Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik orvosok keresnek jól?

Melyik orvosok keresnek jól?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 07:03
 1/10 anonim ***** válasza:
én nőgyógyászra és fogorvosra szerintem milliókat költöttem, így 32 évesen... :(
2011. máj. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
amelyiknek van üzleti érzéke is
2011. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
sztem a plasztikai sebészek is nagy pénzeket szakíthatnak
2011. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nőgyógyász,szívsebész,meg ami ilyen fontosabb.
2011. máj. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy magánpraxisban fogadja a betegeket (tehát nem CSAK a kórházban, fix bérért dolgozzon).
2011. máj. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sztem minden kategóriában azok, akik közvetlenül találkoznak a beteggel, pláne akik műtéteket is végeznek. Ők szépen kapnak zsebbe, legyen sebész, szemész, orr-fül-gégész, nőgyógyász, szájsebész, fogorvos, plasztikai sebész, belgyógyász, agysebész, gasztroenterológus, bármi, sőőőt, a háziorvos és a gyerekorvos is...
2011. máj. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sztem a főorvosok is jól keresnek.
2011. máj. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A) verzió:

Magyarországon a rezidensek (kb. 25-30évesek) 90ezer, a friss szakorvosok (jellemzően 30 év felettiek) pedig 120ezer körül kapnak. És nekik az esetek 90%-ában NEM jár hálapénz (mert nincs pénzük saját praxisra/rendelőre, az osztályokon pedig a főorvos úrnak jár a "hála" függetlenül attól, hogy gyakorlatilag nem is ő látta el a beteget).

Vagyis, amire valamennyire "befutsz" kb. 45 éves leszel, és ekkor már örülhetsz a kb. 180-200ezer bérnek +100 hálapénz (ha olyan szakágat választottál, mert pl. radiológus, anesztes, laboros, patológus stb. semennyit sem kap). De sokan ettől rosszabbul kapnak, míg kevesen jobban (attól függ, hogy kinek milyen "gazdag" körzetbe sikerült elhelyezkednie, mert ugyebár a bivalyb@sznádi sztk. orvosa, ahová szinte csak kisnyugdíjasok járnak, nem valószínű, hogy sok borítékot kap).


B) verzió:

Végzés után elmész "Nyugatra", ahol nem kell a mindkét félnek kellemetlen hálapénzzel törődni, hanem megkapod a tisztességes fizetésed.


Megjegyezném, hogy például Nagy-Britanniában az OTTANI átlagfizetés 3x kapják az orvosok (ami magyar pénzben 1,5 millió között mozog). Ha Magyarországon ARÁNYAIBAN hasonló lenne a helyzet (jelenleg nettó 110ezer az átlagkereset, melynek a 3x-a 330ezer lenne, vagyis a nyugati bér ötöde), már akkor is jelentősen lecsökkenne a kivándorlás. Jelenleg egy pesti utcaseprő és egy kezdő orvos bére megegyezik. És a két munkakörhöz azért nem ugyanakkora felelősség társul. Hogy várhatja el itt bárki is, hogy valaki annyi pénzért gyógyítsa őt vagy családtagját, amennyiért más csak a szemetet szedi fel...


Szóval, mindegy, hogy milyen orvos leszel, a lényeg az, hogy HOL.

2011. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
első vagyok! az utolsó véleményéhez annyit tennék hozzá, hogy én most fogom tömni a harmadik nőgyógyászt, hogy végre megoldja a problémámat. szerintem egyik sem volt több 35-nél, de hogy 40-nél nem többek az 1000% és mindháromnak van magánrendelése! én ezt ajánlom!
2011. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a nőgyógyász és sebész a két "leghálapénzesebb" szakma, de én ÁLTALÁNOSSÁGBAN írtam le a fentieket. Arról nem is szólva, hogy jó eséllyel te is a "befutottakkal" találkoztál (azon pár száz közül, akiknek nagyvárosi magánrendelője van), nem pedig eggyel azon több ezer közül, akik "vidéki" rendelőkben/kórházakban dolgoznak minimális vagy 0 paraszolvencia mellett...
2011. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!