2024-2025 miben van pénz? Mibe éri meg fektetni pénzt?
"Hát igen, egy hete kellett volna BTC-t venni."
55 ezren miért nem jutott ez eszedbe?
#11: A kérdésre válaszoltam... Nekem már előtte is volt...
#10
2024-2025-ben ugyanúgy, mint bármikor korábban is, abba lesz érdemes fektetni, amihez értesz, na meg a tudásod fejlesztésébe.
A passzív jövedelem egy mítosz, leginkább önámítás. A legtöbb passzívnak tartott jövedelemszerzés távolról sem passzív, csupán időben jobban elkülönül, hogy mikor fekteted be a munkát és mikor térül az meg számodra. Olyan bevétel viszont nem létezik, amiért valamilyen módon nem kell semmit tenned. Mindenképp vagy a fizikai munkádat, vagy az idődet, vagy a tudásodat, kapcsolataidat, szépségedet, vagy egyéb adottságodat, helyzeti előnyödet fizetik meg. Általában pedig nem elég csupán azzal a helyzeti előnnyel rendelkezni, amiből bevételt lehet csinálni, hanem szükséges az az üzleti tudás is, hogy milyen módon tudsz belőle pénzt csinálni. A legtöbb vállalkozónak pont az okozza a legnagyobb gondot, hogy ők valójában nem akarnak üzlettel, vállalkozás működtetésével foglalkozni, csupán a szakmájukat csinálni és megélni belőle. De ez egyszerű alkalmazotti mentalitás és az csak egy körülmény, hogy vállalkozóként számlaképesnek kell lenni, hogy az alkalmazotti munkádat el tudd végezni.
Az, hogy egy vállalkozást jól tudj működtetni, ügyfeleket felhajtani, munkát szervezni, pláne alkalmazottakkal együtt dolgozni, irányítani őket, fejleszteni a vállalkozást már messze túlmutat azon, hogy a szakmájához ért valaki. Ezért nagyon sok vállalkozónak ez már nem is nagyon megy.
Akár könyvet írsz, influencerkedsz, akármit csinálsz, előbb be kell fektetned a munkát az érték teremtésbe, ismertté válásba, hogy aztán majd egyszer meg tudj belőle élni, hogy amit addig nagyon is aktívan csináltál és addig semmi bevételt nem termelt, annak a megtérülését később, ha majd bejön a terved, akkor már passzívABBan tudd élvezni. De teljesen passzív ez sem lesz, mert akármit csináltál, azt nem fogják maguktól megvenni az emberek, a reklámmal, marketinggel, webshop üzemeltetéssel, számlázással, postázással akkor is kell valamennyit foglalkoznod. Tehát a jövedelmed nem passzív.
Ha veszel egy lakást és kiadod, az sem teljesen passzív jövedelem, mert attól, hogy maga a lakás termeli tőled függetlenül a bevételt, neked eleve össze kell szedned a lakás árát, meg kell venned, ha elromlik valami, javíttatni, időnként felújítani, adminisztrálni a bérlőkkel, beszedni a pénzt, vitatkozni, ha nem akarnak fizetni, stb.
Még ha valamilyen pénzügyi befektetésbe teszed be a pénzed, amiben magától, külön időtöltés és erőfeszítés nélkül is kamatozik, akár osztalékot is fizet, az sem teljesen passzív, mert ahhoz, hogy ez működjön, előtte meg kell szerezned a tudást, hogy mit is kezdj a pénzeddel, mibe fektesd, hogyan kezeld a kockázatait. Na meg ehhez is kell egy 0. lépcsőfok: eleve meg kell valahogyan szerezned azt a pénzt, amit majd be fogsz fektetni, hogy az később kamatozni tudjon.
Egyébként a befektetéseket klasszikusan az alapján szokás rangsorolni, hogy állampapírba fektetve alacsony kockázattal viszonylag fixen kamatozik (jelen pillanatban Magyarországon kb. évi 5-7%-ot), ehhez viszonyítva más, kockázatosabb befektetések (pl. saját vállalkozás, tőzsde, egyéb befektetések) mennyivel nagyobb kockázattal és mennyi idő alatt mennyivel képesek jobb hozamot elérni.
Ha egy vállalkozás sokkal több idő, energia befektetése és komolyabb kockázat vállalása mellett sem képes még elméletben sem nagyobb hozamot hozni, mint az erőfeszítést nem igénylő pénzügyi befektetések, akkor azokba a tevékenységekbe nem nagyon érdemes befektetni - másoknak sem, meg neked sem. Ezért is nagyon fontos, hogy bármilyen tevékenységben, vállalkozásban gondolkodsz, első lépés egy nagyon alapos üzleti tervet készíteni. Mennyi induló tőke, eszköz és egyéb beruházás szükséges hozzá, mennyi idő alatt és mekkora hasznot, főleg hogyan lesz majd képes kitermelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!