Mennyi idő a felmondási idő?
szerződésedtől függ,hogy mennyi idő.
Azért elég helytelen lenne,ha egy orvos kiírna akkor is,ha nem vagy beteg. és ha én vagyok a főnököd és a felmondás alatt táppénzre més,tuti rádküldöm az ellenőrzést.
Mivel letelt a 3 hónap próbaidő,így a cég ragaszkodhat az 1 hónapos felmondási időre.
Írnod kell,egy felmondó levelet amiben meg kell indokolnod,hogy miért akarsz kilépni.
Anno annak idején én is azért léptem ki,mert külföldre mentem dolgozni.Én leírtam hogy külföldi távozás miatt lépnék ki,és ezért kéretem a céget,hogy tekintsenek el a felmondási időtől.Csak 2 hetet kértek (a 1 hónap helyett)
Te is írd meg,hogy külföldi út miatt lépnél ki,és írj egy közelebbi dátumot.Ha rendesek akkor elengednek felmondási idő nélkül is.
Ha nem engedik el,akkor is maximum 1 hónapot kérhetnek,és akár táppénzben is lehetsz.A táppénz beleszámít a felmondási időbe..
Szabadnapok az évből hátralévő résszel arányosan járnak, ha még nem vetted ki őket.
Nálunk volt olyan hogy valakit nem tudtak mire használni úgyhogy elküldték a felmondási idő alatt táppénzre, de ez megállapodás kérdése, és hogy a cégnek mennyire van szüksége a munkára.
Mivel írta hogy 3 hónapja dolgozik ott,így nem jár neki csak 1 nap szabi..
Felmondási időt 1 hónapot kérhetnek próbaidő után.Általában 2 hetet szoktak kérni,hogy dolgozza le az ember.
De írhatsz rendkívüli felmondást,és ilyenkor elszoktak tekinteni a felmondási időtől.
A táppénz is beleszámít,de ha a cég megsértődik,mert betegszabira mentél,akár ellenőrt is rád küldhetnek..
Ha 3 hónapja dolgozik, akkor 5 nap szabi jár neki: 20/12*3=5 (ha idősebb, még több jár)
A felmondási idő az esetedben 1 hónap.
Munkavállalói felmondás esetében a munkáltató ragaszkodhat a teljes felmondási idő letöltéséhez, de el is tekinthet az összestől.
Rendkívüli felmondást csak indokolt esetben lehet tenni, és az indoknak a munkaügyi bíróságon is meg kell állnia a helyét. Nálad ez nem áll fenn.
Ha táppénzre íratod magad, az első 15 munkanap betegszabadság, amit a munkáltató fizet, utána leszel táppénzen. A táppénz bruttó összegének egyharmadát a munkáltatónak be kell fizetnie a NAVnak. A munkáltatód jogosult ellenőrizni a táppénzre vételed, és ha nem volt indokolt, munkaügyi pert indíthat ellened (plusz még az orvos is megütheti a bokáját, hogy valós betegség híján vett táppénzre)
Sokkal egyszerűbb lenne, ha beszélnél a munkáltatóddal, hogy találtál egy külföldi munkát, szeretnél minél hamarabb leszámolni a jelenlegi munkahelyeden és közös megegyezéssel szüntetnétek meg a munkaviszonyod.
Közös megegyezésnél akár már aznap is megszűnhet a munkaviszony.
A 2. "kedves" kommentelőnek: a kérdésre válaszoljál te majom. Hol élsz te? Te talán soha nem voltál még úgy táppénzen, hogy nem volt különösebb bajod, csak nem tudtad máshogy elintézni? Te mintamunkás...
Te lennél a főnököm... és mi van akkor, ha rám küldöd az ellenőrzést? Számtalan olyan diagnózis van, amit ha kijön sem tud ellenőrizni...
Az első is nagy poénosnak képzeli magát...
A többi válaszolónak nagyon köszönöm!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!