Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoztál-e már/ dolgozol-e...

Dolgoztál-e már/ dolgozol-e feketén?

Figyelt kérdés
Szerintem amíg ilyen alacsony a minimálbér, amíg ennyi munkanélküli van addig sokan dolgoznak feketén.
2011. ápr. 16. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekem sajnos vagy nem sajnos még soha nem jött össze fekete munka. Eddig bankoknál és a közszférában dolgoztam, ott meg ugye ilyen nincs, hogy nem annyit kapsz, amennyire bejelentenek.
2011. ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
A cég ahol dolgozom kb. 250 embert foglalkoztat és kétszer kapunk fizetést. Egyszer a minimálbéres utalást és egyszer borítékot. Van aki a minibálbér 3-4 szeresét kapja a borítékban. Szerintem ezt is nevezhetjük valamilyen szinten feketemunkának.
2011. ápr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Igen, szolgáltató szektorban.


Így is nyomott áron dolgozom és alig tudják megfizetni az emberek (nincs pénzük), ha erre az árra rá kéne tenném 30-40% állami adót akkor a kuncsaftjaim fele már nem tudná kifizetni, ha pedig lenyelném magam ezt az összeget éhenhalnék...

2011. ápr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Én sokat dolgoztam fekete munkásként.Elsősorban szükségem volt az állásra,és ez volt a feltétele.Másodsorban amiért keményen megdolgoztam,megkaptam az utolsó fillérig.

-Nyugdij?-én abban nem vagyok olyan biztos,hogy 20 év múlva egyáltalán lesz-e.

-TB?-ugyan már milyen egészségügyi ellátás van itt ebben az országban?-semmilyen.Évek óta nem voltam orvosnál,(amikor fizettem a TB-ét akkor sem)

Adó?-amig politikusok zsebébe,meg mindenféle hülyeségre milliárdokat baszarintanak el az adófizetők pénzéből,semmiféle lelkiismeret furdalásom nincs,hogy évekig nem fizettem adót az államnak.

2011. ápr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Dolgoztam, de nem vagyok büszke rá.

Csak hát nagyon kellett a pénz, és úgy gondoltam, lenyelem a békát.

A dologban az a legszomorúbb, hogy ki sem fizettek, a bérem egy töredékét sikerült csak kiimádkoznom a munkaadóbó. Soha többet feketemunka!

2011. ápr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Aholén dolgoztam is olyan volt, hogy 2 fizetés volt. 1 a minimálbér amire hivatalosan ve voltam/voltunk jelentve, és 1 boríték. Ott is a minimálbér 3-4szeresét kapnak többen.
2011. ápr. 17. 09:03
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
És ez sok százezer helyen igy működik.Utalásnál a minimálbér,a boritékban a többi.Na persze a boritékban levő pénzért verejtékesen meg kell dolgozni,nem nyolc órában hanem 13-15ben.
2011. ápr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig még csak 2 munka helyem volt.Mind a kettőnél 4 órában voltam bejelentve, de dolgozni 10-12 órát melóztam.

Egyszer sem bántam, pontosan azért amit előttem leírt egy válaszoló, hogy nehogy már azért dolgozzak hogy a sok majomnak a parlamentben milliós juttatásai meg házaik, autóik legyenek.Meg súlyos milliárdokat eltudjanak cseszni ilyen, olyan hülyeségekre.

Nem is tudom hogy képzelik, vegyek jegyek a tömegközlekedésre és még az adósságaikat is én fizessem...?És ez egy mostani dolog, de régebben is voltak ilyenek, meg még cifrábbak is..

TB?Minek?Arra hogy bemegyek a dokihoz hogy terhes vagyok és ömlik belőlem a vér, az meg közli hogy várjak a soromra.

Vagy arra hogy barátnőm 3 éve orvosról-orvosra járt mert sérve van, nem foglalkoztak vele, mondván nem olyan vészes az szóra sem érdemes, mire meg össze szedett pici gyerek mellet annyi pénzt hogy elmenjen magán dokihoz, az közölte vele hogy nem lehet megműteni, mert akkora lett a sérve hogy bele hal a műtétbe..!

Na hát az ilyen közvetlen és közvetett tapasztalatok mellet akkor inkább minden hónapba magamnak félre teszem annak a pénznek egy részét ami elment volna adóba, és majd ha bajom lesz, megyek magán dokihoz, a nyugdíjra valót meg vagy össze gyűjtöm magamnak vagy inkább nem megyek nyugdíjba hanem dolgozok amíg bírok.

Na jól fel is húztam magam.. :)

2011. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dolgoztam a saját vállalkozásomban feketén, bár tudtommal van olyan, hogy "köz reműködői" státusz, amit ha bejelentettem volna, akkor nem lett volna fekete. :P Ezen kívül oktattam is egyetemen magánban, természetesen erről sem tudott az APEH.
2011. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!