A munkaadó lefokozhat 8 órás munkavégzésből 4 órásba
a táppénz idejére is visszamenőleg most, a
felmondásomkor; holott a táppénzem előtt én csakis
szóbeli beleegyezésemet adtam?
Figyelt kérdés
A táppénz letelte után a felmondási időt szeretném ledolgozni 8 órában, de a személyzetis emlékeztetett az egyezségünkre, mely szerint van egy aláírandó szerződésünk visszamenőleg 1 hónapra. Egy be nem tervezett táppénz után már nem írnám alá ezt a szerződést, mert csak fele összegű táppénzt kapnék, és feleslegesnek tartom, most a felmondásomkor.
Beleegyezésedet adtad, most miért próbálod magad kihúzni a felelősség alól? Féreg egy szokás!
Tehát nem, ő egyedül nem változtathatja meg, de közösen megváltoztattátok.
2011. jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 anonim válasza:
Ha csak szóban volt róla szó, akkor semmit nem változtathat meg. Ha alá is írod/írtad, amit mondtál, akkor igen. De gondolom még nem írtál alá semmit, így munkaügyi felügyelőséghez mehetsz panaszt tenni, majd ők helyre teszik a munkáltatódat.
2011. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
A szóbeli megállapodás is megállapodás, a szóbeli szerződés is szerződés. Lehet utólag tagadni, de ha tanúk vannak, az eléggé meggyőző a bíróságon.. A per, és a másik fél perrel kapcsolatos költségei meg nem olcsók.
2011. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
A másodiknak van igaza.
2011. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
A bíróságnak csak az írásbeli bizonyíték a bizonyíték, szóbeli nem. Így akkor vihetnének hamis tanukat is, de ez nem így működik.
2011. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Hja, ennyi erővel nem is lenne ismert a hamis tanú intézménye...
2011. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
De azt értsd meg, hogy van neki egy munkaszerződése, amiben 8 órát határoztak meg, amíg azt át nem módosítják (ÍRÁSBAN!!! A dolgozó pedig az aláírásával hitelesíti.), addig az az érvényes munkaszerződés, nem amit szóban egyezkedtek. A szó elszáll, az írás megmarad...
Ha most kimenne egy ellenőrzés a munkahelyére, a 8 órás szerződést kapnák a kezükbe, mert még nem írt alá semmit, ami módosíthatja.
2011. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
A szó elszáll, hacsak nincs tanú. A szerződés a felek közös akaratán alapul. A felek közös akarata pedig az volt, hogy 4 órásra módosították a szerződést. Gondolom ezt nem vitatod, hiszen a kérdező írta. A szerződés tehát módosult. Az, hogy nincs leírva, éppen hátrány, de nem leküzdhetetlen... Lehet megpróbálni ügyeskedni, a kérdező ezt akarja, csak jelzem, nem biztos, hogy megéri.
2011. jan. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Látom, nem érted...
De nem írt alá semmit! A munkáltató hiába jön a tanuival, a kérdező ugyanúgy állíthatja az ellenkezőjét, hogy nem volt ott senki, hacsak nincs róla felvétel. A munkaügyi bíróság a kérdezőnek adna igazat, a munkáltatóra pedig szép kis büntetést szabnának ki, hogy egy életre elmenjen a kedve az ilyen szemétségektől.
2011. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
Ne haragudj, de nincs semmi rutinod a bírói gyakorlatról. Ha nincs tanú, akkor egy állítás egy tagadás birtokában a bíró természetesen a rendelkezésre álló dokumentumok alapján dönt. Ha tanúk vannak, már sokkal kevesebbet ér a dokumentum. De nem akarlak meggyőzni, a kérdező azt csinál, amit akar, és adott esetben majd a bíró is úgy dönt, ahogy akar. (Ja, hangfelvételre semmi szükség. A tanúvallomások elegek.)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!