Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon a Bosch-nál...

Magyarországon a Bosch-nál mennyi a fizetése egy mérnöknek?

Figyelt kérdés
Gépész-, vagy mechatronikai mérnöknek.Jó dolog itt dolgozni?Vélemények?
2011. jún. 3. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miskolci Boschnál: diplomás fizetések kezdőként: 310 bruttó olyan 180 nettó... ez a tervezés, gyártás, karbantartási osztályok.. Aktatologatósabb állásnál olyan 150 nettóval lehet számolni. Mivel nagy a fluktuáció, pontosan a versenyszféra miatt ezért könnyű a ranglétrán fentebb jutni. De valamit úgymond az asztalra le is kell tenni... 1-2-3 év alatt csop. vezető 400-500 bruttó, osztályvezető ha jól helyezkedsz 6-7 éve... az meg pofátlan magas összeg.. 900....... no mind1. Inkább a jó magyar munkamorál ami visszafogja az egészet... Az "irodisták" jó 60% csak van a boschban a többi meg elhagyja a tökét.


A bekerülésről meg annyit hogy az ismerősének az ismerősének a volt a szobatársa... Mivel Miskolci Egyetem eléggé karöltve a van a bosch-al, így érdemesebb ott végezni én is ott végzek. De gyakornokként nyárra nem vagyok hajlandó 67ft-ért gürcölni megyek sorra 90-ért.:D

2011. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
És itt középfokú végzettséggel és webmester szakmával (tehát van számítógépes ismeretem) be lehet kerülni egy irodai munkára? Mert nem akarok szalagmunkás lenni. Jó lenne gyűjteni 1 kicsit az egyetemre, mert tavaly felvettek. Ha Miskolcon végzek Mérnök informatika szakon, milyenek a Bosch-nál az esélyeim?
2011. jún. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Középfokú végzettséggel csak szakmai tapasztalattal vesznek fel irodistának. Mondjuk a webmester az pont olyan szakma amire nincs nagyon szükség, ha esetleg értenél PLC programozáshoz, vagy mondjuk a hálózatokhoz... akkor esélyes. De bosch-ról tudni kell hiába a sokrétűség, de a bosch csak jóformán gyárt, ergo ha weblapját csináltatja, vagy mondjuk a villanyt kell szerelni mind-mind külsős cégek végzik, de igaz ez a fa ültetésre stb. Szóval sori alkalmazottak és az irodisták Bosch alatt vannak, a többiek mind külsős cégek.

A sori munkát, pedig nem hasonlítanám, Sanminás esetleg Jabilos munkához, mert bármennyire is mondják nem néznek biorobotnak, másrészt pont a szervezeti felépítésnek köszönhetően közvetlen főnököd, a sorvezető, aki ugyan azt csinálja mint te. Úgymond "diplomásokkal" nem nagyon találkozol. Harmadrészt, ha normálisan dolgozol soron, nem késel és tényleg becsületes vagy. Akkor van lehetőség fentebb jutni... kb soron is van 10 féle beosztás. Erről meg azt kell tudni hogy mivel hiába a sok munkanélküli de senki nem akar dolgozni a bosch 40%-a feka. Aki bír kb 10 napot többet nem jön dolgozni. És ha valami normális ember jön azt azért megbecsülik, ergo 1-2 év leforgása alatt lehetsz Sor/Műszak vezető akik fizetése közelít a diplomás bérhez. Persze ehhez azért le kell tenni 1-2 dolgot az asztalra.


Infós Diploma jó-e? Persze megfelelő, de a legjobb mint bárhol a termelés gyártás területén Villamosmérnök és Gépészmérnök. Non+ultra a kettő együtt. Ezt azért mondom mert egy infós tud programozni, de nem tudja miért áll úgy egy csavar, míg a gépész tudja és jobb esetbe ugyan úgy tud modellezni, Mint infós társa. Szóval inkább gépész, és műszaki modellezés(sok sok matek :D ) Én 4-éves Gépészmérnök/géptervező vagyok, ez hagyományosabb szakirány. De én ezt szeretem. Az info szak pedig sokkal szűkebb/zártabb nincs annyi szegmens amit lefed. A gépész nem 1-2 példa van rá: lehet gazdasági stb. vezető. Mivel rendszerszintűbb a gondolkodásuk (már akinél :D). És inkább alkalmaznak gépészt mint mondjuk egy műkörmös plázajányt gazdász diplomával, mert ha valami baj van ő el kezd sírni, a gépész meg már a probléma kiküszöbölésével foglalkozik. És bármennyire is furcsa, gépészként a tudomány minden ágán tanulsz valamit: pár tantárgy: gazdaság: Vállalatirányítás, Szervezéstan, Mikro-Makro ökonómia, de tanulsz még szociológiát, Jogi ismeretet. Stb. Ha infó akkor 2 féléven keresztül kell a C-t nyomni (pl.:grafikai feladatok XD) Hagyományos gépészet: géprajz, géptan, gépelemek, gépelem 2, hidraulika, gépgyártás, szerszámgépek stb stb :D Ezek az alap tárgyak + még hozzá jön választott szakirány amiből akár kettő is lehet... Ha pl logisztika+érdemes hozzá választani a minőségbiztosítást stb.. Kezdj el tanulni aztán meglátod. Ja majd el felejtettem Matek 1, matek 2, Statika, dinamika, szilárdásgtan. Ezek a legdurvábbak :D

2011. jún. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2017. febr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!