Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy közgazdász?

Mennyit keres egy közgazdász?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 22:34
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
54%
Sikerszak, persze, jogászhallgató barátnőm is örült, hogy ő doktor lesz. Erre idén volt náluk kötelező gyakorlat ügyvédnél. Lejárta a lábát, kiborult, hogy bunkók, gyakorlatra sem bír menni, elküldik, alkeszok, be se engedik, mi lesz így, ha végez, mert állami hivatalba kb. úgy vennék fel, ahogy engem. Sehogy.
2011. júl. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
40%

Engem végül felvettek állami hivatalba, méghozzá a lehetőségek szerint eléggé a krémjébe, akkor most mi van...?

De ha feladom a hosszú hónapok alatt, és kimentem volna Ausztriába pultosnak (mert pénz az akkor is kell, ha nem hajlandóak alkalmazni), akkor meg azt írnám, hogy hát itt egyszerűen lehetetlen elhelyezkedni, hülye vagy, ha itthon maradsz, irány a külföldi pincér munkakör a diplomáddal (tagadd le).


Nem sok különbség van ám a kettő között, és nem is csak erre a szakmára jellemző.


Igazából csak a pofán, szerencsén, meg a HR-esen (ügyvéden) múlik, hogy szóba állnak-e veled.


Ha mondjuk valami hiányszakmád van, akkor érdekes módon már a fenti urak/hölgyek is elnézőbbek, és igazából te diktálhatod a feltételeket.

2011. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
33%

Ja hát kérem, hátszéllel bárkit felvesznek bárhová. Egy-két jó szó, egy kis kenőpénz a zsebecskébe és mindjárt van betölthető álláshely...


Ha kicsit szétnéztek az álláskereső oldalakon, javarészt szakmunkásokat és mérnököket keresnek. Jogászt, közgazdászt sehol sem láttam.

2011. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim válasza:
Ha valakinek a valakije, akkor a határ a csillagos ég.
2011. júl. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
14%

Nekem nem volt se ismerősöm, se kenőpénzt nem adtam.

Egy dolog kellett hozzá, de az nagyon: hogy az új kormány eltörölje az államigazgatási létszámstopot. Aztán már lehetett pályázni, nem sok helyre, de lehetett, és be is jött. Mint a Lucifernek: egy talpalatnyi föld elég nekem. Na, erre vagyok büszke, nem arra, hogy előtte végigkilincselhettem az egész díszes jogász társadalmat. Kenőpénzt is inkább ott szoktak fizetni, bojtárságért.

Na, hát azok az igazán nagy lúzerek! Mert már az ügyvédség se akkora biznisz, mint pár évtizede, az se biztos, hogy lesz kuncsaft, és visszajön a pénz.

Ráadásul még a magamfajták is beleköphetnek a végén a levesükbe, ugyanis nekem is ketyeg itt a gyakorlati idő, szóval akár én is nyithatnék a végén ügyvédi irodát.

Úgy, hogy közben még fizetést is kaptam érte. Felháborító, be kéne tiltani az ilyet.

2011. júl. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
46%

Jogász, közgazdász alapesetben nem kell sehova.

Gazdász?! Ahhoz pénz és erőforrások kellenek.


Jogállam :)! Persze, hinni a templomban lehet. Inkább kommunikálni és szerződést kötni tanítanának meg mindenkit.


Amit ma megehetsz, végre kezdik érteni a fiatalok is, hogy a pénz csak egy gondolat :).

2011. júl. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim válasza:
2011. aug. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél pontosan tudni? Ismerek közgazdászt, aki iszonyú buta és ismerek olyat, aki baromi okos, de sajnos rászokott a mariskára és most pszichiátriára jár. Nem birta a nagy streszt, és rászokott. A buta-féle most is buta, sötét, mint az éjszaka, de volt a pasijának pénze, hogy beirassa, és a 3 évest 6 év alatt valahogy elvégezte. Aki a mariskára rászokott, sok pénzt keresett, nagyon, lakást, kocsit, mindent vett és most 33 éves. De először területi igazgató volt, aztán másik területi, aztán az 5. területi és főigazgató-helyettes lett, addigra rájött, hogy nem megy neki semmi mariska nélkül. Ezért bevonult szépen egy elvonóra, és előtte beadta a felmondását. A buta, az most is buta, arról nem tudok írni, azt hiszem ő havi bruttó 210 ezer volt és Vácra járt dolgozni Budapestről. Persze, kocsival, mert az előző főnöke vett neki (kis szexért cserébe).
2011. aug. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:

Nővérem(24)körülbelül 400.000 Ft-t,de külföldön.

Apa is közgazdász,már nyugdíjas.10 éve kb. 300.000 Ft-t keresett.

Változatosság kedvéért énis az leszek.

2011. szept. 12. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
30%

Jogászra és közgazdászra valóban nincs kereslet sehol. Nem viccből mennek ki külföldre, bár nem mintha ott jobban lenne rájuk kereslet.


23:25-nek, 9:47-nek és 18:13-nak ment a mínusz trollkodásért és szerecsenmosdatásért. Menjetek inkább a játszótérre hintázni, ostoba kicsi gyerekek.

2012. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!