Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanácsot kérnék! Szerintetek...

Tanácsot kérnék! Szerintetek milyen állást találnék? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, megvan a 8 általánosom,szakközépbe 3 évem. Ezekkel a 'paraméterekkel' milyen állást lehetne ma találni? Egyébként amit még plussznak amit mondhatok magamról; van egy 10 hónapos érvényes B kategóriás jogosítványom,jó probléma megoldó vagyok,rugalmas,és sokak szerint jó belátású.

Elsősorban felnőtt emberek tanácsát várom hogy mit tehetek,és kérlek titeket értelmeset írjatok. Tudom hogy be kéne fejeznem,de kíváncsi vagyok hogy a jelenlegivel állással mit kezdhetek. Köszönöm.


2011. márc. 6. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Fejezd be a sulit, mert diplomával, jó probléma megoldó készséggel, rugalmassággal, jogosítvánnyal, nyelvvizsgákkal sem találok melót… Tehát még az sem garancia semmire, ha befejezed, de azért javítasz az esélyeiden…A középfokú végzettség meg már szinte mindenhol elengedhetetlen, mindenhol kérik, mert a munkáltatók megtehetik, hogy válogathassanak… Suli mellett meg vállalhatsz diákmunkát… Manapság az sem fizet sokkal rosszabbul, mint egy rendes állás… (Tudom, mert sok diákmelóm volt)
2011. márc. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit tanultál a középiskolában? Milyen tapasztalatod van? zzr
2011. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elektrotechnikát tanulok. És azért szeretnél keresni,mert autóm van,és szeretném én fenntartani. Benzin,kötelező,Casco stb...
2011. márc. 6. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyjából semmilyet. Ma már szinte mindenhova elvárják a középfokú végzettséget, még egy takarítónak is.
2011. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül van az iskola.

Ha nem végzed el, egy életre kicsinálod magad.

Ugyanis később, mikor a tanulás mellett dolgoznod is kell, akkor az sokkal nehezebb, mint ha ez lenne az egyetlen dolgod. Ha most nem vagy képes befejezni, mikor semmi más dolgod nem lenne, akkor később mégkevésbé leszel képes.

Ez az egyik. A másik az, hogy később ezek az iskolák nem lesznek ingyen. Pénzed viszont csak akkor lesz rájuk, ha dolgozol. Viszont dolgozni csak akkor vesznek fel, ha a 8 általánoson kívül valami mást is fel tudsz mutatni.

Egy szó mint száz, ha addig nem fejezed be az iskoláidat, amíg vannak a szüleid, később nagyon meg fogod szívni. Beszűkülnek a lehetőségeid, és nagyon nehéz lesz kitörni ebből a körből.

2011. márc. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolsóra válaszolnék:

Amit írsz az 10 éve még igaz is lett volna, meg talán a komcsi korszakban. Mikor mindenkinek azt mondták csak tanulj és azonnal felvesznek és jobb lesz minden...

De manapság más a helyzet. A diplomásokat tesco rabszolgának sem vesznek fel, még egy okj tanfolyam is jobban megéri mint diplomát letteni. Ez a szomorú helyzet.

Nekem is van diplomám és nyelvizsga és sincs munka.

2011. márc. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. csak másfél év után lett munkám diplomával.

És persze, így is van sok szakmunkás, futárszolgálatos, stb., aki többet keres mint én, mert nem mérnöki, informatikus, vagy más manapság felkapott diplomám van.

Csakhogy nekem nem kell egy olajos, büdös aknában, vagy a szalag mellett dolgoznom rendszeresen 12 órában, minimálbérért (én speciel az előbbit a pénznél is többre tudom értékelni, mert ilyet is csináltam azelőtt - az is jobb, mint otthon lesni a falat, csak hosszútávon kicsinál). Se összevissza nem kell rohangálnom a városban, kétes jutalékért. A munkaidőm nagy részét egy kényelmes fotelszékben töltöm, gép előtt. Na, erre az állásra nem is jelentkezhettem volna diploma nélkül, aztán végül csak bejött.

A másik lényeges szempont az, hogy ha minden kötél szakad, a diplomát le is lehet tagadni, aztán jelentkezni az alacsonyabb végzettségű állásokra is. Viszont fordítva nem igaz, ha valami nincs, azt nem tudsz csinálni. (Illetve tudsz, csak nem éri meg, mert úgyis kiderül :) )

Hát még, ha nemhogy diplomád, de még egy érettségid sincs! Akkor aztán már annak is örülhetsz, ha valahol néha söprögetős közmunkát kapsz pár hónapra. Hogy a fennmaradó időben hogyan élsz, esetleges 25000 forintos segélyből, vagy még abból se, az senkit nem fog érdekelni.

Lehet, hogy diplomával is így fogsz élni egy jó ideig, de legalább a lehetőséged meglesz, hogy normális helyet találj magadnak...

2011. márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg elhelyezkedni a tanultakon belül valahol segédnek. Pl: autóvillamossági szerelő mellé, villanyszerelő mellé stb.(bár nem értek hozzá)
2011. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!