Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjúra megyek holnap,...

Állásinterjúra megyek holnap, mit vegyek fel, és kb mire számítsak?

Figyelt kérdés
kb mennyire elegánsan kell felöltözni, és ha megkérdezik, hogy mennyi fizetést szeretnék akkor mit mondjak, hogy legyen is esélyem? irodai adminisztrátor lennék
2011. máj. 24. 13:19
 1/6 A kérdező kommentje:
felsővel vagyok bajba, mert igazán csak pólóim vannak, ingeim nem
2011. máj. 24. 13:33
 2/6 anonim ***** válasza:

(Férfi vagyok)

Én állásinterjú előtt igyekszem körbeszaglászni, interneten pl, milyen a cég, mivel foglalkozik, hány alkalmazott van stb stb. Az esetek 80%-ban elegánsan megyek, leginkább azért, ne kerüljek kínos szituba ha pl 2 öltönyös férfival, és 1 kosztümős hölgyek találom magam szemben egy tárgyalóban, és talán azért, hogy érezzék megtisztelem őket ezzel. Ugyanakkor nem öltözök túl, ami mondjuk úgy, „rideg” tőlem. Ha színházba megyek pl, jobban kiöltözök mint egy állásinterjúra.

Valahogy a középutat kell szerintem megtalálni, elegánsan, de nem is túlöltözve. Így is volt, hogy elegánsan mentem ahová nem kellet volna, és alulöltözötten ahová megkellet volna adni a módját.

Az esetek többségében egyébként a megkeresésen, amikor behívnak interjúra az alapján döntöm el.

Arra, hogy mit mondjál... Az-az interjún dől el, max az irányt határozd meg itthon. Inkább magasabb összeget mondjál, ezzel értékeled magad. Ha téged választanak, akkor is a saját elképzelésüket szeretnék majd megvalósítani, és alkudoznak, mentegetőznek, sírnak. A drágábbat mindig szeretik olcsóbban megvenni.

Először magadat próbáld eladni, és ha érzed vevők rá, tudni fogod az összeget.

2011. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, ez az iroda nincs fent interneten, mivel nem olyan nagy, és csak helyi (végrehajtó iroda)

azt nem írtam, de fontos, hogy 21 éves lány vagyok

2011. máj. 24. 14:17
 4/6 anonim ***** válasza:

elegánsan menj,mert egy behajtó cégnél (ha jól emlékszem azt írtad) elég fontos hogy hitelesnek tűnj, lássák rajtad hogy komolyak a szándékaid és megtiszteled őket.

farmert semmiképp, zárt cipőbe menj, lehet magassarkú is, de ne a 10 cm-st válaszd, az túlzás. Ne legyen mély a dekoltázs mert az nem jó pont ilyen helyen. A körmeid legyenek tiszták,ápoltak, ha kezet fogsz valszeg észreveszik a hiányosságokat így ez sem jó pont. Ne legyél erősen sminkelve, állásinterjún az sem kelt túl jó benyomást, lehet smink de mértékkel.

azért ne számíts túl sok fizura, sztem 120-at mondj nettóba, úgysem fogsz annyit kapni.

Én voltam olyan behajtó cégnél akik azt mondták bruttó 100 az ajánlatuk.

készülj fel a hülye kérdésekre pl. mik a gyengeségeid, milyen egyéb tevékenységeket csinálsz munkán kívül (tanulsz-e)..stb. Ezekben a munkakörökben nagy divat az ilyesmi és még ilyenebbek.

2011. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én már voltam az utóbbi években jó pár állásinterjún.

Kezdetben általában az volt, hogy mindig én öltöztem túl. Egyszer volt pl, hogy elmentem egy interjúra szépen öltönyben, nyakkendőben (ja F vagyok), az interjún pedig egy szakadt koszos köpenyben fogadtak. Én éreztem magam kellemetlenül.

Azóta én is inkább a középutat választom. Egy sima utcai bőr cipő, egy jobban kinéző, elegánsabb, egyszínű, általában szürke farmer ((!) eddig mindenhol bőven megtettet) és egy ing, hűvösebb időben pulóver.

Szerintem neked ha van egy csinibb pólód az is jó. Vagy legfeljebb beruházol egy blúzra.


A fizetés már nehéz kérdés. Körül kéne nézned, körbeérdeklődnöd, hogy hasonló munkakörökben kb mennyi az annyi.

Amit írtak, nettó 120-at szerintem nem nagyon fogsz kapni, (de ne legyen igazam). Nekem diplomás vegyészként, ami állítólag elég jól fizetett szakma sok helyen ennél kevesebbet szoktak ajánlani.


A hülye kérdésekre készülj fel! Pl nálam 10-ből 8 interjún az volt, hogy sorolj fel magadról legalább 3-3 jó és rossz tulajdonságot!

Vagy pl hogy szerinted mitől lesz valaki jó a szakmádban. Sorolj fel olyan tulajdonságokat, amik szerinted ehhez szükségesek és ezek benned megvannak-e.

És hasonlók...


Sok sikert!

2011. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! egész jól ment kedvesek voltak, és hát láttam rajtuk, hogy bejövök nekik meg mondták hogy kb 30an jelentkeztek abból 3at hívtak be és hát már csak azon izgulok, hogy a többiek bénábbak legyenek mint én, és akkor nincs gond:)
2011. máj. 25. 11:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!