Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az az ember, aki nyelvtudás...

Az az ember, aki nyelvtudás nélkül megy ki külföldre dolgozni, hogy tudja az ottani hivatalos dolgait elintézni?

Figyelt kérdés
Szeretnék kimenni angliába, és bár én elég jol beszélek angolul, azon gondolkodtam, hogy aki egy kukkot se, vagy mondjuk nagyon keveset tud angolul, az pl mihez kezd ha bankszámlát kell nyitni a fizetéshez, vagy hogy intéz el egyáltálán bármi papírt?
2011. márc. 11. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerőse aki tud és segít neki...
2011. márc. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha meg tök egyedül megy ki egy ismerős sincs, van konzulátus és elmegy oda. De szerintem, 0 tudással nem fog munkát kapni, max. ilyen sóderlapátolás stb.
2011. márc. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én semmi nyelvtudással mentem ki 4 éve Angliába..De a párom tökéletesen beszél angolul,így mindenben ő segített..Ő volt a tolmácsom.Bár munkakeresésnél ez édes kevés.Nem tudtam angolul,nem is alkalmaztak..Sok helyen meg is mondták,hogy a nyelv hiánya miatt nem alkalmaznak még takarítónak sem..Pocsék érzés volt.Emlékszem már nagyjából tudtak "makogni" valamit,és egy "fejvadász" ajánlott munkát.Jeleztük,hogy a nyelvtudásom elég gyenge,de szerinte ez nem gond,csak tudjak dolgozni(forrasztani kellett volna egy telefonos cégnél) Elmentem az interjúra egyedül..Többször elmondta a pasas,hogy csak bólogassak, mert a lényeg a gyakorlat.Hárman vártunk az interjúra. Az egyik egy angol srác volt,de látni lehetett,hogy be van lőve totál..A másik lengyel volt,de ő meg ápolatlan,koszos,büdös,mint aki a csatornából jött.Mégis ők ketten voltak a nyerők,mert tudtak angolul.Engem a főnök be sem hívott,még rám nézni sem volt hajlandó..A fejvadász elég kínosnak érezte,és hazavitt,de közben állandóan bocsánatot kért..Életem legmegalázóbb napja volt..Szóval nyelvtudás nélkül bizony nem lehet itt kint boldogulni,ha nincs segítség..
2011. márc. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Régen, amikor nem beszéltek annyian angolul akkor mosogatónak, vagy valami kuli munkára felvettek. De most már az ilyen melókért is sorban állnak. Ha van 6 aki beszéli a nyelvet akkor közülük választanak hiába nem kell a mosogatáshoz megszólalni se.
2011. márc. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!