Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjúra mit érdemes...

Állásinterjúra mit érdemes felvenni?

Figyelt kérdés

Viccesnek hathat a kérdésem, de eddig valahogy mindig úgy jött ki a lépés, hogy télen voltam állásinterjún.

Most is lenne egy és tanácstalanul álltam a szekrényem előtt, mert nem igazán találtam olyan ruhát, amiben nem olvadok el, de mégis "üzleties".

Nők esetén milyen ruhát javasoltok ilyen esetben?


2011. jún. 5. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Térdig vagy térd alá érő sötét, minta nélküli szoknya + harisnya egy nem kihívó blúzzal
2011. jún. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

munkakörtől függ.

Mennyire kell üzletiesnek lenned: adminisztrációs munkatárs, call cantar, vagy igazgató, logisztikus, stb.

Egy pultusnak pld bőven elég egy farmer és egy szebb rövidújjú blúz is. Ez munkakörtől függ

2011. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A túlzott sminkelést is kerüld el.
2011. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sminkeléssel nincs gond, a hőmérséklet miatt estem gondolkodóba. Nagyon rosszul viselem a meleget, "civilben" rövidnadrág és spagettipántos póló, egyébként meggyulladok, vagy izzadok, mint egy ló.

Szeretném, ha nem tompulnék le és nem csatakosan érkeznék, de mégis üzleties lenne a megjelenésem. Amolyan "business casual" az elvárás, de ahogy végignéztem a ruháimat, nyáriban ilyen nincs, így célzottan mennék vásárolni.



(Ha az interjú helyén légkondi van és esetleg hidegre van állítva, az nem gond, a hideget nagyon jól viselem, sőt, szeretem :)) Tehát rétegesen nem szeretnék öltözködni, mert még egy 18 fokos irodában is vígan elvagyok nyári öltözékben)

2011. jún. 5. 10:18
 5/7 anonim ***** válasza:
egy rövid ujjú egy színű blúz meg egy max térdig érő szoknya. Mást nem tudsz.
2011. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szoknya, blúz, és szerintem mikor ennyire meleg van, nem kell feltétlenül harisnyát húzni, de azért a cipőd is elegáns legyen, ne egy műanyag szandi:-)

Sok sikert!

2011. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

09:57 - nagyjából az adminisztrációs munkatárs, de néhány csavarral, mert nem kell bent lenni (telefon-internet kell), de néha rendezvényszervezésben be kell segíteni személyesen, akkor utazni is kell a helyszínre.

Nagy vonalakban ilyesmi lenne a munkakör.

Segítene, ha láttam volna a már ott dolgozókat, ennek híján csak tippelgetni tudok, hogy lazán vagy talpig öltönyben járnak be.

2011. jún. 7. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!