Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kéne elégedettnek lenni...

Miért kéne elégedettnek lenni a mai magyar átlagéletszínvonallal?

Figyelt kérdés
Sokan nem látják a fától az erdőt. Szerintem viszont nem nyafogás az, ha valaki nem tud nézetazonosságot vállalni a mai fizetések és a hazai árak egymáshoz viszonyított arányával.
2011. márc. 5. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha tudsz tenni azért, hogy többet keress, akkor tegyél érte! Ha nem tudsz, akkor viszont csak a saját életminőségedet rontod az állandó elégedetlenkedéssel, érdemesebb megtanulni abból vígan élni, amennyit keresel.
2011. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Mihez képest rossz az életszínvonal?

Az előző rendszerben a szüleink 10 évet vártak, hogy kiutaljanak nekik egy trabantot. Sok országban nincs egészséges ivóvíz, és az emberek többségének nincs normális fedél a feje fölött.

Nekünk ez mind megvan. Egészséges vidéken lakunk, van mit ennünk, van mit felvennünk. Neked is van számítógéped, interneted, gondolom, mobilod, tévéd is. Tulajdonképpen ezek luxuscikkek. Sok országban nem adatnak meg az átlagembernek. Ahogy például az orvosi ellátás sem. És még sorolhatnánk.


Az, hogy te szeretnél csillivilli cuccokat, egyéni szoc.probléma. De a magyar átlag életszínvonala teljesen elfogadható.

2011. márc. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

22.17. Te nagyon tévedsz! Az emberek többségének nem elfogadható az átlaéletszínvonal,mert megélhetési gondjaik vannak. Nem tudják fizetni a rezsit,nem tudnak lakáshoz jutni stb. Az előző rendszerben igaz,hogy 10 évet kellett várni egy Trabantra,de tisztességesen megtudtak élni és nevelni a gyerekeiket. Ha nem éltek nagy lábon,akkor 5-10 év takarékoskodás után tudtak házat vagy lakást venni.

Ez pedig fontosabb,mint egy TV,és sokkal többe is kerül.

Van egy kis réteg,aki az átlag színvonal felett él,ahogy a nyugatiak. A nagyobb réteg pedig sokkal alatta. Hiába "nyafog",nincs módja változtatni rajta.

2011. márc. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

csakhogy itt nincs átlagéletszínvonal

nagyon szegények és nagyon gazdagok vannak


ez tipikus fa eset

ha egy erdőben 3 és 5 méteresek a fák, azt mondjuk, átlag 4 méter

csakhogy 1 db nincs belőle....

és itt kezdődnek a gondok

2011. márc. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

HA takarékoskodik egy fiatal pár, akkor ma is tud 5-10 év után lakást venni. Csak ma senki nem takarékoskodik, mert az nem divat. Ha csak havi 50 ezret tesznek félre, abból már megvan egy lakás, persze nem a legnagyobb, de megfelelő. De akár többet is félre lehet tenni.

Csak ma ahelyett, hogy félretennének az emberek, megveszik a tizenötödik pár cipőt is.

Két keresetből, mondjuk 2*100 ezerből akár a felét, havi 100 ezret is félre lehet tenni. Abból még hamarabb megvan a lakás.

Mi félre tudunk tenni a párommal, mert fontosnak látjuk ezt. Az ismerőseinken látom, hogy nem tudnak és nem is akarnak, minket meg leszólnak, hogy milyen smucigok vagyunk. Igaz, többenek már 20-30 évesen van bedőlt hitele...


Mellesleg a saját lakás nem oylan alapvető dolog, sok fejlettebb országban nem dobnak ki ilyesmire milliókat, és jobban csinálják :)

2011. márc. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A kevésből hogy spórolsz ugyan meséld már el, ilyen árak mellett?5-10 éven belül spórral lakást venni? Persze ha a szülők fedezik a fiatal pár kiadásainak nagy részét.Akkor lehet lakást venni,de egy átlag fizetésből spórolással aligha.
2011. márc. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Eloszlatnám a félreértéseket:

Én nem vagyok közvetlen érintett, nem vagyok egy fullgazdag, de nem is élek rosszul.

Csak látom, hogy mi megy és felháborít.

Magam abszolút nem vagyok egy konzumidióta, én nem vásárolok meg soha semmit csak azért, mert jó a marketingje, de közben nincs is rá szükségem.

Viszont, amit én fontosnak érzek az az ún:

É L E T M I N Ő S É G ! ! !

Ez elég komplex fogalom.

Az életminőséget befolyásolja az, hogy mennyire érzi egyoldalúan kiszolgáltatottnak magát az ember.

