Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi is az a manager? Mi a...

Mi is az a manager? Mi a dolga? Nem tudom mi az de olyan jól hangzik. Minek lehet vki a managere? Kell hozzá matek? Remélem nem

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól fején találtad a szöget ezzel a kérdéssel! Szerintem még a "managerek" többsége sem tudja, mi az. Szó szerint olyan embert jelent, aki intéz, vezet valamit. Manapság már mindenki manager, mert olyan jól hangzik. Pl: portás = human input-output manager. XD
2010. nov. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már az ügynöki munkákat is manager köntösbe öltöztetik, hogy szebb legyen és ne gyanakodjon a jelentkező, de pár tapasztalat és információszerzés után rá lehet jönni. Nekem ma lett volna egy ilyen interjúm, nem mentem el, nincs pofám zargatni az embereket.
2010. nov. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Takarítónő=Tisztasági menedzser:D
2010. nov. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
83%

Hivatalosan egy vállalatnak vagy vállalkozásnak az irányítását végző szakember. Közgazdász végzettség kell hozzá, ami ugye elég matekos.

Amire te gondolsz, mondjuk a "sztárok" menedzsere, a fellépéseket meg a nyílvános szerepléseket szervezi, hogy ne nekik kelljen a pénzről tárgyalni. Meg kitalálja az imidzsüket, kb azt is megmondja, hogy mit nyilatkozzanak. Ehhez szerintem jókor kell lenni jó helyen, megnyerő fellépés kell, jó kommunikációs készségek, stb...

2010. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

15:03 - Nézz egy kicsit utána, hogy nálunk mit kell csinálnia egy managernek az álláshirdetések szerint. :-) Lehet, hogy ez a hivatalos, de...

Üdv!

egy ("sajnos") tapasztalt álláskereső

2010. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Egy cégen belül a vezető. Akinek érteni kell az adott területhez, és el tudja vezetni a céget. Kőkeményen kell hozzá a matek, ha nem akarsz tönkremenni, meg közgáz is, meg képben kell lenni a piaci trendekkel.


Egy előadó menedzsere összetett munkát végez, meg kell találja, hogy futtassa fel a legjobban az illetőt, emellett tehermentesítenie kell.


De ma már mindenkit menedzsernek hívnak, szóval hiába hangzatos, az égvilágon semmit nem jelent. Pl. én vezetek egy projektet, ergo projektmenedzser vagyok. Ez annyit jelent, hogy én hozom meg a végső döntést, ha nem sikerül megegyezésre jutnunk, meg talán kicsit nagyobb szavam van.

De ez csak a projekt végéig tart, utána visszaminősülök ugyanúgy alkalmazottá.

2010. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

irányító ember a manager, így attól függ, hogy kell e matek, hogy mit irányít. Az nem igaz, hogy semmit se jelent, az mond ilyet, aki nem ismeri a jelentését.


Mikor multinál voltam műszakvezető, akkor az a "front line manager" kategóriába tartozott, és nem sok matek kellett hozzá.

2010. nov. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
anyagcsere menedzser =wc pucoló
2010. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

managernek közgazdász végzettségűnek kell (általában) lenni, de az viszont eléggé nem igaz hogy ahhoz matek nagyon is kellene. Igaz az hogy felvételi nálunk anno matekból volt közgáz mellett, de mi analízist és valszámot tanultunk csak matekból, ami nem volt olyan vészes, bár jó párszor meghúztak belőle, de a mi sulink ilyen volt....


szóval a felvételinél és ha olyan suliba mész akkor csak két félévig tanulsz matekot...


egy közgazdász...

2010. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

manager = egy f*szkalap, aki azért volt alkalmazva, hogy megszervezze a munkát és optimalizálja a folyamatokat. Ezzel szemben nem csinál semmit csak felveszi a nagy fizetést és stresszeli a munkásokat. Matek? Az magas neki. Ő csak a dumálni tud, el tudja adni magát, vagyis el tudja adni a nagy nullát.

Általában egy kamu szakot végez az egyetemen, pl. közgazdaság vagy hasonló áltudományok.

2010. nov. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!