Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Kedden adtam be az önéletra...

Ha Kedden adtam be az önéletrajzomat (Lidl) de még nem hívnak, akkor már ne is várjak? Vagy most ünnepek miatt is? Azt mondták, remélik minél hamarabb hívnak, de nem mondtak időpontot. Teljesen kétségbe vagyok már esve. (Amúgy hévégi meló lett volna.

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 17:54
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

18 13-as, elég durva, hogy ilyeneket csinálnak és nem szólnak időben..

Utolsó, köszönöm szépen neked is


26 vagyok.Tavaly dolgoztam Cba-ban, mondták, hogy segítenek, mert ugye nekem ruházati eladó, műszaki eladó, és boltvezető ami van szakmám. De úgy egyikben sincs tapasztalatom...Mindenhol, majd értesítenek. Még a gyárakban is. Tudom, hogy most mindenhol ez van, de már teljesen ki vagyok...Volt, hogy egy nap 20 30 helyre is beadtam az önéletrajzomat...

2011. márc. 14. 18:17
 12/21 anonim ***** válasza:

Jómagam is a Lidl-be jelentkeztem hétvégés dolgozónak.

6 hónap után egyszer csak mint a villámcsapás jött egy telefon(szombat délután!)hogy másnap(vasárnap)fél kettőre kell megjelenni interjúra.

Interjú 10 perc alatt kész volt azt mondták majd szólnak ha kellek, na ennek már 1 hónapja de még nem jeleztek semmit...

2011. márc. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Utolsónak. 6 hónap? Az igen...Nem kapkodják akkor el.Itt azt mondta a hölgy,hogy kellenek a dolgozók, mert kevesen vannak, de sokan visszamondják, mert, hogy ő őszinte lesz, nagyon-nagyon kell pörögni,nincs megállás nagyon.

Mondjuk Lidl-be meg ilyen helyekre gyakran kellenek.

Csak félek, hogy nincs tapasztalatom, hogy bunkózni fognak.

2011. márc. 14. 18:21
 14/21 anonim ***** válasza:

Én a helyedben szerdán felhívnám őket és megérdeklődném, hogy megérkezett-e az önéletrajzom, vagy az hogy esetleg van-e már döntés.


Szerintem ha nagyon kell az ember akkor egy hét alatt simán el lehet dönteni ( az egyik hr-es barátnőm mondta), ha meg csak úgy mazsolázgatnak, akkor akár hónapokig is elhúzódhat, sőt olyat is mesélt, hogy valakit felvettek, majd két hónap után kivágták (mivel ilyenkor nem kell fizetniük) aztán jött a következő jelentkező... aki már 3 hónapja várt a válaszra...

2011. márc. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy megkapták, mivel személyesen adtam oda a hölgynek és láttam, hogy bevitte az irodába..


Köszi a válaszokat!

2011. márc. 14. 21:05
 16/21 anonim válasza:
Én úgy tudtam, hogy a LIDL csak online jelentkezést fogad el. Legalábbis nekem azt mondták ez az egyetlen mód. Beküldtem, majd jött egy levél, hogy megkapták, majd még egy, hogy nem rám esett a választásuk.
2011. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Mennyivel korrektebbek nem? Legalább írnak hogy magkapták, meg megírják, hogy bocsi mást alkalmaztunk... kár hogy nincs rá valamilyen törvény, hogy minden jelentkezővel 14 napon belül közölni kell hogy alkalmazzák-e vagy sem :( Szerintem rögtön lennének normális álláshirdetések: a versenyképes fizú szlogen meg meg is szűnne, helyette konkrétabban fogalmaznának... szerintem jó lenne, aztán ha nem tartják be akkor lehetne őket bírságolni ( az államadóság szerintem rögtön lecsökkenne XDDDD)

2011. márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Utolsó:

Teljesen igazad van! Sajnos nem ez a jellemző. Nap mint nap küldök önéletrajzokat, és még senkitől sem kaptam választ. Szomorúnak tartom, hogy még válaszra sem méltatják az embert. Ez lenne a minimum...

2011. márc. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! De én a Boltba láttam a nagy táblán..És hogy a boltvezetőnek adjuk át...
2011. márc. 19. 11:41
 20/21 anonim ***** válasza:

Én még mindig azt tanácsolnám, hogy nyugodtan kérdezz rá, akár személyesen is, ha arra jársz... Lehet elfelejtették hogy ember kell a "gátra" :), és lehet ha felhívod őket, azzal is jelzed feléjük, hogy 1. érdekel az állás, 2. van időd, mert ha nem lenne, akkor mással lennél elfoglalva (tehát teszem azt jelzed feléjük hogy akár holnap be is tudsz állni melóba) 3. nem szereted függőben hagyni a dolgaidat (tehát a munkában is hasonlóan jársz el, ez is lehet pozitívum) 4. lehet hogy tényleg elkeverték az önéletrajzokat vagy véletlenül kidobták... 5 . legalább lesz lehetőséged megtudni hogy miért utasítottak el (tudsz rajta korrigálni) bár, hozzáteszem ez csak az én személyes véleményem...


(amúgy sok HR-s portálokon írják azt hogy ha a jelentkező érdeklődik az nem hátrány...)

2011. márc. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!