Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Albérletbe, gyerekekkel ti...

Albérletbe, gyerekekkel ti hogy éltek meg? Mennyiből?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 20:45
 1/10 anonim válasza:
100%
Nehezen, kevésből, 3 hitel mellett, csak én dolgozom (férj) mert feleségemnek gerinc sérve van és gyesen van. Az albi, rezsi, hitelek kifizetése után kb 30E marad 1 hónapra 5ünkre...
2011. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kettő gyerek van, a férjem dolgozik, én pedig GYED-en (43ezer) vagyok az egyikkel, a másik sulis. A havi albérlet 60ezer + a rezsi elviszi a bevételünknek kb. a felét, a maradékból hitelt fizetünk, iskolát és így marad nekünk is kb. 30ezer forint. Nagyon nehéz.
2011. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , akkor nem csak én állok rosszul anyagilag.
2011. jún. 6. 05:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem azért, de aki albérletbe lakik annak milyen hitelei vannak? Csak a kocsit tudom elképzelni... De valaki írt 3 hitelt. Akkor 3 autó van? Meg minek új autó ha nem tudják fizetni?
2011. jún. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet még más miatt is hitel, nem csak autó miatt.

Pl. hűtő vásárlás vagy valamilyen Cetelemes [csúcs szuper] áruhitel.

Sokan 'bedőlnek' ezeknek, nem csak azok, akik albérletben laknak. Ráadásul, ha nincs miből megvenni egy hűtőt, ami azért nem árt, ha van, akkor bizony hitelt kell rá felvenniük.


Viszont ismerek olyan végletet is, aki albérletben lakik, autót vett és fizeti utána a hitelt, ami nem kevés havonta. Plusz alig bírják kifizetni a lakbért és a rezsit.

Ez részemről a szánalom kategória (már bocs). Valószínűleg úgy gondolkoznak, hogyha nem lesz tető a fejük felett, akkor majd a kocsiban fognak élni...

2011. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Aki albérletben él, nem lehet hitele? Nem értem miért vagy meglepődve. Egyébként jelzálog hitelünk van egy lakásra, ami az enyém, de mivel abban a városban ahol éltünk, nem volt munkalehetőség, így az ország másik végébe költöztünk, ahova a páromat áthelyezték dolgozni (fegyőr). A meglévő lakást eladni nem akarom, mert örülök, hogy 5 évvel ezelőtt meg tudtam venni (akkor még volt munkahelyem). Pillanatnyilag családtag lakik benne. Ahhoz, hogy itt egy albérletet tudjunk kivenni, kauciót kellett lerakni, ami nem kis összeg volt. Mivel nem volt segítségünk, így kis összegű hitelt kellett felvegyünk, tehát még ezt is fizetjük. Remélem kielégítő volt a válaszom.
2011. jún. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Rokontól szépen lehet kérni lakbért. Nem ingyenlélőké a világ. Meg nehogymár egy cetelem hitellel igy el lehessen szállni. Ez tényleg szánalom kategória. Feleségemmel ketten nem keresünk 200ezret mégsem úszunk az adósságban és félretett pénzünk is van ha esetleg történne valami...
2011. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Örülök neki, hogy ilyen jól éltek, és az égvilágon semmi gondotok nincs. Nálunk is havi 190ezer forint a bevétel, csak tudod mi nem ketten éldegélünk, hanem 4-en. És még mielőtt követ dobnál rám, még így sem panaszkodok, mert a gyerekeimnek mindig megpróbáljuk megadni azt, amit lehet, mert mi akartuk őket. Vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben élők is. Írtad, hogy lehet kérni a rokonoktól lakbért. Gondolom Neked van ilyen rokonod. Az én szüleim nyugdíjasok, amit kapnak elmegy a háztartásra, a párom szülei még dolgoznak, de úgy gondolom, hogy nekik is van mit kifizetniük, mégis hogy gondolod, hogy majd a rokonok fizetik a lakbért??? Ja nálatok biztos van ilyen is! Szeretem az ilyen tökéletes családokat, házaspárokat, mint amilyen Te is vagy.
2011. jún. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valakinek vannak bevételei akkor nyugodtan fizethetne. Pl nálunk úgy volt amíg otthon laktam, hogy amint elkezdtem dolgozni minden csekk el lett osztva részarányosan. Kivéve a saját számlák, telefon, internet stb... Mi is így fogjuk csinálni ha lesz gyerek. Szerintem ez így korrekt. Zsebpénzt sose kaptam, mégis megtanultam kezelni a pénzt.
2011. jún. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt most az albérletben élőkről van szó :)

Nyilván amíg mi is a sajátomban laktunk, megosztottuk. Ma már ott tartunk, hogy összbevételből fizetünk mindent.

2011. jún. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!