Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában élő és dolgozó...

Ausztriában élő és dolgozó Magyarok, télleg meg se próbáljam?

Figyelt kérdés
Kérdésem angolból jól beszélek de viszont németből semmit nem tudok igy megse próbáljam a munkaszerzést Ausztriába??
2011. júl. 19. 15:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%
Nekem rokonom németbe ment ki kb.6-7 éve és annyit tudott németül, hogy München! Takarítói állást vállalt, lett egy férje, gyereke, és perfekt német lett. 2 hónap után már nagyjából meg tudta értetni magát. Ma még takarító, de egy milliomos orvos házaspárnál, és többet keres, mint nálunk egy egyetemi igazgató.
2011. júl. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Igy van ma délelőttől..De mit tudod te hogy én mióta keresgélek és kikészit pár óra? xd Ezt ki mondta csak azt irtam összefolyik mert sokat gépeltem..

na mindegy ilyennek magyarázkodni

2011. júl. 19. 15:34
 13/21 A kérdező kommentje:

15:33

Köszönöm a válaszadást:)

2011. júl. 19. 15:35
 14/21 A kérdező kommentje:

Csak azért is kérdeztem mert nekem is volt olyan rokonom aki Németországba ment nyelv nélkül Magyar családnál volt bébiszitter:) Egy idős házaspárnál..

De vannak olyan letámadó emberek hogy el sem hiszem.

2011. júl. 19. 15:38
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
A baj az, hogy évekkel ezelőtt még működött a dolog, azóta viszont már tele a munkerőpiac a fiatalokkal, akik nagyon is beszélnek és ők is ott akarnak dolgozni. persze, kimehetsz, de akkor keress valami magyar munkaerő kölcsönzőt, mert úgy nem fognak felvenni, ha odamész, közlöd az osztrákkal, hogy amúgy te egy mukkot sem beszélsz németül, de adjon már munkát.
2011. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért már nem úgy megy a kinti élet mint 7-8 évvel ezelőtt.Lehet hogy akkor egy "köszönöm" elég volt,de ma már a takarításhoz is elvárnak valamennyi nyelvtudást.

Ausztriában a német nyelv a fontos.HA tudsz németül,akkor érdemes próbálkozni.HA nem tudsz akkor próbálkozz ott ahol az angol nyelv a fontos.

<angliai lakos>

2011. júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
35%
nem értek vele egyet. 6-7 év nem olyan sok, és már akkor is azt mondták, hogy nem sok esély van nyelvtudás nélkül elhelyezkedni. Mindig azt mondják, hogy néhány éve még volt esély, de ma már nincs. 5 év múlva is ez lesz, hogy 5 éve még volt esély, de ma már nincs. Hülyeség. Ki kell menni, meg kell próbálni.
2011. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a "ki kell menni, ki kell próbálni" elég sokba kerül ám és nem sok értelme van úgy kimenni, hogy inkább az a valószínű, hogy nem jön össze, aztán kidobni egy csomó pénzt az ablakon és visszajönni, hogy még szarabb legyen itthon míg talál valamit.
2011. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

ma 15:53

pedig magam tapasztalom hogy sajnos már nem úgy van mint 7-8 évvel ezelőtt.Én 5 éve mentem ki Angliába szinte nulla nyelvtudással.Ismerős által kaptam melót.Pár hete kijött egy barátom aki alap angol tudással rendelkezett,vagyis jóval többet tudott angolul mint én.Mégis 3 hónap munkakeresés után hazament,mert mindenhol azt mondták neki,Sajnálják de amíg nem tud angolul,nem tudják alkalmazni" és ez nem egyedi eset...

2011. júl. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Inkább Németországot ajánlom, haverom apja sem tudott németül amikor kiment 4éve és azóta kint él, többszörösét megkeresi a Mo-i fizetésének, ugyanazzal a munkával.

Angol is elég lehet sztem, ha nagyon nem jössz bele a németbe max felfogadsz egy tolmácsot(úgy tudom kint azért ezt meg tudod engedni magadnak és néha még a cég is segít ebben)

2011. júl. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!