Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanárként interjúra?

Tanárként interjúra?

Figyelt kérdés

Pályakezdő tanárként most megyek majd interjúra, kb. mire lehet számítani? Mennyiben különbözik, mikre lehetnek kíváncsiak? Az igazgatónő fogja tartani. Pár tipp esetleg?

F


2011. jún. 23. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Tőlem ilyesmit kérdeztek: Miért akarok tanár lenni? Melyik szakomat szeretem jobban és miért? Miről írtam a szakdolgozatomat? + kellett utána 2 próbaórát tanítani és azt kielemeztük, mint a tanítási gyakorlaton.
2011. jún. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen ireleváns az interjú. Úgyis a több tapasztalatúakat veszik fel még ha utánad jelentkezik akkor is. A lényeg az hogy a tanári munka nem a szakmai tudásból áll, hanem a nevelésre és a fegyelmezésre helyezik a hangsúlyt.
2011. júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Harmadikkal vitatkoznék.

Mikor nekünk kerestek új francia tanárt, találkoztunk pár érdekes egyeddel.. az egyiknek vagy 15 éves tapasztalata volt, de a mi óránkon tök félénk volt és nagyon nyomott volt az az óra. volt egy másik tök fiatal- szerintem nővérünk simán lehetett volna- és ő kapta meg az állást.


Tehát nálunk inkább a személyiséget nézték, meg hogy hogy tud beilleszkedni így hirtelenjében :)


készülj sok játékosabb/viccesebb/szokatlanabb feladattattal, de ha munkafüzetből dolgoztok ésazt veszed észre, hogy mindenki keni váágja, akkor vették már azt a részt és ak lépj tovább- ez a rugalmasság tetszeni fog nekik :)

2011. júl. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:41


mm 2-kal.

2011. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat, a következőre már felkészültebben megyek. Egyébként a második válaszolónak lett igaza. Technika tantárgyat tanítanék, folyamatban és félig megvan a gépészmérnöki is, dolgoztam famegmunkálásban, papírgyártásban, fröccsöntőműhelyben és tervezőként is de inkább felvettek egy olyan nőt, aki már több éve tanított. Ennyi
2011. júl. 31. 13:10
 6/6 anonim ***** válasza:
A technika óra suliban nem erről szól :) Lányok palacsintát sütnek, varrnak, fiúk madáretetőt készítenek, életmódról, környezetvédelemről, alternatív energiákról tanulnak- amiket a gyerekek is felfognak/tudnak csinálni otthon. Az kicsit komolyabb, amit te tudsz.
2011. aug. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!