Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az Önkéntes Munkának van...

Az Önkéntes Munkának van valami haszna? Nem teljesen értem a lényegét.

Figyelt kérdés

Önkéntes, tehát gondolom semmit sem fizetnek érte, ugye?

Akkor miért jó ha egy munkanélküli elmegy ilyenre??? Hiszen gyakorlatom az van elég, azért nem kell. Ha meg nem fizetnek érte, akkor csak az idő megy vele, amit rendes munka keresésre fordíthatok. Sőt még a vonatbérletet is nekem kell megvenni gondolom...

Szóval nem értem.


Tudtok erről valamit?


2011. márc. 29. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Az önkéntes munka lényege a karitatív tevékenység. pl. Segítesz a rászorulókon. Nem fizetnek érte és nagyon rossz hozzáállás, hogy "csak az idő megy vele". Én is szoktam önkéntes munkát végezni, azért, mert jó látni a másik ember arcán a mosolyt. Majd egyszer remélem megérted. Adománygyűjtés, gyerekfelügyelet, szegény család gyermekének ingyen korrepetálása (én angolt szoktam tanítani), szemétszedés, jótékonysági bál szervezésében részvétel stb.
2011. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Azok szokták ezt csinálni akik sokáig nem találnak munkát de megőrülnek otthon. Így lekötik magukat valamennyire.
2011. márc. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

valakinek a "sikerélmény" is fontos,hogy segíthet az árvákon,a szegényeken stb...Nagyon sokan megsajnálják őket és nagy a lelkük és segítenek nekik ingyen és bérmentve: "D

Anyagi haszonra nem teszel szert.Viszont jó lelki állapotra igen: D ,hogy tudtál segíteni ha te megteheted.

2011. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem elkövettem azt a hibát, hogy jelentkeztem egy ilyenre. Az külföldön lett volna, valamennyi kis zsebpénzért, szóval egy fokkal talán jobban "megérte volna". De utólag örülök, hogy nem vágtam bele, mert rájöttem, hogy senkinek nem lett volna ez jó. Az ilyen munka tényleg azoknak való, akiknek ez az életük, akik bármi áron segíteni akarnak. Ha a pénz miatt csinálnád, akkor hagyd a francba az egészet, mert anyagilag nem fogsz jól járni. Az első nagyon jókat írt, itt annyi a "fizetség", hogy látod cserébe a boldog arcokat. De ezt erőltetni nem lehet, vagy ilyen vagy, vagy nem. Ha felmerült benned a kérdés, akkor egyértelműen nem, úgyhogy szerintem inkább hagyd.
2011. márc. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Önéletrajzban nagyon jól mutat hogy önkénteskedtél.Nem a tapasztalat, hanem maga a tény miatt.
2011. márc. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az utolsóval



+ annyit hozzátennék, hogy ha munka nélkül vagy és nincs mit csinálj, annak depresszió lesz a vége


nem mellesleg, önkéntes munka alatt lehet ismerkedni és lehet, hogy egy ismeretségből munka is lesz vagy legalább egy regerencialevél

2011. márc. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Aki anyagilag nem engedheti meg, annak azért nem muszáj önkénteskedni...Ha nincs munkád, sem megtakarított pénzed, amit erre költhetnél, akkor tényleg hagyd inkább.

Viszont biztos jó érzés, hogy másokon segíthetsz, vagy ha például önkéntes környezetvédő vagy, és pl az erdőben szemetet szedsz. Jó érzés, hogy vmi hasznosat csinálsz.

2011. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az önkéntes munka lényege, hogy ha valamit fontosnak tartasz, akkor önzetlenül segítesz. Például hajléktalanszállón, levest osztani vagy állatmenhelyen.

Én állatmenhelyre fogok nemsokára menni. Ennek mondjuk az az oka, hogy onnan hoztuk el a cicánkat, akit imádunk, és úgy gondoltuk a párommal, hogy segítünk a menhelynek, hogy még sok ilyen kedves cicán segíthessenek. Így már annyira nem önzetlen a dolog, bár tény, hogy anyagilag nem jelent pluszt, lelkileg viszont annál többet.

Sokaknak az önkéntes munka jelenthet tapasztalatszerzést is, és valóban jól mutat az önéletrajzban, azt jelenti, hogy tevékeny vagy, nem lusta, hajlandó vagy dolgozni azért, amit fontosnak érzel.

2011. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Önzetlenül segíteni magamtól is szoktam, ez gyakorlatilag alaptulajdonságom. Nem kell ahhoz ingyenmunkát vállalnom, hogy mások arcára örömet csaljak.


Köszi az írásokat, így teljesen világos minden.


Az első válaszoló "hozzáállása" is "nagyon rossz" a kérdésemhez. Feltételezem ő sem szokott angolt tanítgatni akkor, amikor semmi bevétele nincs és kb kilátástalan az élete, úgy is fogalmazhatunk, hogy ő maga szorulna segítségre. Na de bizonyára van jól fizető állása és mellette ráér hobbiból önkénteskedni. Ez más kategória.

(Szoktál angolt tanítani ingyen? Na taníthatnál engem! Nem ingyen mondjuk, de olcsón. Kellene az angol ahhoz, hogy munkám legyen. Viszont amíg nincs munkám nem tudok beiratkozni drága tanfolyamokra, a kiejtést meg nem lehet rendesen megtanulni könyvből...)

Ennyit az önkéntességről, köszi a válaszokat!

2011. márc. 30. 12:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én vagyok az első. Nagy tévedésben vagy. Rászoruló vagyok, éppen ezért tudom, milyen az, mikor NINCSEN.

Egyedül nevelem a 13 éves gyermekem, deviza hitelt fizetek, nettó 61.157 ezer ft a fizetésem!!! A családsegítő kp. tavaly élelmiszer segélyt adott + egy alapítványtól szintén kaptam csomagot karácsony előtt. Így lehetett viszonylag nyugodt karácsonya a gyermekemnek. Volt mit az asztalra tenni! Nem mindenki "paraszt" és tanulatlan, aki rászoruló. A tavalyi karácsonyt sosem fogom az alapítványnak elfelejteni (Karmael alapítvány), ezért segítek én is másoknak. IGEN, INGYEN tanítok gyerekeket, ha megkérnek!

2011. márc. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!