Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kicsit kamuzok állásinterjú...

Ha kicsit kamuzok állásinterjún (pl azt mondom, hogy dolgoztam itt vagy ott) de tuti nem néznek utána és később kiderül, milyen jogi felelősségem van?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Van olyan cég aki utána néz,hogy tényleg dolgoztál ott,sőt van amelyik kér referenciát is.

Én otthon sosem mertem kamuzni ál munkahelyekről,ert sosem tudtam,hogy ellenőrzik vagy sem.Volt olyan cég akiknél az a hír ment,hogy nem ellenőriz semmit,a végén kiderült,hogy bizony mindenek utána néztek.

Kint külföldön viszont sokszor alkalmazom a "Hamis2 munkahelyeket,hogy jobb esélyem legyen.Mert itt tuti,hogy nem fognak Magyarországra telefonálni,hogy leellenőrizzenek.Bár az is igaz,hogy a magyar munkahelyeket nem is veszik figyelembe..

2011. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha az első randevún kicsit kamuzik a csaj és nem mondja el neked, hogy van már 2 gyereke és még tripperes is... Biztosan jó hazugsággal indítani egy induló munkakapcsolatot... Mi van ha pont ismeri azt a céget amit hazudsz? Mi van ha mélyebben el kezd kérdezősködni a kitalált állásodról elkezded a hazugságláncolatodat??? És hazugságokkal tele éled le az életed? Na jó lehet ennyire nem drámai a helyzet. Neked mi a véleményed a hazug emberekről?
2011. jún. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor a munkaszerződést akarják megkötni veled, kérni fogják az előző munkahelyről kapott u.n. "kilépő-papir"-okat. Tehát rögtön kiderül, hogy kamuztál. Ezek után mit gondolsz, mit tesznek?
2011. jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Etikailag nem helyes, ez tény. De egy jó állás megszerzése érdekében bevállalható, egy kis rizikót megér. Ha oda adom a kilépési papírokat, csak azt fogják tudni, hogy jelenleg hol melózok, azt nem hogy mellékállásban hol melóztam, vagy korábban milyen munkahelyem volt. Annyira nem komoly cég, hogy utána nézzenek.
2011. jún. 28. 01:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a baj, hogy ha pl. azt mondod árultál már fagyit, aztán amikor odaállítanak a pulthoz, egyből le fog jönni hogy életedben nem fogtál még fagyiskanalat...inkább ekkor lesz ciki!
2011. jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na most miért kell hazudni??? Inkább mondd az elbeszélgetésen azt, hogy fontos erényednek tartod az igazságosságot és az őszinteséget...Bár jobban meggondolva ebben az esetben is hazudnál :(
2011. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A rózsaszín tb-kiskönyvedben benne vannak az eddigi munkahelyeid.
2011. jún. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!