Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önéletrajzomban leírjam,...

Az önéletrajzomban leírjam, hogy miért dolgoztam viszonylag sok helyen?

Figyelt kérdés

Eddig csak egy lista volt, ahol az utóbbi évekből a legtöbb munkahelyem szerepel, de sok helyen csak néhány hónapot dolgoztam, és esetleg azt hiszik, hogy majd onnan is el akarok menni pár hónap után, holott az előzőekről sem magamtól jöttem el többnyire, és hosszú távú munkahelyet keresek.

Tehát érdemes mentegetőzni, vagy nem, és elég, ha fel vannak sorolva?


2011. febr. 16. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább ne írd be az összes munkahelyed, csak mondjuk a 2 legfontosabbat.

Egy önélatrajzba nem kell csak azt beírni, ami kapcsolatba van a megpályázott állással.

De ha mind kapcsolatba van vele, akkor is elég csak azt, ami a leginkább hasonlít a megpályázott munkakörre.

2011. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, én is ezt olvasom mindenhol, csak éppen bizonyos szint alatt nem működik. 39 éves vagyok. Sima érettségim, és néhány használhatatlan tanfolyami végzettségem van. Az utóbbi évek nagyjából úgy néztek ki, hogy pár hónap munka, pár hónap munkanélküliség, változó arányban. Már csak olyan állásokat pályázok meg, amikhez nem kell különösebb tapasztalat, vagy végzettség. Ha csak 2-3-at említenék meg, a papír fele üres lenne.
2011. febr. 16. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van. Fontos még, hogy időben folyamatosnak tűnjön, és ha szóban rákérdezek ne gyere zavarba, csuklóból válaszold meg a kérdést. Ez szakmai önéletrajz, nem sima önéletrajz, vagyis csak a megpályázott állásra releváns tapasztalatokat írd be, és ezzel nem hazudsz, nem ferdítesz tényeket sem. Ha nem dolgoztál, az nem is releváns. Ha dolgoztál, de mondjuk újságkihordóként - az sem releváns.
2011. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
13:12 Ha mindet felsorolod, lehet, be se hívnak, állásszédelgőnek tartanak, lehetőséget sem kapsz. A nem magamtól jöttem el részt finomítanod kell. Ha azt mondod, kirúgtak - innentől nem hallja már az interjúztató, amit mondasz. A kirúgtak résznél el is dőlt, hogy neked annyi.
2011. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Oszd el ügyesen a lapot. Tény, hogy nem néz ki jól, ha üres a fele, de például megoldás, ha leírod a használhatatlan tanfolyamokat, a munkáknál pedig csinálsz egy olyan részt, ahol beírod, például, hogy ez időszak alatt alkalmi munkáid voltak, és megemlítesz 1-2-t, ami kapcsolódik a megpályázott álláshoz. A motivációs levélben pedig írd le, hogy ugyan sokat fejlődtél ez alatt az időszak alatt, mégis szívesebben dolgoznál most már egy fix, hosszú távú munkahelyen.


Szerintem ez a megoldás kiküszöböli a dolog élét.

2011. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt hiszem tényleg változtatok az eddigi gyakorlaton, és csak a releváns állásokat tüntetem fel (ha volt ilyen egyáltalán), és csak reménykedhetek, hogy nem sok jó állás úszott el emiatt.
2011. febr. 16. 13:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocs a szóismétlésekért, nem figyeltem.
2011. febr. 16. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!