Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépész- vagy Villamosmérnök?

Gépész- vagy Villamosmérnök?

Figyelt kérdés

Melyikkel lehet "több lábon megállni"? Tehát melyikkel lehet szerteágazóbb tudásra szert tenni, amelyet több pozícióban is lehet használni?

Elhelyezkedési esélyek most ill. 5 év múlva?

És ha még azt is leírnátok, hogy mely iskolákat preferálják a munkaadók mindkét szakmát tekintve, az jó lenne. BME-t ne írjátok, tudom hogy az az első, azon kívül is biztosan vannak elismert iskolák mindkét szakmát illetően.


2011. jan. 24. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amelyik jobban érdekel :)

Szerintem mindkettővel jól el lehet helyezkedni, de talán a villannyal jobban az informatika miatt.

Ha Pest, akkor dicsérik villanyból a volt Kandót és Bánkit, ami most talán BFM néven fut. Vidéken meg Miskolc és Győr, ahol elég komoly képzés van mérnöki tudományokból.

2011. jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Még talán a veszprémi egyetem is nyerő, de ott lehet, hogy gépész nincs.
2011. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is villamosmérnök. Több villamosmérnök ismerősöm lett informatikusféle, amivel jobban keresnek, hiszen ők tudják a villamos-szakmát is, de értenek a számítógéphez is. A kettő kombinációja bejött.
2011. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem gépészmérnök.Én még középsuliba járok ,de a tanárok így meg úgy mondják hogy szétkeresik az agyukat a gépészek, gépészmérnökök. De ez persze a másik ágazatban is igaz lehet ,csak én nem hallottam még róla.
2011. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, további válaszokhoz is kérek részletes indoklást, véleményt!
2011. jan. 26. 18:43
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok. Ismerek több gépészt és villamosmérnököt is, de a villamosok jobban keresnek. A gépészeknél is van aki jól keres, de nem általános.
2011. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

13:56-os vagyok.

Tényleg azt válaszd inkább, amelyik jobban érdekel!

De tanulj hozzá számítógépezni: programozni, tervezőprogramokkal ismerkedni, és persze az angolt beszélni, angol műszaki szövegeket érteni.


Ez nem tanács, hanem inkább mai követelmény :-)

2011. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tilka válasza:
nem mindegy milyen szak. Az erősáramosok nem keresnek olyan jól - főleg a tervezésben nem.
2011. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az erősáramosok miért nem keresnek olyan jól? Miért van így?
2011. szept. 13. 20:28
 10/12 tilka válasza:
100%

mert vagy üzemmérnökök (azaz üzemekben végzik a karbantartási munkákat néhány villanyszerelővel) vagy terveznek - abban nincs sok pénz ezen a területen. Tervezésben a gépészek és építészek többet keresnek. Kivitelezésben több a pénz, (főleg feketén) de ahhoz olyan idegrendszer is kell. Ott lehet nagyon jól keresni (viszont sanszos, hogy negyven éves korra a család és egészség és baráti kapcsolatok rámennek)

Azt nem tudom a kereskedők mennyit keresnek, viszont nyugis, de unalmas munkának tűnik így kívülről.

Jó hír, hogy külföldön ezt a szakmát is szépen megfizetik.

2011. szept. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!