Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri szerintetek külföldre...

Megéri szerintetek külföldre menni dolgozni? Salzburg bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem egy ismerősöm panaszkodik,hogy nem fizetik ki,vagy hogy írják,hogy szállás,kaja ingyenesholott semmit nem kapott,stb...Meg am is mondjuk 1200eurós fizetés (kb 318 ezer ft) most ebből felélsz havonta kb mondjuk 150-200at HA albérletre,kajára költesz.Egyéb igényekről enm iks beszélve...pl ha sportolsz vmit akkor oda kint is tudjad csinálni.szal kb marad 70 ezer kézhez a 318ból.Megérné szerintetek? mert halottam,hogy ott is egy albérlet kb 100-150 ezer ft.....
2011. júl. 12. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri! Persze nem a mosogatói meg takarítói szintű állások! Én Bécsben lakom, a saját szakmámban tudok dolgozni perfekt német és perfekt angol nyelvtudásom van és nettó 1880 € keresek! Ha pedig nincs olyan nyelvtudásod, amivel a saját szakmádban tudsz elhelyezkedni, akkor menj el valamelyik síparadicsom szállodájába takarítani vagy ilyesmi, oda elég a minimális német tudás is (egy téli szezon októbertől májusig tart!)

Ott a fizetés 1000-1300 € nettó, viszont kapsz szállást, és napi háromszori étkezést, tehát azt majdnem mind félre tudod tenni! (Heti 48 óra munka van a hét 6 napján.+karácsonyi "pulykapénz").

2011. júl. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! akkor az nem igaz,amit hallotam,hogy odakint a pincéreket,stbt 14- 16 óráztassák a 7ből 6 nap? mert én ilyet hallottam,h kb csak aludni van idejük...am pincér a szakmám nyelvtudásom elég gyenge,de a rendeléseket feltudom fenni,és megértem a szakmai nyelvet....
2011. júl. 12. 12:42
 3/7 anonim ***** válasza:
sokszor nem csak napi 8 óra a munka, főleg pincéreknél, de a munkaadók többsége kifizeti a túlórát! Sajnos itt Ausztriában is vannak olyanok akik nem fizetik ki az alkalmazottakat(mint bárhol máshol a világon), de ez itt messze nem annyira jellemző! Mivel elég sok pincért keresnek Ausztria szerte(meg más vendéglátósokat is) ezért ha esetleg valamelyik munkaadó nem jön be, akkor könnyen találsz másikat, főleg a síszezonban.
2011. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
figyelj nekem nincsenek nagy igényeim dolgozok én a 7ből 6 napot is ha kell,csak olyan meló legyen ami 8 max 10 órás.h tudjak a hoobyjaimnak(testépítés,bicajozás)is élni valamennyire.legalább az egyiknek...
2011. júl. 12. 12:48
 5/7 A kérdező kommentje:
mondanál esetleg légyszíves munkaköröket,ahol a 8-10 órás munkaidő a jellemző?megköszönném.
2011. júl. 12. 12:48
 6/7 anonim ***** válasza:

konyhai kisegítő(fizetés: 1000-1100 €)(8 óra munkaidő, maximum hetente egyszer 10)

takarító(1000-1250 €)(8 óra munkaidő és minimum 16 szoba kitakarítása) - itt azonban figyelni kell arra hogy meglegyen az óránkénti 2 szoba!

Mindenhol 1 nap biztos hogy szabadnap(nem biztos hogy pont a vasárnap lesz az!)

A pincérek már más tészta, nekik nem ritka a 10-12 óra sem, persze nem mindennap!

Munkaidő az változó, van ahol 6-14, van ahol 10-22, ez szállodától és beosztástól függ! Javaslom, hogy olyan helyre menj, ami síparadicsom, mert ott a legjobbak a körülmények, és ott fizetik a túlórákat+karácsonyi pénz. Kapsz 3-szor enni, szállást kapsz(általában nem kell érte fizetni! Így sokkal jobban tudsz spórolni, mint egy városi szállodában, mert azok nem fizetik a szállásodat!

2011. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Salzburgba mennék ha megyek(mert rendőr akarok lenni itthon)ez csak oylan B terv kb 1 év múlva lenne aktuális.akkor lehet elmegyek fiú léttemre mosogatónak=)vagy keresek akkor olyan meló helyet majd ami mellett tudok majd edzeni....
2011. júl. 12. 13:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!