Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miből állapítják meg a GYED...

Miből állapítják meg a GYED összegét? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
Terhességem előtt 4 bedolgozott évem volt,de teherbeesésem előtti 2 hónapban megszűnt a munkahelyem.Terhességem alatt munkanélküli járadékon voltam ami havi kb.50ezerFt volt.Amikor lejárt álláskeresési segélyt kaptam kb.1 hónapig ami 28600Ft.Megszületett a kisbabám és most az álláskeresésiből állapították meg a Tgyás és a GYED összegét.A munkanélkülimből nem állapíthatják meg?Kérlek segítsetek,volt már valaki ilyen helyzetbe?
2009. dec. 8. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem kaphatsz gyedet, csak gyest, hiszen nem voltál biztosítotti jogviszonyban.
2009. dec. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megállapították hogy jogosult vagyok rá,kapom is,csak szerintem nem jó összeget.Ugyanis a szülés elötti két éven belül 180 biztosított napnak kell lennie és nekem van 247.
2009. dec. 8. 08:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a biztosítotti napokból állapítják meg, ennek semmi köze hozzá, az csak arra való, hogy egyáltalán jogosult vagy-e rá, vagy sem. Te igen.


GYED megállapítása: a szülést megelőző naptári év átlagkeresetének 70%-a, plusz pénzek, jutalmak, utalványok nélkül, tehát pusztán csak a papíron lefektetett munkabér számít. (A TGYÁS-ba a jutalmak is beleszámítanak, az azért lehet magasabb!)


Feltételezem, hogy idén szültél, tehát a 2008-as évet nézték nálad. 2008-ban össze kell adnod, hogy mennyit kerestél (mármint papíron, munkabér x 12 - mert nem biztos, hogy minden hónapban ugyanannyi volt a kereseted), így kijön az átlagkereset. Ha ezt még napokra is osztod, akkor mindig ki tudod számolni, hogy egy adott hónapban mennyi lesz a GYED-ed.

2009. dec. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a poén hogy a munkaügyi központ egy havi átlagkeresetnek kiszámolt 91214Ft-ot.

De a TB mégis csak az álláskeresésit vette figyelembe,és a 91214Ft-ot semmisnek vette.

Ilyenkor mi van?Mit tegyek?

2009. dec. 8. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen esetben telefonálnod kellene az OEP-hez egy központi számra, és ott majd kapcsolnak neked egy ügyintézőt, aki utána tud nézni a dolognak, és el is tudja mondani, hogy esetedben mi miért történt.
2009. dec. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!