Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan és mi alapján állapítjá...

Hogyan és mi alapján állapítják meg a passzív tápénz összegét? Kihez kell menni?

Figyelt kérdés

Három hónapig a bruttó bérem 72000.- volt, majd 2 hónapig 36000.-

Mennyi paszív-táppénz járna nekem, mert úgy tudom, Valami átlagot számolnak. Vagy esetleg jobban járnék, ha a pályakezdők irodájához fordulnék valamilyen segélyért? ugyanis csak 6 hónap munk. viszonyom volt eddig, és még állítólag pály.kezd.-nek számítok. Tuom, hogy tanfolyamlehetőség van, de valami "segélyfélét" nem kaphatok, valami olyasmit mint a munkanélküli? Melyiktől kapnék nagyobb juttatást? Nagyon fontos lenne köszönöm előre is.


2009. márc. 26. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A passzív táppénz csak 45 napig jár és három nappal a munkaviszony megszűnése után meg kell kezdeni. A táppénzt átlagbérből számolnak, ha valakinek van legalább 180 bérezett napja. A táppénz mértéke az átlag kereset 60 % ha nincs két éves folyamatos munkaviszonyod.
2009. márc. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a passzívtáppénzt megszüntették!
2009. márc. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, tehát akkor ez atz jelenti, hogy mivel két hónapja csak 36000-rel vagyok bejelentve, így annak a 60%-át kapom?

Köszi mégegyszer

2009. márc. 27. 12:11
 4/4 anonim válasza:

A ma 09:42-kor választ küldőnek:

Nem szüntették meg, csak lecsökkentették 90 napról 45 napra a jogosultságot! Én nemrég kaptam meg az összegét, tehát nem a levegőbe beszélek.

2009. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!