Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdési tippek?

Pályakezdési tippek?

Figyelt kérdés

Hello hello!

Néhány tanácsra lenne szükségem, pályakezdőként felmerült néhány kérdés.


Alapfelállás: Technika-ökonómia-életvitel szakon végeztem (tanár), és mivel érdekel a műszaki vonal most a Zrínyire járok gépészmérnöki szakra, ami jól megy de sajna nappalin nem tudom folytatni.


Diákként 18 éves korom óta melózom, voltam már pék, árufeltöltő, csomagoló-gép kezelő, cnc lézervágós, hegesztő, fa– fém- műanyag- nyomda- iparban dolgoztam elég változatos munkakörben, de backoffice-os, pályázatíró és rendezvényszervező is voltam.

Az egyéves tanári gyakorlat alatt oktatni is szerettem, de sajnos ilyen szakkal nem lehet elhelyezkedni tanárként.


Kezdésben kellene néhány tipp, hogyan induljak el.

-Kezdjem el az önéletrajzomat az álláshirdetésekre küldözgetni míg be nem jön valami?

-Munkatapasztalatnak a diákmelók beírhatók? Jelentkezhetek olyan helyre ahová 1-2-3 év tapasztalat kell?

-Műszaki vonalon szeretnék elhelyezkedni, de mindenhová valamilyen szakképzettség kell, esetleg tudnátok mondani olyan területet ahol számomra jók az esélyek? Ilyenre gondolok, hogy „tanulj meg autocadet és legyél műszaki rajzoló” vagy hasonlók.

-Cégekhez küldjem el az önéletrajzom (meg nem hirdetett állásra) hátha ha lesz üresedés hogy értesítenek?

Külföld is játszik, elég jól megy az angol, bárkivel elcsevegek de sajnos szakképesítésem nincs : /

(hülyén hangzik de szívesen lennék favágó Kanadában vagy halász is (:

+ életrajznál a fényképen baj ha nem a kamerába nézek hanem mellé? Nem következtetnek róla ilyesmiket hogy hú ez biztos sunnyogós?


Előre is köszi a tippeket!

25F


2011. márc. 30. 20:52
 1/1 anonim válasza:

Szerintem egy normálisabb és frissebb igazolványképet is csatolhatnál az önéletrajzodhoz, az hivatalosabb lenne. Jó, hogy elküldöd több felé is, regisztrálhatnál pl. a profession.hu-n is vagy az ehhez hasonló oldalakon is. Nem tudom hány éves vagy, de igénybe tudod venni mint pályakezdő a start kártyát is, ami jelentős kedvezményekkel jár a munkáltatódra nézve. Ha esetleg személyesen mész állásinterjúra, akkor ezt is megemlítheted, hogy kiváltanád, ha felvennének. Igazából ezt 35 éves korodig veheted 1 évre igénybe ha első ízben létesítesz munkaviszonyra irányuló jogviszonyt. (a diákmunka nem számít bele)

Szerintem azokat a diákmunkáidat, amit a megpályázni kívánt állásodhoz esetleg hasznosak lehetnek, beleírhatod. Én is fél év múlva pályakezdő leszek, nekem azt tanácsolták, hogy írjam le, hogy pl. milyen kurzusokon,előadásokon vettem részt, persze csak azt írjam ami a munkához odavág. Pl. ha gyerekekkel akarok majd foglalkozni, akkor odaírhatom, az azokkal kapcsolatos kurzusaim címét (esetleg kurzuskódját is).Sok műszaki cég van, szerintem interneten is tudnál cégeket találni és nekik is elküldhetnéd az életrajzod. Esetleg, ha felvennének valahova, még tanulmányi szerződést is köthetnél a hátra lévő féléveidre. Sajnos azoknál a munkáknál, ahol munkatapasztalatra van szükség, ott általában tényleg elvárják,hogy legyen is.

Találtam egy olyan állást, ahol gépészmérnöki végzettség szükséges:

[link]

2011. ápr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!