. aug. 6. 09:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy lehetőséget ajánlhatok, a részleteket priviben, ha érdekel.
2011. aug. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!