Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanuljak konkrét szakmát, ha...

Tanuljak konkrét szakmát, ha igazából tök hülye vagyok hozzá és nem érdekel?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam gyakorlatias alkat, meg egyáltalán nem érdekel a szerelés, barkácsolás, stb. Szóval az ilyen ács, állványozó, forgácsoló vagy épp villamosmérnöki szakmákat nem nekem találták ki, sokkal inkább intellektuális alkat vagyok.

DE. Ugye én ősz óta hallgatom hogy mennyire támogatják a szakmunkásokat akik ilyen típusú középsuliba mennek, meg ezzel biztos az elhelyezkedés meg hiányszakma, stb. Ezzel párhuzamosan hallom azt is, hogy mivel egyre több a diplomás személy és nincs már igény a diplomára, nem éri meg egyetemre menni.


Azt már nem változtathatom meg milyen suliba megyek (kéttannyelvű idegenforgalmi szakközép, 2 felsőfokú németből és angolból garantált), de szerintetek ha befejeztem a középsulit akkor:

a, érdemesebb lenne kitanulni egy szakmát ami gyakorlati munka és nem igazán érdekel meg béna vagyok hozzá, de mondjuk jól kereshetnék vele mert igény van rá?


b, vagy egyetemre kéne mennem még nem tudom milyen szakra de amilyen érdekel, 4-5 évet lehúzni ott is, és bizonytalanul nézni a jövőbe, mert úgysem lesz rám igény?


Nem aktuális még persze a kérdés, csak úgy elgondolkoztatott a dolog... Ti mit gondoltok erről?


(Remélem nem tűnik lenézőnek a kérdés a szakmunkásképzővel/szakmákkal kapcsolatban, mert nem annak szántam. Sőt, sokkal nehezebbnek tartom az efféle munkákat, mint mondjuk egy irodait v egyebet. Szóval ne értsetek félre, becsülöm az ilyen munkákat és a szakembereket is.)


2011. ápr. 25. 15:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Sajnos a mai világban túlképzés van diplomásokból. Nekem olyan diplomám van, ami az államigazgatásba jó, önkormányzat stb. de a jogászokból annyit képeztek, hogy kitúrják az embert ezek a több diplomás fiatalok. Pedig nekik ügyvédnek, birónak és közjegyzőnek kellene menniük, de az telitett. Igen jól gondolod, hogy inkább szakmát válasz, biztos van olyan szakma ami menne neked. Én azt gondolom, hogy felnőtt korban érik be az ember és akkor jön rá, hogy mire alkalmas, de ugye 25-30 évesen már nem vált. Diplomásan nem kapsz állást, csak ha protekciós vagy. Amúgy az irodai munka nem könnyebb mint a fizikai, mert irreállisan sok a stressz, a követelmény.
2011. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!