Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha jó viszonyban válnál el a...

Ha jó viszonyban válnál el a főnöködtől, és megengedné, hogy írj magadról ajánlólevelet, amit aláír, mit írnál?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit ő valószínűleg gondolhat rólad.
2011. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Egy főnöktől sem lehet jó viszonyban elvállni szerintem.


Ha ő küld akkor azért nem mert nyilván meg van az oka, ha te mész akkor meg azért nem, mert úgyérzi nem tartottad semmire se a fizetést amit eddig adott, különben maradnál.


Ez az egész ajánlólevelesdi sztem egy marhaság, én el sem vállalnék iylen munkát ahol ez dönt hogy kellesz e vagy sem, ez csak a megalázás egy újabb formája.


Valójában meg minden a pénzről szól.


Ha tudnak keresni rajtad fel vagy véve, ha nem akkor meg szevasz van.

2011. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mást tapasztaltam A férjem két éve a válságban lett munkanélküli (52 évesen), aztán talált egy melót a Mátyásföldi nyomdában, ahonnan a három hónapos próbaidő alatt szintén elküldték másik 18 emberrel, mert ott sem volt megrendelés és nem volt munka. Kihangsúlyozták, hogy nem volt probléma a munkájával nem azért küldik el,hanem mert nincs elég megrendelés és csökkentik a létszámot. Írtak neki egy teljesen korrekt ajánlólevelet, amiben minden pozítívumot felsoroltak, ami a munkavégzésével kapcsolatos. Talált is munkát egy hónap múlva, és mint kiderült mindkét előző munkahelyén lekáderezték, mert mindhárom igazgató ismeri egymást. Kicsi ez az ország, ha rossz viszonyban hagyod ott az állásod, lehet, hogy utánad nyúlnak.
2011. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet úgy elválni, hogy utáljátok egymást, ettől az ajánlólevél elvárható a főnöktől és rendszerint meg is írják. Teszik ezt azért cserébe, hogy nem balhézz az elbocsátásod miatt, mert abból a munkaügyi bíróság előtt akkor is hatalmas blama lesz a főnök számára, ha nem nyered meg a pert. Az pozitív ajánlólevél tehát egy utolsó szerződés közted és a főnököd között. Ajánlólevél azért, hogy fogd be a szádat. Ezt soha senki nem mondja ki, íratlan CIVILIZÁCIÓS szabály. Az ajánlólevélben nem kell ömlengeni. Elég annyit írni, hogy "kollégánk munkájával és viselkedésével szemben semmilyen kifogás nem merült fel, elbocsátására kizárólag átszervezés miatt kerülhetett sor. Képességei és és fejlett szocializációs szintje alapján alkalmazását feltétel nélkül ajánlom". A főnök aláírása mellé nagyon hatásos, ha szerzel jól ismert és népszerű és/vagy nagy hatalmú személyektől aláírást az ajánlólevél végére. "Támogatom: Név, titulus, pozíció, aláírás, telefonszám)". Arra azonban készülj fel, hogy le fognak nyomozni az interneten, a google-ban, facebook-on, stb. Ha oda írtál bármilyen dehonásztáló megjegyzést a főnöködre és/vagy a munkahelyedre, nagy bajban vagy!
2011. jún. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én saját akaratomból mentem el másik céghez, de nem haraggal. A főnököm megírta magától az ajánlást -csupa pozitív dolgot... nem is kellett külön a szájába adnom a szavakat...

Ha kifejezett kérése, hogy te írd meg, azért arra vigyázz, hogy ne ess túlzásokba, de azért túlságosan szerény se légy...;)

Legjobb, ha őt kéred meg, fejtse ki rólad a véleményét, akár szóban is, és ez alapján írd meg az összegzést!

2011. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem ne Te írd meg, hanem a Főnököd, hiszen Ő dönti el mi az amiben kiemelkedően jó voltál, ha volt ilyen és mi az amiben szar.Amiben jó voltál beleírja, amiben szar kihagyja a többit meg majd kiszinezi.Leellenőrizhetik, a tudásod, a munkaköri beosztásod, és a valószinűségét, hogy igaz amit leírtál gyorsan megtudják mondani.Ne Te írd, és kész.


Amit én olvastam a régi barátnőmnek(tanító)ajánlóleveleiben az volt kb, de ez nagyon durva papírnyelven:


minden tanítási nap új és új ötletekkel , játékos programokkal keltette fel a gyerekek érdeklődését, kreatív volt, a tesiórákra mindig átöltözött és a gyakorlatokat együtt csinálta a gyerekekkel, az órák után plusz órákat adott annak akinek szüksége volt rá, és ezt szabadidejében tette, az igazgató felkérése nélkül és ebből is látszott, hogy szereti azt amit csinál, és azért csinálja, mert meg akarja tanítani a gyereket arra amit kell tudnia.A kollégáival szemben rendes, tisztelettudóan viselkedett, de ugynanezt visszafelé is megkapta, mert személyisége alkalmazkodó, és minden irányban nyitott volt, konfliktusra sosem került sor, bárkinek szívesen segített amikor csak tudott....blablabla...Mindent ami jó.Rosszat nem lehetett róla mondani, de nem is fényezem tovább.Szóval ilyeneket.De a bárban nekünk egy ilyesmit adtak:


Majd a fónököd megírja,De ne ajnározzon agyon, mert az gáz.Amúgy nekem felhívták a régi főnököm, hogy munkát keresek és mit szólnak rólam.Madridból hívták Málaga-t.Csak ennyi.Simán utánanéznek, ha akarnak, és ha bukta van akkor az gáz.

2011. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!