Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennél dolgozni ha ezáltal...

Elmennél dolgozni ha ezáltal nagyon csökkenne a státuszod?

Figyelt kérdés
Volt egy jól menő vállalkozásom, ami tönkre ment. Szerencsére maradt 13 millió tartalékom és egy komolynak mondható autó. Az egyik barátom felajánlotta, hogy mehetek pultozni a kocsmájába havi 80-ért. Te elvállalnád ha tudod, hogy az egész falu rajtad fog röhögni? Vagy várnál egy jobb ajánlatra?
2011. máj. 1. 14:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el, mert azt te is beláthatod, hogy 13 millió nem sok pénz. Havi 80 még kevesebb, de abból legalább szinten tudod tartani magad, vagy kevesebbet élsz fel a megtakarításból. A pénzt mindenképpen befektetném, hogy később egy másik vállalkozást indítsak, mert önmagában sok mindenre nem jó. Kijön belőle egy kocsi vagy egy ház ára (falun nem tudom mekkorát lehet ebből venni), de neked ezek megvannak.
2011. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Én mennék dolgozni.közben nèzelödnék hátha akad olyan ami közelebb áll hozzám!

A pàrom majdnem egy évig nem kapott munkát.pedig nem is lakunk olyan rossz helyen.riod hogy van kocsid,ugy még könnyebb a dolgod!manapság elég nehéz munkát találni!

2011. máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%

A 13 millernek a kamata is kihoz ennyit kb, vagy rosszul számolok?

Én (kérek mindenkit ne pontozzon le, mert a kérdéshez hasznos a mondanivalóm, max nem mindenki ért egyet) ilyesmibe csak akkor mennék bele, ha nem lenne semmi, de tényleg semmi más az életet megoldani. De ekkora tőke az vagy kamatoztatható, vagy vennék egy földet és önellátásra rendezkednék be. Olcsó disznóhúst meg vennének az ismerősök, tehát amihez mindenképpen pénz kell, ahhoz azért össze lehetne hozni.

Nekem hasonló a gondom. Lehet utálni, de én is egy időben lényegesen magasabb helyzetben voltam. Ami bánat, hogy a vállalkozás gallyra ment és a nagystílű élet is. Amiért viszont hálás vagyok a sorsnak, az az, hogy szabadúszóként egy elvegetálásnyi mennyiségű munka össze tud jönni néha, tehát nem szorulok senki szánakozására és képemberöhögésére.

2011. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Én megragadnék minden munkalehetőséget, hiszen bármilyen keveset is ad, annyival is védem a tartalékaimat. Ha ennyire érdekel, hogy mások mit gondolnak, az már régen baj szerintem.
2011. máj. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Elvállalnám, de közben azért nézelődnék, hátha találok megfelelőbb munkát.


Sajnos ma nem igazán lehet válogatni, kedves volt a barátodtól, hogy felajánlotta. Szerintem menj! Aki ezen röhög, annak annyi esze is van, azzal nem kell foglalkozni. Sajnos bárkivel megtörténhet, hogy egyszer fent, aztán lent...

2011. máj. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
28%
SZNOB!!!!!
2011. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Csollány Szilveszter is beállt a pult mögé...A munka nem szégyen! Inkább szerintem akkor szólnának meg, ha azt látnák, nem dolgozol... A 13 milla tartalék pedig addig hadd fialjon....
2011. máj. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Én inkább más munkát keresnék... Bár azt nem írtad, hogy a kocsma a faluban van-e?
2011. máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Ha annyira dolgozni szeretnél tedd le a C + E jogsit meg ami kell hozzá (kb 400ezer FT) és menj el kamionra. Havi 300-500ezer fizetés ha jó helyet fogsz ki.
2011. máj. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
ugyan hol keresel te 300-500 ezret kamionozással? Én nemzetközibe járok havonta 1-szer max 2-szer vagyok otthon és nem keresem meg a 300-at
2011. máj. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!