Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire ciki, ha szocped....

Mennyire ciki, ha szocped. Fősulival elmegyek egy ruházati boltba eladónak?

Figyelt kérdés
Keresk. végzettségem is van.
2011. márc. 27. 12:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Háháháháááá egy cipőben járunk, de engem nem érdekel mások véleménye. Két diplomával, a munkám 2/3-a fizikai munkából áll, de imádom csinálni, és nem keresek túl jól, de nem halok éhen, és eszemben sincs váltani. A szüleim orvosnak vagy kutatónak képzeltek el, csalódtak is bennem. A régi osztályomban én voltam a legjobb, egyetemen is a legjobbak között szerepeltem - van, aki úgymond többre vitte, mint én, de ő gyűlöli a munkáját... Én kívánok Neked sok sikert és kitartást a munkádhoz, mert semmi nem ciki, ha munkáról van szó, csak ha megtehetnéd, hogy dolgozol, mégis "büdös" a meló. Mellesleg, művelt vagy, jól el tudsz beszélgetni szinte bármilyen témáról a vásárlóiddal, és ez nem hátrány. És soha ne úgy add elő, hogy "szégyen ide, szégyen oda, szereztem ugyan diplomát, de itt kötöttem ki", hanem úgy, mintha ez lenne álmaid munkája. Sokat segít a lelkednek is. Soha ne lássák rajtad, hogy esetleg úgy érzed, "neked csak ez jutott".
2011. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszike!

Egyszer még ált. iskolában is kérdezgette a tanár, h ki mi szeretne lenni, én már akkor is azt mondtam orvos v. bolti pénztáros. Dolgoztam már kereskedelemben és élveztem. Úgy látszik ez a hivatásom.

2011. márc. 27. 19:57
 13/16 anonim ***** válasza:
88%
Én megértem, ha diplomával nem nagyon akarsz bolti eladó lenni, de ha nincs más állás, és kell a pénz, akkor sajnos azt kell elvállalni, ami épp adódik. És csak ideiglenesen, közben keresgélj folyamatosan, és ha találsz jobb helyet, elmehetsz oda. Ha ezalatt pedig valaki kérdezi, hogy mit csinálsz, mondd, hogy a kereskedelemben dolgozol. Mindjárt nem hangzik olyan rosszul. :)
2011. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mondják itt most. Aztán, ha elmégy, majd jön az, hogy ide jutottál, ennyit ér a diplomád, hahaha stb. De ne foglalkozz vele. Gondolom most épp nincs jobb.
2011. márc. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nincs "jobb" sajnos, ill. kifogás, hogy nincs gyakorlatom, pályakezdő vagyok.
2011. márc. 30. 12:55
 16/16 anonim ***** válasza:

"ennyit ér a diplomád"

egyik idősebb ismerősöm mindig azt mondja, hogy egy akármilyen területen végzett diplomást előbb alkalmazna, mint akárki mást, mert nagy általánosságban igaz, hogy ha el tudtál végezni egy egyetemet/főiskolát, könnyebben meg fogod tudni tanulni az új területed ismeretanyagát is. Úgyhogy lehet, hogy valaki nem a saját szakmájában dolgozik, attól még igenis, érdemes volt diplomát szerezni.

2011. márc. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!