Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történhetett? Miért utasíto...

Mi történhetett? Miért utasítottak vissza?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok itthon GYED-en, most már a 2. gyermekkel. A férjem elvesztette az állását. Eközben a volt kolléganőim felhívtak, hogy a munkahelyemen támadt egy üresedés, nem érdekel-e. Mondtam, hogy dehogynem, meg is beszéltük a férjemmel, hogy ő marad itthon a gyerekekkel. Volt kolléganőm is pont azon az osztályon dolgozik. A nagyfőnök meg felhívott, hogy ehhez a munkához nincs elég tapasztalatom, ha vissza akarok menni, csak arra az osztályra mehetek, ahonnan elmentem. Mondtam neki, hogy úgy tudom, hogy a helyemre állandóra felvettek valakit. Erre azt mondta, hogy ne aggódjak, majd találnak ott nekem is valami munkát. Igen, tudom, 4 fős osztály, jelenleg 6-an vannak, az egyik kismama napi 6 órában fénymásol, mert nem tudtak neki más munkát adni. Mondtam neki, hogy akkor köszönöm szépen, de inkább maradok itthon. Közben hallottam, hogy már külsősöket interjúztatnak, akiknek fele annyira sem jó az életrajza, mint nekem. 2 nyelvtudást kérnek, meg számviteli végzettséget. A kiírt feltételeknek elvileg megfelelek. Még azt is mondta a főnök, hogy miért akarok én visszamenni, amikor kérdezték, azt mondtam, hogy 2012-ben akarok csak. Hát, én nem akartam senkinek bajt okozni, de gondoltam, ha van üresedés, akkor miért egy külsőst vennének fel oda? Egyébként is utáltam a volt helyemet, már a szülési szabira menekültem, azóta már 4-en mentek el onnan szülni, senki sem oda került vissza. Akkor én miért? Bunkó válaszok kíméljenek.
2011. márc. 29. 17:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Menj be! Semmit sem veszítel vele, csak nyerhetsz!
2011. ápr. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Megvolt már az interjú? Mit mondtak?
2011. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igen, megvolt. Az van, amit itt többen is írtatok, a gyerekek miatt nem akarnak felvenni. De nem nagyon találnak mást, szóval még nem mondtak nemet. De felajánlották a régi helyemet is 6 órásban. Utáltam, de 6 órát talán kibírnék, ott nem lennék nagyon leterhelve. A másik állás állítólag nagyon strapás, meg egy csomót kellene túlórázni. Szóval sikerült róla lebeszélnie. Elég rendes volt egyébként a főnök, nem úgy mint a telefonban, úgy látszik, hogy most már jobban meg vannak szorulva, a régi helyemen is terhes valaki. Szóval azt mondta, hogy oda bármikor visszamehetek. Már belenyugodtam, tényleg még az is pozitív, hogy visszavesz egyáltalán. Ez most nem a karrierépítés időszaka.
2011. ápr. 6. 09:35
 14/15 anonim ***** válasza:
Sok sikert, akárhogy is alakul!
2011. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aranyosak vagytok.
2011. ápr. 7. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!