Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek egy kozgazdasz...

Szerintetek egy kozgazdasz diploma, esetleg '' Master of. '' diploma mennyit er?

Figyelt kérdés
Ha a kozgazdasagi diplomat kulfoldon( Szerbia-Ujvidek) szereztem, allami egyetemen, az az Europai unioban mennyit er? es Magyarorszagon mennyire lehet munkat talalni ilyen diplomaval ?! (Siman informacio, nem szandekozom senki munkahelyet elvenni--azoknak irom ezt akik ilyesfajta valasszal jonnenek a hatarontulisagom miatt!) Az ertelmes valaszokat elore is megkoszonom !
2011. máj. 30. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

2 barátnőmnek van közgazdász diplomája, több mint 1 év után kaptak állást és nem a végzettségüknek megfelelőt, minimálbérért. Persze lehet csak nekik nem volt szerencséjük, egy volt osztálytársam is közgazdász és ő jó helyen melózik - igaz, a képviselő apjának köszönhetően.

Szóval ha a magyar diploma ennyit ér, akkor a külföldivel se hiszem, hogy jobban el lehet helyezkedni.

2011. máj. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek a fölöttem lévővel, kell kőkeményen a protekció, ez Magyarország....ezt jobb, ha most megtanulod!


A fölöttem lakó nő is diplomás közgazdász, nyelveket beszél (3 nyelven folyékonyan) és az elmúlt 4 évben 3 és fél évet otthon ült munka nélkül, volt tavaly egy pár hónapig munkája majd innen is kirakták és ismét az utcákat rója munka után kilincselve....mindez itt, Budapesten, a fővárosban, és a dolgot az is súlyosbítja, hogy már elmúlt 40 éves....


Ha túl akarod élni a következő évtizedeket, tedd ezt:

1. kell egy (bármilyen) munka, és valami jó ötlet egy jövendő vállalkozáshoz, amiből később eltartod magad

2. tisztában kell lenned azzal, hogy 40 éves korig ki kell találnod vmit, amiből megélsz a nyugdíjig és elég tőkét kell a megvalósításhoz összeszedni, mert ha 40 után az utcára tesznek éhen halsz itt is, Mao-on vagy mehetsz vécésnéninek protekció nélkül. A tévé is bemutatott már egy 3 diplomás vécés nénit....Én most 31 vagyok és először alkalmazottként dolgoztam, most fogom megnyitni az első üzletem...van még 10 éven, hogy befussak, tehát nagyon jól kell csinálnom, minden időm most ennek szentelem. Ha fiatal vagy, persze nem nézi az ember, de 30 fölött már észreveszi, hogy nem kapkodnak úgy utána, 40 fölött meg, ahogy mondják, a kutyának se kell....és nem azért tanultam, hogy szaros munkát végezzek a fél életemen át, úgyhogy most kell meggondolni a lehetőségeket. Hosszútávon gondolkodj az előtted álló 30-40 évet nézd összességében, ezt hogy, mivel töltenéd ki, hol dolgoznál....és nem csak a fölöttem lakó nő de sok más ismerősöm is van, aki közgazdász, egynek pl. webes (internet) áruháza van, itt árul különböző termékeket, de némi weblapszerkesztés-ismerettel ezt bárki megtehetné, egy másik meg szintén vállalkozó (kényszer-vállalkozó).....

2011. jún. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!