Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem becsülik meg a jó munkaerőt?

Figyelt kérdés

Eddig akár hány helyen voltam dolgozni,sehol nem becsülték meg a munkámat!Nem vagyok segnyalós,csupán végzem a munkám rendessen,de sehol nem becsültek meg!Azok a kollégák voltak megbecsülve akik nyalták a főnök seggét,de a munkát nem úgy végezték ahogy kellene.Akkor miért az ilyeneket becsülik meg?Nincs rossz természetem,csupán csak teszem a dolgom,ahogy egy rendes munkás embernek kell,nem szoktam beszolni meg ilyenek.Dolgoztam ausztriában sajnos csak pár hónapot,de ott a munkáltató nyalta a seggemet,mert jó munka erő voltam és megbecsült és jó érzéssel mentem be dolgozni!

A kollégák is basz@ogatták mindig azokat akik rendessen tették a dolgukat!De kérdem én ez mire jó?Ez egy nagy vicc ami ebben az országban folyik,itt a rohadt semmire kellőknek és a bünözöknek áll a világ!


2011. febr. 4. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes hogy a Kádár rendszerben államilag meg voltak becsülve a jobban dolgozó emberek. Minden évben meghatározott embernek egy munkahelyen Kíváló Dolgozó címet adományoztak egy havi fizetéssel együtt járt ez a cím.És volt a minisztériumi szint pld a Vegyipar Kíváló dolgozója.
2011. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem becsülik meg, mert 100-an állnak a helyére, akik pont olyan lelkiismeretesen, szorgalmasan dolgoznának.

Amúgy is hagyomány, itt csak ismerősökkel, másoknak be...va lehet érvényesülni.

Kivéve, ha nő vagy, akkor VALÓBAN az jut előrébb, aki mindenkivel lefekszik.

30N

2011. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

13:02:


Ki kell ábrándítsalak, a Kádár-rendszerben is csak az lehetett kiváló dolgozó, aki párttag volt, és végezte az ezzel járó "kötelezettségeit" is a munkája mellett. Apám 20 évig dolgozott az Ózdi Kohászaton, sosem kapott semmit, pedig jól dolgozott, veszélyes, nehéz munkát végzett, szakképzett, szorgalmas munkaerő volt. A kiváló dolgozó mégis mindig abból lett, aki aktákat tologatott, nem volt semmi végzettsége, soha nem is járt a kohó közelében, de fejes volt az apja...


Kérdező:

Sajnos a mai világban többnyire nem a becsületes munkaerő jut előre, hanem az, aki képes törteti, másokon átgázolni. "Aki lop, az élelmes, aki nem, az birka." Fizikai munkásként egyébként sem vagy könnyű helyzetben, mivel manapság a fizetésekben inkább a "szellemi munkát" díjazzák nálunk, magyarul azt, aki az íróasztalnál tervez és dönt, nem pedig azt, aki a munkájával előállítja a terméket. Külföldön másképpen van ez, ott megbecsülik a jó fizikai munkást, mi sajnos ebben le vagyunk maradva.


Ne keseredj el, és ne add fel! Talán, ha már elég olyan vállalkozónk lesz, akik tönkrementek a dolgozóik mentalitása miatt (akik jobban tudtak törlészkedni, mint dolgozni), és ha már nem lesz fizikai munkaerő a piacon, mert mindenki elment inkább aktát tologatni (mint Nyugaton), akkor ez a mentalitás is megváltozik majd.

2011. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod,kérdező! Pontosabban, úgy van ez, hogy a munkáltatók senkinek a munkáját, személyét nem becsülik meg, az mellékes nekik, de ha nem csak dolgozik, hanem nyalizik is, akkor talán nem rúgják ki olyan hamar és valamennyire talán emberszámba is veszik.
2011. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyébként vannak megbecsült dolgozók, de csak felsőbb és vezetői körökben, őket százezres jutalommal, esetenként millióssal szokás jutalmazni, általában a nagy semmiért. a "hétköznapi" dolgozónak természetesen nem jár.
2011. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Bizony a seggnyalásnak nagy kultúrája van ám.Azt nem lehet tanulni erre születni kell.Sajnos belőlem is hiányoznak az erre alkalmas gének.Naivul azt hittem ,hogy elég korrektnek lenni és rendesen elvégezni a dolgom.De az kevés volt a megbecsüléshez mert a gumigerincű túlélőkkel nem lehet versenyezni.Ezért nem is dolgozom olyan helyen ahol 2nél többen vagyunk.De még az is sok néha mert látom h az alkalmazottamat jobban szeretik sok helyen , mert ő megteheti h lemegy kutyába és buzgón csóválja a farkát a csipetnyi koncért én viszont nem tudok és nem is tehetek olyat.
2011. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

eszembe jutott 1 vicc erről

Pirosnál megáll az ötvenéves csepeli művezető a hasonló korú Lada márkájú személygépkocsijával. Mellette megáll a fiatal szőke műcicis maca a hatalmas terepjáróval.

Kezdi érdekelni az öreget h ennek ilyen fiatalon h telhet ilyesmire és veszi a bátorságot és meg kérdezi :-Hölgyem ne haragudjon már én 35 éve dolgozom a csepel művekben és már jópár éve művezető vagyok de ennél jobb kocsira nem futotta még. Ön mivel foglakozik ha szabad kérdeznem?

-Hát én nyalással copással meg amire igény van még.

-Az nem copás ,az a copás amikor 35 év után Ladával jársz pedig már művezető vagy!

2011. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ellent kell mondjak: igenis vannak olyan helyek, ahol megbecsülik a jó munkaerőt! Csak sajnos nagyon kevés ilyen van :(
2011. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt sem értem hogy amikor kerestem munkát,akkor is az analfabétákat vették fel és olyanokat kersetek akik le vannak százalékolva és olyan munkára amit csak egy 100 százalékig fitt és egézséges ember tud elvégezni.Hát kit vettek fel?A leszázalékoltat mert nem kell annyit fizetni neki!2 szakmám és érettségim van,de én már rájöttem hogy olyan embert vesznek fel,akinek csak 8 álltalánosa van vagy kevesebb,mert azzal meglehet mindent csináltatni és kilehet használni.Ez a magyar mentalitás kéremszépen!El kell innen huzni mint a vadlibák!28 évessen alig találok munkát,mert a seggnyalók és az analfabétákat részesittik előnyben.Adok magamra és igényes vagyok a környezetemre s,de én nem kellek!Vicc ami itt van!!!
2011. febr. 4. 14:06
 10/12 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek teljesen igaza van! És igen, valóban, minél képzetlenebb vagy, annál rövidebb időn belül találsz munkát!
2011. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!