Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges az ma Magyarországo...

Lehetséges az ma Magyarországon hogy aki 100-120. 000ft-ot keres nettóba az tudjon pénzt gyűjteni egy új ház (100m2) építéséhez?

Figyelt kérdés

Mondjuk úgy hogy hitelt nem akar felvenni és ne öreg korára legyen meg a ház.

Lehet a megtakarított pénzt befektetésben kamatoztatni úgy hogy vmi értelmes hozam(nem 10ezrek) legyen?


Ha elvégzem a sulit és sikerül a szakmámban elhelyezkedni akkor várhatóan 100.000et megtudok keresni nettóban.

Lehetséges az hogy bele tudok kezdeni házépítésbe pár éven belül?


2010. dec. 30. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Örökség vagy hitelfelvétel nélkül kizártnak tartom. Meg is kell élni valamiből, lakni is kell valahol.
2010. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem. Számold ki, mégha 50 kilót teszel félre havonta, akkor is mennyi idő múlva jön össze a ház... Kamatozni meg nem fog annyit, illetve ahol nagy lehet a nyereség, ott a kockázat is az.
2010. dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

örökség értéke kb 1-1,5millió

Szüleim nem tudnak majd segíteni

2010. dec. 30. 20:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Külföldre nem tudsz kimenni? Sokan csinálják azt, h pár évig kint vannak és gyűjtenek, aztán visszajönnek.
2010. dec. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem beszélek semmilyen nyelvet, angolul egy keveset tudok.

Egyedül nem szívesen mennék ki mert azt se tudom mi merre van, életemben nem voltam még külföldön.

Egyáltalán mennyit lehet kint keresni?

2010. dec. 31. 12:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetséges. Amíg tudsz, lakj a szüleiddel. Ebben az esetben szinte a teljes kereseted meg tudod spórolni (persze a rezsibe, kajába illik beszállni). Ha havi 100 ezret félreteszel, az teljesen jó. Esetleg vállalhatsz a fix munkád mellett valami másodállást, akár alkalmi jelleggel, ami pluszt jelent. Vannak elég jó kamatozású betétek, kb az első év után már érdemes figyelni, hogy hol és mennyire éri meg lekötni.
2010. dec. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy csak havi 100-at fogok keresni. Ebből illene beadnom 20-at a rezsire, kell egy 20-30 sportra,ruhákra, tankolásra. Maradt 50.000ft.
2010. dec. 31. 13:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja hát úgy tényleg nem fog menni :D:D:D

De nem azért, ha van egy célod, hogy házat szeretnél, akkor például a ruhákat nyugodtan vissza lehet fogni addig. Meg a tankolást is, ha munkához kell, akkor kifizeti a munkáltatód. A sportot aláírom, hogy fontos.

2010. dec. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindent el lehet érni az életben ha eléggé kitartó vagy.

Én 21 évesen 2010 ben építkeztem. Jó nem nagy 60m2 kis házikó de ön erőmből kerestem meg rá a pénzt. 2 éven át havi 500 munkaóra teszkós párizsi 2 napos kenyér.... és no élet... Viszont 21 éves koromra lett egy saját házam. Budapesten!

2011. jan. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mi az hogy no élet?

Nem jártál szórakozni?

Én a barátokat nem hanyagolnám, bár szórakozni nem járok azért jó néha utazgatni az országban és a sportot se szeretném abbahagyni.

2011. jan. 3. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!