Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki milyen ágazatban dolgozik...

Ki milyen ágazatban dolgozik és mennyit keres havonta? (Nem kell cég név)

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 05:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem csak ezen múlik, hanem hogy mi a végzettség amivel be lehet tölteni, és hogy alvállalkozón keresztül (kölcsönzőcég ) vagy sem.


Egis gyógyszergyár diplomát nem de érettségit vagy szakképesítést igénylő (betanított) munkánál netto 110-130 + éves szinten 300 ezer caf próbaidő után. Ugyanennél a cégnél munkaerőkölcsönzőn keresztül ugyanez a munka (csak már lehet hogy nem kér hozzá a kölcsönző csak 8 általánost) havi netto 80-90 + 72 ezer caf éves szinten.


A többi gyárnál vagy 6+2 munkanapos 3 műszakos 8 órás állásnál is hasonló ha nem kell hozzá diploma.



Ugyanezen cégeknél ha diploma kell de nem vezetői munka akkor minimum netto 150 + egyéb juttatás.



Vagyonvédelemben és egyéb "alvállalkozókkal meg közvetítőkkel megpakolt munkáknál" Havi netto 100 ezer max a lebutított óraszámok miatt tökmindegy mekkora órabért igér.

Ugyanez ha a megbízónak dolgozik valaki közvetlenül akkor minimum 180 ezer netto. Számos multi vagy Rt csinálja azt hogy külön "munkaerőkölcsönzőt, vagy leányvállalatot hoz létre magának amin kereesztül foglalkoztatja dolgozókat így tudják csak kihasználni a kedvezményeket"



Szóval minden munkabér be van szabályozva, tökmindegy mi a tevékenység, az ahol ki lehet fogni olyan melót ahol a korlátlan túlórázás miatt vagy egyéb dolgok miatt hülyére keresheti magát az ember elég ritkán van hirdetve, mondhatni kihalásos alapon megy vagy oltári nagy mák kell hozzá és sosem teljesen hivatalos.


Kerestem én is már vagyonőrként havi negyedmilliót tisztán , de 330 órát lehúztam érte, és tudtam, hogy más helyett is dolgozok papíron aki valójában fiktív dolgozó volt. Szóval 2 ember volt bejelentve, de csak én dolgoztam az adott helyen, a vállalkozó meg a másik után is benyelte a hasznot és be sem járt melozni mert máshol nyomta "másodállásba".

2011. jún. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Procter & Gamblenél melóztam még betanított munkásként amihez kért érettségit meg szakképesítést, Kezdő netto bér 750 ft + havi 13 ezer kafeteria próbaidő után 168 órás 3 műszakos munkahónapra.


Pár éves munkaviszony után 50-100 ft emelés az órabéren.


Csoportvezetői órabér diploma nélkül (min 3 év ledolgozott idő után) netto 930-970 ft


Diplomás alap állások közül kb hasonló a kezdő és az ott töltött mint az előzőek, diplomás vezetői állásoknál 30-50% kal magasabb, de akár a duplája is lehet ha már régóta oitt van vagy a felsővezetési szintet karcolgatja.



A legtöbbet mindíg a felsővezetők keresik, akik többnyire nem magyarok. Ezek netto 500-900 ezer között visznek haza minimum.

2011. jún. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg még csendesen megjegezném, hogy számomra ez a téma sosem volt tabu, és sosem értettem másoknak mi a lótúróért az.

Valahogy muszáj az embernek tájékozódnia, különben csak ráfizet. Kiváncsi volnék a kérdező tapasztalataira is!

2011. jún. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy még tudnám a Tesco-t is emliteni.


Ott is amihez csak 8 általánost kérnek a leírásban az max netto 100 ezer ft


Amihez már érettségi is kell meg szakma esetleg gyakorlat az 110 - 130 ezer netto kezdő, és max 150 ig emelkedhet.


A tevékenység meg a felelősség persze elég változatos.

Cafeteriában elég zsugori a tesco szinte mindenből a minimumot adja.


ja meg mégvalami a végső bér szempontjából tökmindegy, hogy valaki többműszakozik e vagy sem, mert akkor meg az alapórabérből szedik le a pótlékban megkereshető pénzt, és a havi végősszeg akkor is csak 100 ezer körül vagy amiket írtam.

2011. jún. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!