Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmenjek állásinterjúra úgy,...

Elmenjek állásinterjúra úgy, hogy tudom, ha fölvesznek is, a feltételek miatt 90%, hogy nem megyek majd oda?

Figyelt kérdés

Továbbá az ország túlsó végében van, aminek következtében az egész napotok rámenne? Arról a nem kevés kidobott tízen ezer forintról nem is beszélve, amibe az útiköltség kerül?

Valamint egy időben választ várnátok egy olyan álláshelyről, ahol szívesen dolgoznátok. De ha egyik hely sem jönne össze az sem lenne tragédia, mert egyébként is van elfoglaltságotok?


Próba-szerencse alapon megpályáztam egy ilyen állást és holnapra behívtak interjúra. Viszont a fenti érvek mind ellene szólnak. Így legszívesebben el se mennék. De ha nem megyek el, akkor olyan lelkiismeret furdalásom lenne, mert meg sem hallgattam őket és így elszalasztok egy esélyt. De kidobni való pénzem sincs és azért nem álmaim munkája lenne.

Ezért vagyok most dilemmában. Mit tegyek?


2011. márc. 9. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

El kell menni,

1. ) Próba szerencse,, ki tudja előre mit hoz az élet

2.) Tapasztalat szerzésnek sem roszz..

2011. márc. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... Tapasztalatból van már szerintem épp elég. Rengeteg interjún voltam már. Magamban már sokszor azon szoktam mosolyogni, hogy nem tudnak újat kérdezni. :) Mindig ugyan azokat a visszatérő kérdéseket kapom.

Aztán vannak rossz tapasztalataim is. Ahová szépen kiöltözve elmentem, nem sajnáltam rá időt, pénzt. Válaszoltam a kérdéseikre, aztán még arra sem méltattak, hogy legalább egy e-mailben értesítsenek. Azóta se kaptam választ.


Na meg ha arra gondolok, mennyi pénzt dobtam már ki feleslegesen interjúkra?! Inkább nem számolom össze...

2011. márc. 9. 17:52
 3/12 A kérdező kommentje:

Ja és a leginkább visszatartó erő ettől az állástól, hogy közalkalmazotti bértábla szerint fizetnek.

A másik álláslehetőségnél, aminek a válaszára várok, több, mint dupla fizetést kapnék. Azért nem mindegy. Szerintem hülyeség lenne feladni azt, mert nem úgy van szerencsére, hogy különben a híd alatt kéne aludnom.

Úgy vagyok vele, hogy ha már egyszer munka miatt hajlandó vagyok több száz kilométerre költözni, akkor legalább érje meg valamilyen szinten.

2011. márc. 9. 18:00
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Megkérdezhetem, hogy mégis miért jelentkeztél a "próba-szerencse" dolgon kívül?!
2011. márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
92%
nenenenenenenene
2011. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

18:21!

Mert több változós az "egyenlet", valamint nem látok a jövőbe.


Mert általában ha jelentkezek egy állásra, van hogy egy hónap vagy még több eltelik, mire behívnak. Legalábbis eddig ezt tapasztaltam. Volt, hogy már el is felejtettem, hogy oda is jelentkeztem, mivel kb fél év után szóltak.


Mert addig azt reméltem, hogy a függőben lévő másik álláshelyen is így vagy úgy döntenek.


Mert mikor jelentkeztem, nem tudtam, hogy a lakóhelyemen is akad egy kis dolgom, ami nem halaszthatatlan, de ha egy mód van rá, szeretném befejezni.


Mert rábeszéltek, hogy jelentkezzek, de nem gondoltam, hogy esélyes lehetek.


Kb ennyi jut most eszembe róla.

2011. márc. 9. 18:43
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

18:21 vagyok.


Te nem akarsz ott dolgozni, tehát nem kellett volna elfogadnod a lehetőséget, csak simán, korrektül, ennyi. Még akkor is, ha a munkáltatók sokszor semmit nem jeleznek vissza, ez lenne a normális viselkedés.


Szerintem hívd fel őket holnap, és mondd meg, hogy nem aktuális már az egész. Ennyi, ne raboljátok egymás idejét.

2011. márc. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na, álljon meg a menet!

Nem fogadtam el még semmit. Én alkalmazkodom hozzájuk, én megyek házhoz 240km-ről akkor amikor mondják. Nekik a kisujjukat se kell mozdítaniuk. Ellentétben velem.

A korrektségről pedig annyit, hogy múlt csütörtökön felhívtak, hogy menjek be interjúra, de akivel konkrétan beszélni kéne, még nem tudta mikor ér rá, ezért azt ígérték, hogy hétfőn felhívnak, és mondanak egy időpontot.

Vártam. Hétfőn nem hívtak. Kedden nem hívtak. Szerdán, ma hívtak délután, hogy másnap legyek ott. Azt sem mondták, hogy elnézést, hogy két nap késéssel hívnak. És azért már bocsánat, de nem a szomszédból szaladok át 10 percre.

Úgyhogy ennyit a korrektségről és a normális viselkedésről.

2011. márc. 9. 20:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Így felesleges elmenned...úgysem vállanád el a munkát, és még feleslegesen utazgatnál is...még ha a közelben lenne, és nem menne rá egy napod, akkor hagyján, megérné...de így tényleg nem érdemes. Viszont, azért mert tetszik egy hely nagyon, előre ne éld bele magad, hogy onnan tuti visszahívnak, és tied lesz a munka, mert ha mégsem jön össze, akkor az utána nagy csalódás lesz...tapasztalatból mondom...tetszett egy munka, nagyon akartam, de nem jött össze, és nme vigasztalt, hogy még aznap mikor elutasítottak, lett munkám másik helyen...azóta sem tudom, miért nem feleltem meg...az állást még nemrég is hirdették, és szerintem teljesen megfeleltem...ők mégis úgy gondolták, hogy nem volt vmi jó...és még csak meg sem mondták, mi volt az...
2011. márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem éltem bele magam. Pont azt írtam, hogy ha oda nem vesznek fel, az sem baj, mert most is van mit csinálnom. Akkor folytatom ezt, ha úgy alakul.

Oda nem meghirdetett állásra jelentkeztem, hanem ismerősöm eljön attól a cégtől és mivel nekem is ugyan olyan végzettségem van és dolgoztunk korábban együtt is, a főnökénél megemlített engem. Be is hívtak. Eddig három interjún túl vagyok ott. Ez azért csak jelent valamit. Ismerősöm is mondta, hogy nem kapkodják el a felvételt. Őt valami 2-3 hónap alatt vették csak fel.

Ezen kívül ismerem az egyik HR-est a cégnél. Nem hozzá tartozok, de annyi szívességet megtett, hogy belenézett a személyi anyagomba. Neki ehhez van hozzáférése. Elég pozitív dolgokat mondott, amiket feljegyeztek rólam. Úgyhogy nagyon nem esélytelen a dolog.

De majd kiderül, még nem dőlt el persze semmi.

Ha munkanélküli lennék és anyagilag is nagyon rá lennék szorulva, akkor persze minden lehetőséget meg kellene ragadnom. De most abban a kényelmes helyzetben vagyok, hogy ennyi "luxust" megengedhetek magamnak.


Volt olyanban is részem, amiről Te írsz. Már ahonnan legalább válaszoltak. Mindennek megfeleltem, még azoknak a szempontoknak is, amik csak előnyként voltak megjelölve. Mégis a válaszban indoklás nélkül csak annyi volt, hogy tájékoztatnak, hogy nem engem választottak.

Hány ilyet kaptam már, hajaj!

2011. márc. 9. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!