Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tudom, hogy jó helyre...

Nem tudom, hogy jó helyre írtam e a kérdésem, de ha tudtok, válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Gyermekem nemsokára betölti a második életévét. Szeretnék visszamenni dolgozni, de csak 6 órásban. Bölcsődébe nem fog járni. Meg kell indokolnom a munkáltató felé, hogy miért akarok hat órában visszamenni miért nem 8-ban, vagy elég egyszerűen ha csak jelzem, hiszen jár a 6 órás munkaidő?
2011. júl. 21. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük az elején. A munkahelyed nem köteles téged újból foglalkoztatni a gyermek 3. életévének betöltése előtt. Jófejségből megteheti, de nem köteles! Nem kötelezhető arra sem, hogy a korábbitól eltérő munkaidőben, munkakörben alkalmazzon. Tehát maximum azt tudod tenni, hogy szépen megkéred őket. Ha belemennek akkor oké, de ha nem, akkor sem tudsz mit tenni.
2011. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kezdjük akkor inkább ott, hogy a munkáltató köteles foglalkoztatni, mivel az illető a gyeremeke 3 éves koráig felmondási tilalom alatt áll. Tehát rendes felmondással nem szüntethetik meg a munkaviszonyát, csak rendkívülivel, vagy akkor, ha a céget felszámolják, végelszámolják.

Viszont nem köteles 6 órában foglalkoztatni, ha az neki nem felel meg.

Nem kell megindokolni, de gondolom, hogy meg fogják kérdezni.

Nem tudom, hogy milyen a viszonyod a munkáltatóddal, de ez az egész csak megbeszélés kérdése.

Ha Ő ragaszkodik a munkaszerződésedben megállapodottakhoz, akkor kénytelen vagy úgy járni dolgozni. Ellenkező esetben már jogalapja lesz arra, hogy rendkívüli felmondással megszüntesse a munkaviszonyodat, hiszen szerződést szegtél.

Ha megtudtok egyezni, akkor csakis írásban, nehogy később problémáid legyenek belőle. Ismered a mondást: A szó elszáll....

2011. júl. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!