Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát érdemes tanulni?

Milyen szakmát érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Röviden:

- Eddigi tanulmányaimról kiderült semmit nem érnek

- Szeretnék egy új OKJ-s szakképesítést, olyat amire igény is van

- Milyet ajánlotok


Üdv!

Elmondhatom hogy az eddigi végzettségemmel az égvilágon semmire sem megyek. Egy műszaki szakközépben végeztem, ahol szakmát ígértek, majd végül nem lett belőle semmi. Ezután elmentem multimédia fejlesztőnek tanulni, ahol kiderült, hogy az amit ott nyújtanak nincs benne az OKJ jegyzékbe... Ezután elvégeztem egy rendszergazda tanfolyamot, ami az égvilágon semmire nem elég. Úgyhogy elhatároztam hogy informatikát hagyom úgy ahogy van, és valami olyan szakmát teszek le amit KERESNEK is. Eddig belefutottam a szakácsba, érdekelne is, viszont elég sok negatív kritikát hallottam róla - rossz fizetés, 12-16 órás műszakok, hétvégén is, nem túl bíztató... Szóval nektek mi a véleményetek, milyen szakmába érdemes belevágni, ami kb 1 év alatt elvégezhető felnőttképzés keretében?


2011. márc. 31. 12:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Rábeszélő, tukmáló ügynök. Szép nevén: értékesítés.(pénzügyi és biztosítási piacon sok lehetőség van) Én csak kucséberkedésnek hívom. Nem termelsz semmit, de van vénád hozzá, jól kereshetsz. Nekem nem jött be, de nem is vagyok egy átlagos eset...



Ja és előre légy vállalkozó és töltsön el hazafias büszkeséggel, hogy milyen sok járulékot fizethetsz akkkor is, ha momentán nincs bevételed.

2011. márc. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!