Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki, mondjuk xxx yyy nevű ember xxxyyyjob@gmail.com e-mail címmel keres munkát?

Figyelt kérdés

A kérdés teljesen komoly, vehetitek egyfajta felmérésnek is.


Köszönöm a válaszokat.


2011. júl. 9. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy rendszerezés érdekében két e-mail címet csinált.
2011. júl. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy nem felel meg az elsődleges email címe, egy hivatalos helyen. Én sem egy becenévvel vagy egy fantázia nicket adnék meg.
2011. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.
2011. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Szerintem teljesen oké, esetleg a job-ot le lehet hagyni (ha nem foglalt még úgy).
2011. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy nem akarja a magán levelezési címét a munkával kapcsolatos dolgokra használni.
2011. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Számomra az az üzenete, hogy annyi helyen keresel munkát, hogy erre rendszeresítened kellett egy külön mail címet és így az illúziója sem marad annak, hogy kifejezetten arra a munkára vágysz, amire jelentkeztél, emiatt esetleg nem foglalkoznak komolyan veled és nem hívnak be az elkötelezettség (látszatának) hiánya miatt.


Ez szerintem a benyomás róla, ha már benyomás, mert hogy a gyakorlatban ez mit eredményez, azt nehéz megmondani.

2011. júl. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Megdöbbentő, mennyire toleránsak vagytok ezzel a témával kapcsolatban. Azt hittem, egy rakás fikázó vélemény érkezik majd.


22:25-nek:

A kérdés lényege pont ez, hogy ott van a job :)


23:43-nak:

Bocs a többiektől, de eddig ez az egyetlen olyan válasz, ami picit közel áll az én véleményemhez.

2011. júl. 10. 00:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Jelzi, hogy aktívan munkát keres az illető. Szerintem ha keresett szakmája van, az az üzenete hogy "csipkedjétek magatokat, különben lemaradtok rólam", ami nem feltétlenül baj. Ha tucatszakma akkor lehet hogy az ugrik be, amit az utolsó válaszoló írt. Nekem azt is jelzi, hogy különválasztja a magánéletet és a munkát, ami megintcsak +.
2011. júl. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most tényleg nem azért, hogy kötekedjek, de szerintem ha valakinek külön e-mail cím kell ahhoz, hogy el tudja választani a munkát a magánélettől, akkor az semmiképp sem +. Persze könnyen lehet, hogy rosszul látom a dolgot. Ja, és ne felejtsük el, hogy itt még nem "munkáról" van szó, hanem csak munkakeresésről.

Őszintén megmondom, nekem ez az emilcím egy túlságosan körülményes, a dolgokat fölöslegesen túlbonyolító ember benyomását kelti.

2011. júl. 11. 23:25
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebből is látszik, hogy nem vagyunk egyformák. Ami az egyik embernél még a precizitás kategória, az a másiknál már inkább körülményesség. Ebből is látszik, hogy az álláskeresésben nincs objektív mérce.

Nincs ezzel baj, sőt, kiváló példa arra, hogy milyen sok múlik azon, hogy ki olvassa el azt az életrajzot.


Érdekes kísérlet volt.

2011. júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!