Szerintem magas jövedelem esetén is FELHÁBORÍTÓ az, hogy nálunk a bérek reálban mindenképpen, de nominálban is sok helyen CSÖKKENNEK. Az árak meg folyamatosan emelkednek.

Az, hogy az átlagember ki van szolgáltatva a privatizált és a profithajhászat miatt állandóan árat emelgető közműcégeknek, az, hogy az élelmiszeráruházak mintha kartellba tömörülve nyomnák feljebb és feljebb az árakat, holott a saját beosztottjaik fizetését nem.

A profit kimegy az országból, sok a multicég stb stb.

Furcsállom, hogy egyesek ennyire vakok és nem látnak.

És ahogy elnézem merrefelé megy itt minden, hát sokszor meg tudom érteni azokat is valamelyest, akik azt mondják, hogy ennél még a Kádár-rendszer is több stabilitást nyújtott a lakosságnak. Ha szerényen is, de meg lehetett élni létbizonytalanság nélkül.

2011. márc. 6. 08:13
 8/14 anonim ***** válasza:

A Kádár-rendszerben abszolút nem volt létbizonytalanság. Mindig volt kenyérre való, nem volt munkanélküliség, se koldusok az utcán (legfeljebb a putris cigányok, mert azok jó része már akkor úgy élt, hiába utaltak ki nekik házat ingyen, pár hónap múlva eltüzeltek benne mindent, ajtót, ablakokat). Egyszerűen nem történhetett meg az, hogy máról holnapra az éhhalál küszöbére kerülsz, mert kirúgnak a munkádból, lejár a segélyed is, és nem tudsz elhelyezkedni sehol.

Ez persze a minimum lenne (és még ez sincs meg manapság), de egyébként is sokkal jobban lehetett élni az átlagembernek. A vállalatok például sportegyesületet tartottak fent, beutaltak SZOT-üdülőkbe, és mindez nem került egy fillérbe sem. Hol engedheti meg ma manapság egy minimálbéres gyári munkás, hogy évente üdülni vigye a családját? Annak idején egyszerű kazánfűtők gyerekeivel találkoztam a Balatonon a vállalati üdülőben. A vége felé 3 évente akár Nyugatra is kimehettél venni ami itthon tényleg nem volt kapható (pl. számítógépet)


Az egyetlen dolog, amiért a Kádár rendszerben szarul élhettél, az az lehetett, hogy ha harcos ellenzéki voltál (vagy ha bűnöző, mert ott nem volt kecmec ebben sem, dehát ez egyértelmű). Akkor valóban rendszeresen bevittek, meg megszívattak ott ahol tudtak. De a rendszer nem várta el azt, hogy különösebben kiállj mellette, elég volt, ha kussolsz, meg kimész a majálisokra felvonulni évente egyszer, aztán békén is hagytak. Élhettél nyugiban, ha nem politizálsz.

2011. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

23:02

Na most akkor ha én Bp-en 90ezer nettót keresek (diplomával), amiből mondjuk elmegy 50 ezer albérletre, rezsivel együtt, 10 ezer a bérletre, 20 kajára, akkor marad 10 ezer forintom havonta… De akkor még nem vettem egy cipőt mondjuk, mert a régi tönkrement stb… Akkor nem ittam egyszer sem egy 300 Ft-os kávét sem, se semmi… Na most ha havi szinten megspórolom ezt a 10 ezer forintot (ez is szerintem művészet), akkor 5 év múlva lesz 600 000 Ft-om, 10 év múlva meg 1200 000… Na most ebből nekem hol adnak lakást? És akkor arról nem is beszélek, hogy 10 évem azzal ment el, hogy otthon lestem a négy falat, mert soha semmire nem volt pénzem… Na most ez az átlag magyar életszínvonal szerintem, amire az nem kifejezés, hogy kibírhatatlan…

2011. márc. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A fizetés annak a függvénye, hogy mennyi értéket képes a munkavállaló előállítani. Ha a gazdaságra továbbra is x egység árut és szolgáltatást állítunk elő de a béreket 30 százalékkal megemeljük akkor az infláció lesz 30%. Annyi a fizetés, amennyi értéket előállít az ember (sarkítva kicsit).


Nyugaton azért több, mert ott nagyobb mennyiségű tőke került felhalmozásra (pl gépek) amivel több értéket képesek előállítani (hatékonyabbak). Kb ez igaz a szolgáltatásokra is (a közmunkásnak jobb fűnyírója van, vagy traktora, a fodrásznak jobb eszközei és szebb szalonja, drágább és jobb minőségű oktatást kaptak stb.)

2011. márc. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!