Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történhetett? Miért utasíto...

Mi történhetett? Miért utasítottak vissza?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok itthon GYED-en, most már a 2. gyermekkel. A férjem elvesztette az állását. Eközben a volt kolléganőim felhívtak, hogy a munkahelyemen támadt egy üresedés, nem érdekel-e. Mondtam, hogy dehogynem, meg is beszéltük a férjemmel, hogy ő marad itthon a gyerekekkel. Volt kolléganőm is pont azon az osztályon dolgozik. A nagyfőnök meg felhívott, hogy ehhez a munkához nincs elég tapasztalatom, ha vissza akarok menni, csak arra az osztályra mehetek, ahonnan elmentem. Mondtam neki, hogy úgy tudom, hogy a helyemre állandóra felvettek valakit. Erre azt mondta, hogy ne aggódjak, majd találnak ott nekem is valami munkát. Igen, tudom, 4 fős osztály, jelenleg 6-an vannak, az egyik kismama napi 6 órában fénymásol, mert nem tudtak neki más munkát adni. Mondtam neki, hogy akkor köszönöm szépen, de inkább maradok itthon. Közben hallottam, hogy már külsősöket interjúztatnak, akiknek fele annyira sem jó az életrajza, mint nekem. 2 nyelvtudást kérnek, meg számviteli végzettséget. A kiírt feltételeknek elvileg megfelelek. Még azt is mondta a főnök, hogy miért akarok én visszamenni, amikor kérdezték, azt mondtam, hogy 2012-ben akarok csak. Hát, én nem akartam senkinek bajt okozni, de gondoltam, ha van üresedés, akkor miért egy külsőst vennének fel oda? Egyébként is utáltam a volt helyemet, már a szülési szabira menekültem, azóta már 4-en mentek el onnan szülni, senki sem oda került vissza. Akkor én miért? Bunkó válaszok kíméljenek.
2011. márc. 29. 17:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg a gyerekek miatt nem téged választottak, bár ezt így nyiltan nem mondhatják ki ugye. Két kicsi gyerekkel nem vagy éppen a legtökéletesebb jelölt. Mikor a kisfiaim bölcsibe mentek 2 évesen, én is azt hittem, hogy ez egyáltalán nem jelenthet gondot, soha nem voltak betegek még a gyerekek. Három hónap alatt 6-szor kellett itthon maradnom 1-1,5 hetet. Jóformán nem is dolgoztam és azóta is legalább két-három havonta 1-1 hét betegszabadság befigyel. Ezzel - ha te még nem is - a munkáltatód nagyon is tisztában van. Talán ha nagyobbak lesznek majd a gyerekek, akkor több esélyed lesz egy jobb állásra. Egyelőre örülni kell annak, ami van.
2011. márc. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ha tényleg az az indok, ami az első ír, akkor viszont beszélned kellene a főnökkel (egyébként mindenképpen), hogy a férjed lenne otthon a gyerekekkel, tehát nem kellene szabit kivenned betegségek miatt. szerintem ne add fel ilyen könnyen...
2011. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, de nem érdekelte. Még a 6 órásra akart mindenképpen rábeszélni, mert akkor milyen jó, kapnám a GYES-t. Akkor megint mondtam neki, hogy a férjem igényelné a GYED-et. Én inkább arra gondolok, hogy tudja nagyon jól, hogy a helyemet már betöltötték, és ott csak a kulimunka jutna. Fénymásolás, fűzés, ilyenek, és akkor előbb-utóbb úgyis felmondok. Csak tényleg szomorú, hogy inkább felvesz egy külsőst, mint valakit, aki ott dolgozott. Valóban diszkriminálják a kismamákat, de ezt ugye nyíltan nem tudom rábizonyítani. Tényleg nagyon el vagyok keseredve, mert még a GYED alatt is továbbképzésekre jártam, hogy jó legyek nekik. Foglalkoztam volna inkább a gyerekkel többet...
2011. márc. 29. 20:37
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Nem lehet, hogy valójában nem voltak elégedettek veled, csak nem merik megmondani?
2011. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazából ez a nő nem is tudja, mert később ment oda, mint ahogy én elmentem. Egyébként nálunk évente volt audit, meg kiértékelés, sosem kaptam rosszat.
2011. márc. 29. 22:03
 6/15 A kérdező kommentje:
Most meg mégis behívtak interjúra? Ki érti ezt?
2011. márc. 31. 21:08
 7/15 anonim ***** válasza:

Tipikus jobb kéz nem tudja mit csinál a bal, de nem lehetsz biztos abban sem, hogy ne e valaki másnak szeretné megszerezni x-y azt az állást aki neked azt mondta, hogy nincs elég tapasztalatod oda. Szóval vigyázz, nehogy valaki feljebbvalódnak a levesébe köpjél.

Egyébként szerintem annak is örülhetsz, hogy visszavesznek, főleg ha még meg si tartanak utána mert ez egyáltalán nem jellemző.


A magyar munkáltatók árulásnak veszik ha valaki elmegy szülni!

2011. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha férjed elvesztette a munkahelyét, akkor most csak azt tudjátok csinálni, hogy mindketten keresitek magatoknak az új munkahelyet, és akinek ez nem jön össze, az marad otthon a babákkal. Lehet, hogy jobbat is találsz, mint ahol "visszavárnak".
2011. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Talán olyan pozíció, ahol szükség lesz gyakori túlórázásokra, és rájöttek, hogy ebben téged a gyerekek akadályoznának.
2011. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Meg is kérdeztem a HR-es csajt, hogy ki mondta neki, hogy hívjon be interjúra? Mondta, hogy az osztályvezető. Szóval ő. Még arra gondolok, hogy akit be akart volna oda nyomni, mégis visszamondta. De nem lesz ez neki ciki, hogyha felajánlja az állást, miután 1 hete meg azt mondta, hogy úgysem vagyok képes megcsinálni?
2011. ápr. 1. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!