Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha "van" diplomám de nyelvvizs...

Ha "van" diplomám de nyelvvizsgám nincs, attól még felvehetnek dolgozni a képzettségemnek megfelelően?

Figyelt kérdés
EGyenlőre csak érdelődöm és kíváncsi vagyok hogy másoknak milyen tapasztalatiak vannak. Az a helyezet, hogy nem hiszem hogy ezen az éven megszerzem a nyelvvizsgát meg igazából félek is tőle :( Pénzem meg nincs 60-80 ezer ft hogy ha jól megy esetleg ennyiből megússzam. Év végén pedig már államvizsga. Aki hasonló helyzetben volt mint most én, szóval a diplomája megvan, csak nem adják ki mert hiányzik a nyelvvizsga azok hogy tudtak elhelyezkedni, hol, és milyen fizetésért?
2011. ápr. 1. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Nekem van dr-m és mégis olyan dolgokkal keresek pénzt, amiket csak tanultam, de nincs ezekhez diplomám.

Ész kell a pénzkereséshez, nem papír.

2011. ápr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Első, te nem is a kérdésemre válaszoltál.
2011. ápr. 1. 18:49
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Én dolgoztam így 3 hónapot, minimálbérrel végzettségemnek megfelelő munkakörben.
2011. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az azt jelenti, hogy érettségivel és nem diplomával?
2011. ápr. 1. 18:54
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Konkrétan én sem tudok neked összegeket mondani, de biztathatlak, hogy igen, el lehet helyezkedni. Pl. a barátnőm középiskolai tanárnő, holott nincs a kezében a diplomája nyelvvizsga miatt.
2011. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

A mindenkori végzettségednek megfelelően felvehetnek dolgozni természetesen.

Ilyenkor az számít, amit már elvégeztél, nem az amihez hozzá kezdtél, de nem fejezted be.


Nagyon banális, de egyszerű példa: ha valaki orvosira jár, de nem doktorál le, attól még végezhet más munkát, felveszik - nem mondják, hogy túl képzett.

Ugyanis NINCS meg a végzettsége.

2011. ápr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
ma 18:53 nem, a diplomámnak megfelelő végzettséggel. (Gyógyped.)
2011. ápr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Én tudok olyanról, hogy leállamvizsgázott egy lány, de nyelvvizsgája nem volt, és így felvették egy munkahelyre a képzettségének megfelelően, de ki volt kötve, hogy x időn belül meg kell szereznie a nyelvvizsgát. Ez olyan fél év volt azthiszem. Amúgy sztem elég kicsi az esélye.
2011. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Felvesznek ma már bárhová, ha el tudod látni a feladatodat, azt értsd meg.

Persze azt dumálják, hogy kell a papír, de nem kell.

Diplomával nyelvvizsgával sem biztos hogy el tudsz látni bizonyos feladatokat.

Az orvosoktól talán, és tényleg talán kérik a diplomát!!!

Tőlem eddig nem kérték soha.

2011. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Én idén februárban nyelvvizsgáztam, de nincsenek meg a nyelvvizsgáim (2 felsőfokúra van szükségem). Már a vizsga után egy nappal elkezdtem állást keresni, egyelőre senki nem szólt vissza...DE hozzáteszem az önéletrajzomból nem derült ki, hogy nekem csak államvizsgám van, úgyhogy nem ez a gond.

Egyszerűen csak nem hívnak vissza.


Úgyhogy a kérdésedre válaszolva, lehet dolgozni, bár, vannak olyan munkahelyek, ahol nem vennének fel a végzettségednek megfelelő pozícióra, csak akkor ha már megvan a papír is.

2011. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!