Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kéne elégedettnek lenni...

Miért kéne elégedettnek lenni a mai magyar átlagéletszínvonallal?

Figyelt kérdés
Sokan nem látják a fától az erdőt. Szerintem viszont nem nyafogás az, ha valaki nem tud nézetazonosságot vállalni a mai fizetések és a hazai árak egymáshoz viszonyított arányával.
2011. márc. 5. 22:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

tegnap 19:43:

Én abból indulnék ki, hogy ha van bármilyen szakmád is, akkor 90 ezret fizető munkát kapsz közelebb is, illetve albérletet a munkahelyedhez közelebb, és akkor a bérlet felesleges, gyalogolsz. Meg 90 ezret fizető munkát Budapestnél albérletben olcsóbb városban is kapsz.


Másik dolog, hogy eleve nem 1 embernek kell 1 lakás, tehát találj magadnak egy férfit/nőt, akivel leélnéd az életed. Ugyebár akkor albérlet+rezsi költsége feleződik fejenként, jó számoljunk azzal hogy nem teljesen, hiszen pl. több vizet használtok 2-en, de így is 20 ezer/fő felszabadul. Fejenként köttök egy-egy lakáskassza szerződést havi 20-20 ezer Ft-ra, az drágább hiteles/magasabb betéti kamatos konstrukcióval 5,6 millió Ft kettőtöknek 8 év múlva lakásra, amihez még hozzájön az alap fejenkénti 10-10 ezer Ft, ami 960 ezer, plusz betéti kamatok, mert azt meg mindig lekötitek. Ebből már összejön egy kisebb lakás.


Az meg a te szégyened, hogy pénz hiányában csak a 4 falat tudod nézni. Én például hétvégén simán el tudok menni úgy túrázni, hogy csak ugyanannyit költök, mint ha otthon lennék(kaja).

2011. márc. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem senki ne mondja, hogy nettó 90 ezerből összejön a lakás pár év alatt. Akkor nem lenne ennyi hiteles lakás, meg ennyi bebukott hitel. Nem mellesleg pedig azért pasizzak be, hogy olcsóbban lakjak? Na ez az ami nem így működik, hogy gyorsan találd meg életed párját, és akkor ha ketten gyűjtötök sokkal könnyebb…

Ráadásul ha lakást akarok, akkor felejtsek el 8-10 évre minden olyat, hogy mozi, színház, nyaralás stb.? Ez nem a normális életszínvonal, ami az EU-ban elvárható lenne… Ez mélyen alatta van… Még ha esetleg valóban kivetelezhető lenne, amit írsz, akkor is oltári gáznak találom, hogy az életem lemondások sorozata legyen…

Na meg 90 ezerért vidéken is van munka Tényleg? Mert manapság olyan egyszerű munkát találni, hogy még válogathatok is…

Egyébként pedig mindegy, csak vázoltam az otthoni helyzetemet, ami szerintem nem volt fenntartható. Én otthagytam a munkát, kijöttem külföldre, és így valóban meglesz néhány év múlva a lakásra való. Úgy, hogy mellette életem is van. Így lenne otthon is normális. Ha dolgozol, nincs gondod, és nem kell lemondanod semmiről.

Jó, hogy te beéred ennyivel. De nekem ez kevés.

2011. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Igen, azokkal értek egyet, akik úgy gondolják, hogy ezek a bérek kevesek.

Számoljatok csak utána. Ha a nettó fizetésed (hisz csak azt költheted el) X forint, akkor a nettó órabéred, ha egy hónapban 168 órát dolgozol, akkor X/168,-Ft.

Vedd alapul az alábbi dolgok egységárát:

-egy liter benzin

-egy BKV vonaljegy

-egy kilogramm kenyér

-egy kilogramm hús

-egy kilogramm zöldség

-egy kilogramm gyümölcs

és sorolhatnám, hogy miből álljon a "fogyasztói kosár".

Érdemes leosztani, hogy a fenti dolgok egy-egy egységéért meddig dolgozol??? Ha ezek után is azt mondod, hogy ez így rendben, akkor aszkéta vagy és rabszolga.

2011. márc. 7. 16:16
 14/14 A kérdező kommentje:

90000/168=535,7-Ft

1l benzin mondjuk 370,-Ft

535,7/370=1,44


Hát igen, majdnem másfél liter benzint ér egy órányi munkád.

Komoly.

2011. márc. 7. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!