Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mikor jelentkeztem...

Szerintetek mikor jelentkeztem egy állásra és behívnak állásinterjúra akkor megkérdezhetem a HR-től, hogy ezen a pozíción mennyi a cégüknél a kereseti lehetőség?

Figyelt kérdés

Vagy ez már negatív ponttal indítja az egészet?

azért van erre szükség mert Bp-re adom be és vidéki vagyok ( van pesti lakhelyem), de nem akarok pl felutazni egy nettó 80.000ft-os állás interjúra. (hirdetésben nincs kiirva a fizu)


2011. júl. 3. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
gondolomelég sokat kellene utaznod azért írod ezt. szerintem azért sejted hogy amire beadod mennyi lehet az átlag kereset. de megteheted, csak kérdés jó szemmel nézik-e.
2011. júl. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor beszélj a fizetésről, ha ők megkérdezik a fizetési igényed! Amúgy ne említsd, mert nagyon nem nézik jó szemmel, mert ha magadtól rákérdezel a fizetésre, akkor azt fogják hinni, hogy nem is érdekel a cég, meg a munka, csakhogy mennyi pénzt adnak!
2011. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most őszintén? Minek jár el valaki dolgozni, ha nem a pénzért? Az ilyen cég meg a munka iránti érdeklődés az egy kreatívabb, vagy felsőbb pozícióban elmegy, de egy alacsonyabb beosztásban legalább akkora baromság, mint a motivációs levél meg ez az egész állásinterjú-manír.
2011. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 JulesM111 ***** válasza:

Tuti, hogy mikor telón behívnak, és elmondod, hogy car 80k-ért nem akarsz bemenni, ez bazi nagy negatívum.

Én HR-esként annyit mondanék erre, hogy akkor ne gyere b+!


Mikor jelentkezel egy állásra lenni kell infódnak, hogy adott pozícióban mik azok a keresetek, amit kaphatsz.


Inkább mikor behívnak érdeklődj egy kicsit a melóról, hogy mit is kell tenned majd a fizetésedért. Ha semmi komoly, akkor udvariasan mondd el a telefonálónak, hogy nem erre számítottál. Ha érdekesnek hangzik a feladat, akkor bizony utazás, mert lehet, hogy lesz értelme.

2011. júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem így mondanám, csak udvariassan megkérdezném, hogy a hirdetésben sajnos nem szerepelt a fizetésről említés ezért érdeklődnék hogy Önnék mennyi a várható bérezés ezen a pozíción...
2011. júl. 3. 11:45
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és persze ez akkor történne meg mikor felhívnak hogy menjek be interjúra
2011. júl. 3. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kérdezik meg tőled a telefonban, hogy mennyit kérsz, szóba ne hozd. Ha ők kérdezik, mondd azt, hogy a fizetésed alkuképes, előbb szeretnéd megismerni a pozíciót és a feladatkört. Ha nem kerül szóba, menj be az interjúra, és ott miután tájékozódtál a feladatokról, utána lehet fizetésről beszélni. Egy sikeres interjú esetén is visszamondhatod az állást, ha nem felel meg neked, de ha már a telefonban te érdeklődsz erről, valószínűleg elvágod minden esélyedet. És nem utolsósorban: vedd figyelembe azt is - jó esetben ez is szóba kerül az interjún - hogy a fizetésen felül milyen más juttatásokra számíthatsz.
2011. júl. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!