Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes Ausztriába kimenni...

Érdemes Ausztriába kimenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat és szívesen veszem a véleményeket és tapasztalatokat is.Esetleg azt, hogy hogyan érdemes kimenni és hol lehet állások után nézni?
2011. ápr. 19. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp.


Szakképesítés nélkül csak alja munkát kapsz, de azzal is min. 1000 Eur-t keresel havonta (magyar minimálbér ÖTSZÖRÖSE).


Ha jó szakember vagy (és tudsz németül) akkor pedig ennél sokkal többet is kereshetsz.

2011. ápr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És mik azok az alja munkák? Köszi a választ.
2011. ápr. 19. 19:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Takarítás, pincérkedés, klotyó pucolás, utcasöprés, stb...
2011. ápr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pincérkedés az nem rossz, nem?Vagy az is nagyon szar meló?Bár 250-300.000 ft ért nagyon jó.
2011. ápr. 19. 21:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Én pincérkedtem, és szerettem. A vendéglátásban ugye az a gáz csak, hogy nincs ünnepnap, hétvége, semmi ilyesmi. De a meló nem gáz (ugyanolyan, mint itthon), és 1250 euró nettót kaptam. Én nem éreztem alja munkának, de ennyi pénzért akár wc-t is pucoltam volna.
2011. ápr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Köszönöm a választ.Ha nem baj, feltennék pár kérdés.Volt szabadnapod?Mikor tudtál hazajönni a családhoz?Hogyan sikerült kint elhelyezkednek?Vagyis hogy találtál rá a munkára?
2011. ápr. 19. 22:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Én szezonmunkásként voltam kint síparadicsomban 4 hónapot decembertől. (Ugye eddig munkavállalási engedély kellett, és a szezonpapírt lehetett a legkönnyebben megkapni.) www.ams.at Itt érdemes munkát keresni. Kell egy német nyelvű önéletrajz, amit szétküldözgetsz, akár több száz helyre is. Én kiküldtem az önéletrajzom, visszahívtak, és telefonos interjú alapján meg is kaptam a munkát. El kellett küldenem az útlevél fénymásolatát, elintézték a papírjaimat (ez kb 2 hónap volt, de ugye most már nem kell), és szóltak, hogy mikorra menjek ki. De ehhez legalább társalgási szinten kell beszélni, a telefonos interjú miatt is. 300 km-re voltam a magyar határtól. Nem mellesleg nincs felszolgáló végzettségem, és gyakorlatom sem volt, mégis felvettek (engem is meglepett), csak kérték, hogy beszéljek németül, és minimum alap szinten angolul. Egy négy csillagos aparthotelben voltam.

Szezonmunkánál általában mindenhol 6 napos munkahét van, így hazajönni nem tudtam sajnos, de „csak” 4 hónap volt. Napi 8-9 órát dolgoztam, tehát megszakadnom nem kellett (de ezzel is nagy szerencsém volt, mert általában ennél azért többet kell dolgozni 10-12 órát sok helyen. De nagyon korrekt főnökséget fogtam ki). Ráadásul a szezonmunka nagy előnye, hogy szállás és teljes ellátás jár mellé (a szabadnapokon is), így a fizut teljes egészében félre lehet tenni.

Ráadásul mivel elégedettek voltak, a következő szezonban is számítanak rám. De lehet, hogy már 1 hónapon belül vissza tudok menni. Ha nem, akkor pedig adnak ajánlólevelet, és tudok másutt keresni.

Tehát munka van bőven, de szerencse is kell, plusz beszélni a nyelvet.

És hogy érdemes-e? Juttatásokkal, borravalóval, mindennel együtt 1,5 millió forintot hoztam haza 4 hónap alatt. Tehát vágj bele!

Bocs, ha kicsit hosszúra sikeredett! :)

2011. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi szépen a választ:) Majd diploma után megpróbálkozok vele, meg addig kicsit magasabb szintre viszem a német nyelvtudásom :) De sajnos itt nem sok lehetőség van :S

2011. ápr. 20. 15:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom... Én tavaly diplomáztam, de nem nagyon találtam munkát, ami meg akadt, az minimálbér volt. Tehát muszáj volt mennem. Fél év melókeresés után csak ezt a kiutat láttam, és nem bántam meg.
2011. ápr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!